Yazarlar

WOOTR'DEN Türkiye'ye 100 milyon TL’lik yatırım planı

Geçtiğimiz aylarda Türkiye pazarına giren  Tayvan'ın global ölçekli tek yasal kripto borsası olan WOO, günlük işlem hacminin 1 milyar TL'yi aşmasıyla yeni yatırım yapma kararı aldı.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası09.12.2022
WOOTR'DEN Türkiye'ye 100 milyon TL’lik yatırım planı

Geçtiğimiz aylarda Türkiye pazarına giren  Tayvan'ın global ölçekli tek yasal kripto borsası olan WOO, günlük işlem hacminin 1 milyar TL'yi aşmasıyla yeni yatırım yapma kararı aldı.

2021 Yılında finans uzmanları Mark Pimentel ve Jack Tan tarafından kurulan WOO, dünya genelinde büyümeye devam ediyor. Tayvan'da Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcı Lisansı alabilen tek global kripto borsa olan WOO, WOOTR olarak Türkiye'de yeni yatırım yapacaklarını açıkladı. WOOTR, Türkiye'de kripto borsalarının, ticari şirketlerin ve her türlü hazine birimlerinin likidite sağlayıcılığı, OTC, piyasa yapıcılığı, IEO, global kripto borsalarında listeleme ve saklama hizmeti almak için akıllarına gelen ilk çözüm ortağı olmak istediğini duyurdu.

"EN ÖNEMLİ GÜVENLİK STANDARTLARINA SAHİBİZ"

Şirketin Türkiye Genel Müdürü Buğra Gökağaçlı konu ile ilgili olarak "Türkiye'de amacımız kullanıcı sayısından ziyade, kurumsal kripto varlık hizmet sağlayıcılarının likidite ve saklama hizmetleri bakımından yaşadığı zorlukları çözmek. Kısa zaman içerisinde Türkiye'de teknik altyapı ve likidite yatırımı olarak 100 milyon TL'nin üzerinde yatırımımız olacak. Kullanıcılarımızın varlıklarının ve verilerinin korunmasına yönelik uluslararası kabul görmüş bir teminat niteliğindeki en önemli güvenlik standartlarından ISO 27001:2013 Güvenlik Standardını aldık" dedi.

" EN BÜYÜK ÖZELLİĞİMİZ ŞEFFAF OLMAMIZ"

Türkiye'de günlük 1 milyar TL'lik işlem hacimlerinin bulunduğunu aktaran Gökağaçlı, "Kullanıcılarımızın varlıkları WOOTR'nin ayrı kurumsal sıcak, ılık ve soğuk cüzdanlarında güvenli olarak saklanmakta. Sunucuları yurtdışındaki bulut sistemleri üzerine kuran çoğu firma yerine bizim sunucularımız Türkiye'de bulunuyor. Bugün sunucuları Türkiye'de bulunan tek yabancı kripto para platformuyuz. Bu sayede olası bir kötü durumda Türk makamlarının denetiminde bulunuyoruz. En büyük özelliğimiz şeffaf olmamız. Sunucularımızın Türkiye'de olmasının kişisel verilen korunması, güvenlik ve denetime açık olma gibi çok sayıda avantajları var" diye ekledi.

Yatırım
Yorum Yaz