Konukoğlu moral verdi “güvenilir kentler” dosya oldu

Deprem sonrası yayın toplantısındayız. Yazı İşleri Müdürümüz Hüsne Pamuk ve tüm ekibin ortak önerisi “güvenilir kentler dosyası yapalım” şeklinde oldu. Ve öyle yaptık. Depreme dayanıklı daha yaşanabilir kentlerin mümkün olduğunu söyledi bütün uzmanlar. Peki bunu nasıl yapacağız? İşte o sorunun cevabının ipuçlarını bulabilirsiniz dosyada…

Hele İbrahim Mirmahmutoğullarını “insanı gam, binayı nem yıkar” sözü uzun süre unutulmayacak bir iz bırakacak hepimizde.

Güvenilir kentler veya binaların bir de sigorta bacağı olduğunun altını çizen Ahmet Yaşar (Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı) bedellerin anında ödendiğini ifade ederek, bir şehir efsanesinin yakılmasını sağladı.

Her söyleşide kentleşmeyi yeni boyutlara getiren Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, bu defa çevreyi korumak için teknoloji desteğine gönderme yaptı. Bir mühendis bakışı ile kentleşmede yeni pencereler açtı. Ve hemen haber verelim; dergimizin elinizdeki sayısının tanıtımını doğru kentleşme başlığı ile yapıyoruz. Ve bu defa çok başarılı bir kadın ile söyleşiye yer verildi dergimizde… Hatice Öz… Antalya Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi… Komite seçimlerine kendi listesi ile giren, bileğinin hakkıyla seçimi kazanan başarılı bir kadın girişimci… Söyleşiyi okurken işin özünü öğrenmeniz işten bile değil.

Şadan Doğan’ın Biga’nın nasıl başardığı ile Güneş Özkan’ın iletişim sırları bu sayımızdaki güzel çalışmalar… Şile’den yükselen yerel kalkınma modelini Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı aktarıyor.

Bu defa bir ilin İstanbul’daki örgütlenmesini sivil toplum alanında işlemiş arkadaşlarımız. MİAD yani İstanbul’daki Malatyalı iş insanlarının örgütü…Herkesin içinde olduğu bir örgütlenme. Yunus Akdaş yıllardır verdiği emekle önemli bir iş birliğine imza attı.

Dünyanın en önemli markalarından Coca Cola’nın Türkiye Genel Müdürü Başak Karaca gıdadaki yeni gelişmeleri anlatıyor… Ve görüyoruz ki yine Coca Cola ve yine bir kadın genel müdür… Ve bir başka kadın da Doğa Sigorta’dan… Kurumsal İletişim Müdürü Seda Güler sigorta ve güven arasındaki ilişkiye gönderme yaptı.

Bu sayıda kapakta Türkiye’nin en başarılı isimlerinden biri Abdulkadir Konukoğlu var. Deprem bölgesindeki sıcak mesajları veriyor ve “Kalkarız bu enkazın altından hep birlikte” diyor. Gaziantep’teki çalışmaları, atılan adımları önümüzdeki günlerde yerinde analiz edip, sizlerle paylaşıyor olacağız.
Geçtiğimiz sayımızda Almanya’daydık… İş insanları ile orada buluştuk.
Çok başarılı bir çalışma oldu. Şimdi başka ülkelerde buluşmak için çalışmalar yapıyoruz.
Sevgiler…
Şimdiden iyi bayramlar

Yorum Yaz