Eğitimden peynire her konuyu gündeme aldık

Temmuz sıcağında bazı aileler üniversite tercihlerini bekliyor… Dergimiz buna kayıtsız kalamazdı. Muhteşem bir üniversite dosyası ile karşınızdayız.

Özellikle Mustafa Aydın, Bahattin Durmuş gibi sektörün duayen isimleri ile başlayan bilgilendirme, 20’ye yakın üniversite ile devam ediyor. Eğitim Adası sayılan KKTC’den de Girne Amerikan Üniversitesi yer alıyor dosya içinde.

Bu çalışma iş dünyasına da yeni meslekler ve gençlerin beklentileri hakkında bilgi veriyor. Dosya için Rümeysa Kocaman Alp’e eline sağlık diyoruz.

Kıbrıs’a girmişken Haziran’da düzenlediğimiz iki ayrı zirvede emlak konusundaki son gelişmeleri masaya yatırdığımızı ve bu konunun da ayrıntılı bir şekilde sayfalarımıza taşındığını vurgulayalım.

Sanayinin tarihini temsil eden İMES’te Kemal Akar’ın yeniden başkan seçildiği bilgisi ile 120 yıllık SANKO’nun hikâyesi de içerikte yer aldı.

Ve saatçiliği Tahtakale’de öğrenip Türkiye’nin saatçisi konumuna yükselen Ramazan Kaya’nın hikâyesini   Hüsne Pamuk’la kaleme aldığımız muhteşem bir röportajla sayfalarımıza taşıdık.

Hepimiz peynirle ilgiliyiz. Ezgi Acer’in peynir dosyası bu nedenle herkesi yakından ilgilendirecek diye düşünüyoruz. Türkiye’nin önde gelen peynircilerinin de görüşlerine yer verilen dosya coğrafi işaretler bilgisi ile de taçlandırıldı. Genç arkadaşımız Ezgi’yi kutluyoruz. Eline sağlık. Bu dosya 11 Temmuz’da İstanbul Fuar Merkezi’nde geniş katılımlı bir şekilde tartışmaya da açılacak.

Otomotivde yeni gelişmeler oluyor. Yenilikte ilk adımı atanlardan biri Borusan Otomotiv… Merak ediyorsanız bu haberi mutlaka okumalısınız.

Halka arz bizim işimiz… Bir önceki sayıda kapak konusu oldu. Hem de bütün ayrıntıları ile… Şimdi de Mahkeme Sohbetleri’nde konuşuldu. İlgiliyseniz bilginize.

İyi yaz dileklerimizle…

Yorum Yaz