Başarının, hatta belki de her şeyin tarifini yeniden yapmak gerekiyor

En yenilikçi isimlerden biri oldu hep Gamze Cizreli… Büyük deprem sonrasının milat olması yönünde bir isteği var. Başarının tarifinin yeniden
yapılmasını istiyor… Katılıyoruz…

Başarı nedir… Kaç şubeniz olduğu, cironuzu ne kadar artırdığınız mı? Yoksa ülke için, insanlık için, çalışanlarınız için ne yaptığınız mı? Türkiye ve dünya bunu tartışmalı diyor. Ve bunu da paydaş ekonomi başlığı ile ortaya koyuyor… Evet yeni bir dönemdeyiz, bu yeni dönemin yeni bakış açısına yön verecek bir açılım önerisi… Benzer bir bakış açısını Bülent Eczacıbaşı da ortaya koymuştu. Belli ki önümüzdeki dönemde bütün
bu görüşler paydaş kavramı üzerinde buluşacak ve vahşi ekonomi yerini daha insani değerlere bırakacak.

Bütün bu kavramları yeni sayımızın tartışıldığı iki platformla ele alacağız. Önce Mardin’deyiz… 8 Mayıs’ta bekleriz. Önemli konuşmacılarımız var.
Mardin’e sefer çıkınca arkadaşlarımız da 3 Soru-3 Cevap disiplinine Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hatip Çelik’i konuk almışlar… Yeni başkan Mardin’e yönelik projelerini anlatıyor. Söz Mardin’den açılmışken bir dünya markası olma yolunda ilerleyen Ariş yani Kerim Güzeliş,
derginin söyleşi bölümünde önemli bilgilerle karşınıza çıkacak.

Mardin’de ekonomi denildiğinde karşımıza turizm çıkıyor. Belki de lansmanda bu konu da gündeme gelecek. Mardin’de turizm konusunda konuşmadan önce kentin önemli isimlerinden Nedim Kaya ile yapılan habere mutlaka bakmalısınız.

Sonra Lale Vakfı’ndayız. Orada lezzet durakları ile buluşacağız. Nuri Develi, Serkan Aksoy, Hacı Abdullah Korun, Süleyman Tarakcı, Refika Birgül, Seyfettin Adıgüzel, İsmail Cephe, Levent Tantürk, Ömer Kartın gibi isimlerin görüşlerine yer veren Rumeysa Kocaman Alp’in dosya haberi de bu buluşmada çok konuşulacak. Tabii gastronomi yazarımız Talip Bayram’a buradaki katkıları için ayrı bir teşekkür etmek gerekiyor.

Bu etkinlik 17 Mayıs’ta olacak. Boğaz’ın en güzel göründüğü Lale Vakfı’nda sizlerle birlikte olmak çok isteriz. Dergimizin bu sayısında başarının tarifi kadar yeni olan dönüşüm ekonomisi de masaya yatırıldı. Bu konunun Türkiye’de bayraktarlığını yapan Mete İmer, çok önemli mesajlarla döngüsel ekonomiye yeni boyutlar getiriyor.

Bu sayıda sadece kapakta kadın yok… Akaryakıt sektörünün tek kadın patronu Nergiz Kadooğlu Çifçi de başarı hikayesi ile yer alıyor. Aynı zamanda TÜRKONFED Başkan Yardımcısı olan Nergiz Kadooğlu Çifçi, gelecek planlarını anlatıyor. Perekande sektörünün yeni kaptanı Alp Önder Özpamukçu ile yapılan söyleşi, Ebru Baybara Demir’in mesajları, Eleman.net CEO’su Murat Günay’ın önerileri de yine derginin unutulmazları arasına girecek görüşündeyiz.

Yeni sayılarda görüşmek üzere…

Yorum Yaz