Dosya

Ziyaretçilerin yüzde 40’ı yabancı olacak

Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman; Ülke ekonomisine katkıda bulunan ve alternatif turizm çeşitlerinden biri olan kış turizmi, ülkemizin tanıtımında ve şehirlerimizin altyapısının geliştirilmesinde önemli bir role sahip.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası27.01.2022
Ziyaretçilerin yüzde 40’ı yabancı olacak

Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman; Ülke ekonomisine katkıda bulunan ve alternatif turizm çeşitlerinden biri olan kış turizmi, ülkemizin tanıtımında ve şehirlerimizin altyapısının geliştirilmesinde önemli bir role sahip.

Türkiye’nin farklı bölgelerindeki kayak merkezlerinin konaklama imkânları, lift ve pist kapasiteleri gibi sunduğu imkânlar birbirinden farklı olsa da kış turizmi gerek ortaya çıkardığı istihdam gerekse turizm gelirlerine katkı noktasında her yıl güçlenerek büyüyor. Özellikle pandemiden önce yurt dışına giden kayak severler, pandemi sonrası tercihlerini Türkiye’den yana kullanıyor. Biz de Palandöken’deki iki otelimiz; Dedeman Palandöken ve Dedeman Palandöken Ski Lodge olarak, Ukrayna, Rusya ve Orta Doğu pazarıyla çalışıyoruz. Bu yıl yerli ziyaretçi oranının yüzde 60, yabancı ziyaretçilerin ise yüzde 40 oranında olacağını öngörüyoruz.

Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman

Palandöken'de 1994 yılından bu yana faaliyet gösteren, bölgenin ilk yatırımcısı olan Dedeman Hotels & Resorts International olarak yaptığımız yatırımlar ile Palandöken’in hem dünyada hem de yurt içinde tanıtımı için yıllardır büyük çaba ve inançla çalışmaktayız. Bu sene de outdoor ve kış sporlarına meraklı misafirlerimizin tüm beklentilerini karşılayabilmek adına Palandöken Kayak Merkezi, Türkiye’de ilk olan buz tırmanış duvarı, Murat Dedeman pisti yanında bulunan Funpark, hedikli kar yürüyüşü ve kar raftingi gibi farklı kış aktivitelerinin deneyimlenmesine de imkân sunacak. Dedeman Palandöken ve Dedeman Palandöken Ski Lodge otellerimiz bu sezon; Frozen Fest, IceBreak gib gençlik kış festivallerine ev sahipliği yapacak. Geçen sezon Türkiye’de ilk kez katkılarımızla gerçekleştirilen Freestyle branşında “Türkiye Freestyle Snowboard Şampiyonası”nı, bu yıl uluslararası katılım ile renklendirmeyi planlıyoruz. Ülkemizin tek Half-pipe pistinin bu yıl hizmete açılacak olması da bizi ayrıca heyecanlandırıyor. Ayrıca misafir odaklı yaklaşımımızla Dedeman Palandöken ve Dedeman Palandöken Ski Lodge otellerimizde her yıl farklı noktalarda renovasyon çalışmaları yapıyoruz. Geçen yıllarda otel girişi, lobi alanlarıyla başlayan bu geçişe odalarımız ve restoran bölümleriyle devam etmekteyiz. Palandöken otellerimizde bu yıl Aralık ayı başlangıcı itibarıyla başlatacağımız kış sezonumuz için tüm hazırlıklarımızı tamamlamış bulunuyoruz. Otellerimizde misafirlerimize hem yılbaşı hem de sömestir dönemlerine yönelik özel imkânlar ve seçecekler sunuyoruz. Özellikle belirtmek isteriz ki tüm otellerimizde pandemi özelinde hayata geçirdiğimiz Güvende Kal önlemlerimiz ve Güvenli Turizm Sertifikamız ile misafirlerimize her şeyden önce güvenli bir konaklama deneyimi sağlıyoruz.

Dosya
Yorum Yaz