Yazarlar

Yapay zekâ tarifi Türkiye’de

Yapay zekâyla hazırlanan Hayalimdeki Tarifler smoothie’leri bazı McCafé’lerde sınırlı süreyle sunuluyor.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası23.06.2023
Yapay zekâ tarifi Türkiye’de

Yapay zekâyla hazırlanan Hayalimdeki Tarifler smoothie’leri bazı McCafé’lerde sınırlı süreyle sunuluyor. McDonald’s Türkiye, bir ilke imza atarak yapay zekâ tarafından özel olarak geliştirilen smoothie çeşitlerini misafirlerinin beğenisine sunuyor. Yapay zekâlı sohbet robotu ChatGPT tarafından geliştirilen ve McCafé mutfağında hayat bulan tariflerle, özellikle gençlerin yaz için hayal ettiği serinleten tatlar tüketicilere sunuldu. “Hayalimdeki Tarifler” isimli sürpriz tatlarla dolu smoothie menüsü, İstanbul’daki seçili McCafé şubelerinde yerini aldı.

SIRADIŞI BİR İLK

McDonald’s Türkiye’nin ilk kez böylesi bir projeyi hayata geçirdiğine dikkat çeken McDonald’s Türkiye Pazarlama Direktörü (CMO) Özdeş Dönen Artak şunları söyledi: “Günümüzde yapay zekâ tabanlı görüntü, video ve ses programları özellikle gençlerin yoğun ilgisini çekiyor. Bizler de herkesi mutlu etmeyi ilke edinen bir marka olmanın sorumluluğuyla, gençlerin beklenti ve taleplerinden yola çıkarak sıradışı bir proje hazırladık. Yapay zekâyı McCafé’ye davet ederek yaz sezonu için McCafé’lerde servis edilecek bir smoothie menüsü ortaya çıkarmak istedik. Son dönemde büyük popülerlik kazanan ChatGPT’ye McDonald’s’dan, ürünlerimizden, Türk gençlerinin yaz sezonu için beklenti ve hayallerinden bahsettik ve ChatGPT’den bunlara uygun içecek tarifleri hazırlamasını istedik. O da bize ‘Hayalimdeki Tarifler’ menüsünü oluşturdu. Bizler de McCafé baristalarımızla bu menüyü hayata geçirip İstanbul’un en popüler McCafé şubelerinde müşterilerimizin beğenisine sunduk. Herkesi sınırlı süreyle satışta olacak bu dijital lezzetleri deneyimlemeye davet ediyoruz.”

İKİ FARKLI TAT

Smoothie menüsünde yer alan iki ayrı tarif, yaz aylarının en gözde tatlarının ve ferah bir içecekten beklentilerin ChatGPT ile paylaşılmasıyla oluşturuldu. Değişik damak zevklerine göre oluşturulan bu tarifler “Unicorn Smoothie” ve “Lemon Chiller Smoothie” isimleriyle seçili McCafé’lerde yerini aldı. 10 Haziran’dan başlayarak sınırlı süreyle servise sunulacak olan bu özel menü, İstanbul Tema Çarşı, Merter, Levent, Caddebostan ve Acıbadem McCafé şubelerinde deneyimlenebilecek.

Şirket Haberleri
Tekno-Kat
Yorum Yaz