Gündem Koridoru

Wyndham Hotels & Resorts’un Türkiye’deki otel sayısı 100’ü geçti

Küresel otel şirketi Wyndham gerçekleştirdiği önemli açılışlarla Türkiye’deki varlığını güçlendirirken, 2023’ün geri kalanında daha da büyümeyi planlıyor.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası06.09.2023
Wyndham Hotels & Resorts’un Türkiye’deki otel sayısı 100’ü geçti

Küresel otel şirketi Wyndham gerçekleştirdiği önemli açılışlarla Türkiye’deki varlığını güçlendirirken, 2023’ün geri kalanında daha da büyümeyi planlıyor. 100’ün üzerindeki 106 otel sayısıyla ve arkasından gelen 20 yeni projeyle Türkiye’nin lider otel zinciri olmaya devam ediyor.

95’ten fazla ülkeyi kapsayan portföyünde yaklaşık 9 bin 100 otel bulunan Wyndham Hotels & Resorts, açık ve faal durumdaki yaklaşık 105 oteli ve proje stokundaki yaklaşık 20 yeni otel projesi ile Türkiye’deki konumunu güçlendiriyor. Şirketin yakın zamanda gerçekleştirdiği açılışlar, Türkiye’de büyümeyi sürdürme planlarının bir parçasını oluşturuyor.

Yapılan açıklamaya göre şirket, Türkiye’deki 100’üncü otelini 176 odalı ve yeni inşa edilen Days Hotel by Wyndham İstanbul Esenyurt’un açılışıyla kutladı. Şirketin, bu açılışın ardından gerçekleştirdiği diğer bazı açılışlar arasında Ramada by Wyndham Karapınar, İstanbul New Airport Hotel, Trademark Collection by Wyndham; ve üst segmentteki Wyndham Afyonkarahisar Thermal & Spa ve diğerleri de yer aldı.

OTELDE KONAKLAYARAK SEYAHAT ETMEK HERKES İÇİN MÜMKÜN KILINMALI

Türkiye, otel sayısı bazında şirketin en büyük beşinci pazarı konumunda yer alıyor. Şirketin Türkiye’deki portföyü, 45’in üzerinde şehir ve gözde ziyaret noktalarında bulunan ve ekonomiden en üst segmente kadar konaklama seçenekleri sunan tesislerden oluşuyor.  Şirket, yakın zamanda gerçekleştirdiği yeni açılışlarla, otelde konaklayarak seyahat etmeyi herkes için mümkün kılma misyonunu yerine getirmeye devam ediyor.

2022 yılında pandeminin de geçmesiyle birlikte 51 milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan Türkiye, 2023 yılında 60 milyon ziyaretçi sayısına ulaşmayı hedefliyor. Türkiye aynı zamanda hem iç turizm hem de yurt dışından gelen taleplerden beslenen güçlü doluluk oranlarıyla, Avrupa pazarları arasında en yüksek performans gösteren ülkeler arasında yer almayı sürdürüyor.

“5 YIL SONRA 150. OTELİMİZİ KUTLAYACAĞIZ”

Wyndham Hotels & Resorts Avrupa, Ortadoğu, Avrasya ve Afrika (EMEA) Başkanı Dimitris Manikis kendini mutluluk sektöründe çalışan bir insan olarak gördüğünü belirtirken şu konuşmaları yaptı, “Türkiye, zengin kültürü, göz alıcı sahilleri ve canlı şehirleriyle, her ziyaretçiye hitap eden özelliklere sahip. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yaşını kutladığı yılda burada 100’den fazla otele ulaşmış olmamız, bu kilometre taşını daha da özel kılıyor. İstanbul’daki yetenekli ekibimizle burada sunduğumuz hizmetleri daha da çeşitlendirmeye kararlıyız ve değerli otel ortaklarımızla birlikte, dünyanın en heyecan verici ülkelerinden Türkiye’deki başarılarımıza yenilerini eklemeyi heyecanla bekliyoruz. Bundan 5 yıl sonra Wyndham Hotels & Resort olarak Türkiye’deki 150 otelimizi kutluyor olacağız.” dedi.

Gündem Koridoru
Türkiye'de Gündem
Yorum Yaz