Yazarlar

Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın görevini bıraktı

Yemeksepeti’nin kurucularından olan ve CEO'luk görevini yürüten Nevzat Aydın, görevinden ayrıldığını duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Aydın, kendisinden boşalan koltuğa Mert Baki'nin geldiğini duyurdu.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası01.11.2021
Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın görevini bıraktı

Yemeksepeti’nin kurucularından olan ve CEO'luk görevini yürüten Nevzat Aydın, görevinden ayrıldığını duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Aydın, kendisinden boşalan koltuğa Mert Baki'nin geldiğini duyurdu.

Yemeksepeti'nin 21 yıllık CEO'su Nevzat Aydın, Twitter’dan yaptığı açıklama ile Yemeksepeti CEO’luk görevini bırakacağını duyurdu. 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Aydın, "Evet, bir devrin sonuna geldik. Jeff Bezos 25 yıl dayandı bense 21 yılı ancak görebildim" dedi.

Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın CEO’luk görevini bıraktığını açıkladı
Nevzat Aydın

"BİR DEVRİN SONUNA GELDİK"

Yemeksepeti'ndeki CEO'luk görevini artık daha genç ve farklı bir bakış açısına bırakmanın zamanı geldiği notunu düşen Aydın, şöyle devam etti: 

"Yemeksepeti 9000 çalışanı ile artık çok büyük, sektöründe de tüm haksız karalamalara karşın açık ara ile lider bir şirket ve ben artık aileme, kendime ve filantropiye daha fazla zaman ayırmak istiyorum. Hep elimden geldiğince hakkaniyetli, şeffaf ve inovatif bir yönetim göstermek istedim. Kusurlarım olmuşsa tek tek affola. Bu başarı hikayesinin hiçbir yerinde hiçbir zaman teşvik, lisans, tahsis, devlet desteği, tanıdık, kredi vs. yer almadı.

Bunların yerine hep en büyük kozumuz ‘inovasyon’ oldu. İnovasyonu tam ortamıza almış bir şirket olarak hep beraber yıllar içerisinde öyle öncü şeyler yaptık ki,  DVD projesi, restoran yorumları, gamification ve muhtarlık savaşları, siparişlerle ‘Nutuk’ ve klasiklerin dağıtımı, Banabi ve Mahalle vs... Benden sonraki dönemde yıllardır bizimle olan Mert Baki görevi devralacak.

Geçtiğimiz aylarda çok iyi bir yönetim ekibi kurduk ve hem bu ekibe hem de sevgili Mert’e güvenim tam. Yemeksepeti post-pandemi dönemi için mükemmel derecede hazır. Unutmadan Yemeksepeti Mahalle açıldı."

Yemeksepeti işçileri sendikalaşıyorlar! Nakliyat-İş açıkladı - Internet  Haber
Banabi uygulamasıyla da hizmet veriyorlardı

MERT BAKİ KİMDİR?

Mert Baki, Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra İTÜ’de Elektrik Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlayıp devamında da Sabancı Üniversitesi MBA yüksek lisans programını bitirmiştir. Florida ve Stanford Üniversitelerinde Business Strategy alanlarında eğitim programlarına katılan Mert Baki, profesyonel iş hayatına ARAMA Danışmanlık’ta başlamıştır.

Mert Baki
Türkiye'de Gündem
Yorum Yaz