Hiç mütevazi olmayacağım, dergi yine muhteşem oldu

Siz okurlarımıza bu sayıda yer alan önemli konuların özetini aktarmak için bilgisayarın başına geçtim.

Şaşkınım… Hangisini yazacağımı bilemedim. Evet hiç mütevazi olmayacağım. Dergi muhteşem olmuş. Türkiye’nin alanında en iyilerinin görüşlerini aktardık sizlere.. Neden iş dünyasının ekonomiyi bu dergiden takip ettiğini bir kere daha anlamış olduk.

Evet Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe ile yapılan söyleşide her şey var. Hemen arkasında hazır giyimin en önemli isimlerinden biri olan Mustafa Paşahan’ın hem önümüzdeki günlerde sektöre damgasını vuracak fuarı anlattığı hem de geleceğe ilişkin mesajlar verdiği yazıyı nefessiz okuyacaksınız.

Mobilya sektörünün başkanı Ahmet Güleç’in bir başarı hikayesi yazdığı fuarın hikayesini heyecanla okuyacaksınız. Ahmet Güleç fuara 3 bin marka 30 bin yabancı alıcının geldiğini söylüyor.

DEİK’in en çok katılımlı genel kurulundan sonra oluşan, yine iş konseyi başkanlarının tam listesine mutlaka bakınız. O başkanlar gelecekte Türkiye’nin dünyadaki elçileri olacak.

İki önemli sigorta yazısı var. Birincisi derginin en başında yer alıyor. Senetle satışta sigortalı devrin başlatıldığı haberi, diğeri Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Uğur Gülen’in sektörün geleceğine yönelik mesajlarını içeren söyleşi… Her ikisi de okuyanları yeni ufuklara taşıyacak özellikle.

Merve Sibel Sili’nin GCM Yatırım Genel Müdürü Alper Nergiz ile yaptığı söyleşi yatırımcılara ışık tutuyor.

Ve Yazı İşleri Müdürümüz Hüsne Pamuk yine çok önemli bir ilke imza attı. Geçen sayımızda yer alan kadının adı yok mesajına gönderme yapan lider kadınların görüşlerini toparlayarak kadının nasıl adı olacağını ortaya koymuş.

Ve bu yazının arkasından Esin Güral Argat ve Emine Sabancı Kamışlı ile yapılan söyleşiler çok uygun düşmüş.

En önemlisi yapay zeka konusu… Levent Karadağ ve Cem Şirolu’nun analizleri önümüzdeki günlerde yeni etkinliklerin habercisi olacak.

İki önemli bankacı İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran ve Garanti Bankası Genel Müdürü Recep Baştuğ 2024 yılında rehber olacak bilgilendirmeleri ile iş dünyasına rehber oluyor.

Hemen belirtelim Türkiye’nin turizmde yolunu açan ve Rumeysa Kocaman’ın elinden çıkan Emitt ile ilgili ayrıntılı dosya sektörün yol haritasını ortaya koyuyor.

Elif Attepe’nin “Üreten yöre üreten Türkiye” kapsamında yapılan Adıyaman buluşmasını ele aldığı yazıda yeni atılımların mesajları yer alıyor.

Demet Kalendergil’in İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan ile ilgili söyleşisi ise yeni döneme ilişkin ayrıntıları ortaya koyuyor.

İyi okumalar…

 

 

Yorum Yaz