Almanya'da İş Dünyası

Almanya Türk girişimcilere önemli fırsatlar sunuyor

Hem yoğun Türk nüfusu hem de franchise yatırımlarına ilginin her geçen gün arttığı Almanya, Avrupa’ya açılmak isteyenlere önemli fırsatlar sunuyor.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası27.06.2023
Almanya Türk girişimcilere önemli fırsatlar sunuyor

Almanya’da hız kazanan franchise sektörü Türk girişimciler için önemli fırsatlar sunuyor. Türkiye’deki yatırımlarını Avrupa’ya taşımak isteyen firmalar ise potansiyel yatırımcılarla bir araya gelmek istiyor. Almanya’nın tek Franchise Fuarı olan Franchise Expo Germany ise kendi işinin sahibi olmak isteyen yatırımcılar ile Türk firmalarını buluşturma konusunda çok iddialı.

 

Hem yoğun Türk nüfusu hem de franchise yatırımlarına ilginin her geçen gün arttığı Almanya, Avrupa’ya açılmak isteyenlere önemli fırsatlar sunuyor. Türkiye Ticaret Bakanlığı, Türk firmalarına önemli destekler sunarken Alman franchise yatırımlarındaki önemli artış da Türk firmalarının yönünü Avrupa’ya çeviriyor. Avrupa pazarına girmek isteyen firmaların yatırımcı bulmalarını kolaylaştıran fuarlar ise yoğun ilgi görüyor.

 

Almanya’nın tek franchise fuarı olan Franchise Expo Germany ile kendi işinin sahibi olmak isteyen herkese kapılarını açtıklarını söyleyen Alman Franchise Derneği Operasyon Müdürü Jan Schmelzle, ‘’Almanya’da franchise sektörü hem çok başarılı hem de her geçen gün büyüyor. Yatırımcılara başarılı bir başlangıç ile kendi işinin sahibi olma imkanı sunan franchising ile hem kurulu bir markanın ortağı oluyorsunuz hem de firmanın tüm desteğini alıyorsunuz’’ diye konuştu.

 

test

İLK DEFA TÜRKÇE OTURUM DÜZENLENECEK

 

9-11 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek Franchise Expo Germany’da etkinliklerin de çok ses getireceğini söyleyen fuar yetkilileri, bu yıl ilk defa Türkçe bir oturum düzenleneceğinin bilgisini verdi. Em Group Europe Genel Müdürü Nezif Emek’in Avrupa’da ticaret ile ilgili sunum yapacağı oturumun moderatörlüğünü ise Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak yapacak.

Almanya'da İş Dünyası
Yorum Yaz