Yazarlar

Wyndham Hotels'in açık otel sayısı 100’ü geçti

Küresel otel şirketi Wyndham gerçekleştirdiği önemli açılışlarla Türkiye’deki varlığını güçlendirirken, 2023’ün geri kalanında daha da büyümeyi planlıyor.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası11.09.2023
Wyndham Hotels'in açık otel sayısı 100’ü geçti

Küresel otel şirketi Wyndham gerçekleştirdiği önemli açılışlarla Türkiye’deki varlığını güçlendirirken, 2023’ün geri kalanında daha da büyümeyi planlıyor.

95’ten fazla ülkeyi kapsayan portföyünde yaklaşık 9 bin 100 otel bulunan Wyndham Hotels & Resorts, açık ve faal durumdaki yaklaşık 105 oteli ve proje stokundaki yaklaşık 20 yeni otel projesi ile Türkiye’deki konumunu güçlendiriyor. Şirketin yakın zamanda gerçekleştirdiği açılışlar, Türkiye’de büyümeyi sürdürme planlarının bir parçasını oluşturuyor.

Yapılan açıklamaya göre şirket, Türkiye’deki 100’üncü otelini 176 odalı ve yeni inşa edilen Days Hotel by Wyndham İstanbul Esenyurt’un açılışıyla kutladı. Şirketin, bu açılışın ardından gerçekleştirdiği diğer bazı açılışlar arasında Ramada by Wyndham Karapınar, İstanbul New Airport Hotel, Trademark Collection by Wyndham; ve üst segmentteki Wyndham Afyonkarahisar Thermal & Spa ve diğerleri de yer aldı.

Türkiye, otel sayısı bazında şirketin en büyük beşinci pazarı konumunda yer alıyor. Şirketin Türkiye’deki portföyü, 45’in üzerinde şehir ve gözde ziyaret noktalarında bulunan ve ekonomiden en üst segmente kadar konaklama seçenekleri sunan tesislerden oluşuyor.

2022 yılında 51 milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan Türkiye, 2023 yılında 60 milyon ziyaretçi sayısına ulaşmayı hedefliyor. Türkiye aynı zamanda hem iç turizm hem de yurt dışından gelen taleplerden beslenen güçlü doluluk oranlarıyla, Avrupa pazarları arasında en yüksek performans gösteren ülkeler arasında yer almayı sürdürüyor.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Wyndham Hotels & Resorts EMEA Başkanı Dimitris Manikis, “Türkiye, zengin kültürü, göz alıcı sahilleri ve canlı şehirleriyle, her ziyaretçiye hitap eden özelliklere sahip. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yaşını kutladığı yılda burada 100’den fazla otele ulaşmış olmamız, bu kilometre taşını daha da özel kılıyor. İstanbul’daki yetenekli ekibimizle burada sunduğumuz hizmetleri daha da çeşitlendirmeye kararlıyız ve değerli otel ortaklarımızla birlikte, dünyanın en heyecan verici ülkelerinden Türkiye’deki başarılarımıza yenilerini eklemeyi heyecanla bekliyoruz” dedi.

Türkiye'de Gündem
Yorum Yaz