Yazarlar

Vizyon 100 Platformu küresel yolculuğa çıkıyor

Düzenlediği Dijital CEO ve Liderler Zirvesi ile C-Level seviyesinde 2 bin yöneticiye ulaşan Vizyon 100 Platformu, yönünü dünyaya çevirdi.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası08.10.2023
Vizyon 100 Platformu küresel yolculuğa çıkıyor

Düzenlediği Dijital CEO ve Liderler Zirvesi ile C-Level seviyesinde 2 bin yöneticiye ulaşan Vizyon 100 Platformu, yönünü dünyaya çevirdi. Cumhuriyetin 100’üncü yılını yeni bir başlangıç olarak değerlendirerek global bir yolculuğa hazırlanan Vizyon 100 Platformu, 2024 yılından itibaren sadece Türkiye içerisindeki yöneticilerin katıldığı bir platform olmaktan çıkarak, dünya çapındaki CEO’ların katıldığı bir platforma dönüşecek. Dijital CEO ve Liderler Zirvesi’nin 5 yıl içerisinde global kurumların dünya başkanlarının katıldığı bir zirve haline gelmesi hedefleniyor.

5 yıldır gerçekleştirdiği Dijital CEO ve Liderler Zirvesi ile C-Level seviyesinde 2 bin yöneticiye ulaşan Vizyon 100 Platformu, Cumhuriyetin 100’üncü yılını yeni bir başlangıç olarak değerlendirerek global bir yolculuğa çıkıyor. Vizyon 100 Platformu 2024 yılından itibaren sadece Türkiye içerisindeki yöneticilerin katıldığı bir platform olmaktan çıkarak, dünya çapındaki CEO’ların katıldığı bir platforma dönüşecek. Özel sektör bazında Türkiye GSYH’nin yüzde 75’ni oluşturan kurumların tepe yöneticilerinin katıldığı Dijital CEO ve Liderler Zirvesi’ne önümüzdeki yıldan itibaren artık dünyanın dört bir yanından üst düzey yöneticiler de ağırlanacak. Zirvenin yeni merkezi ise Çeşme olacak. Dijital CEO ve Liderler Zirvesi’nin önümüzdeki 5 yıl içerisinde global kurumların dünya başkanlarının katıldığı bir zirve haline gelmesi hedefleniyor.

Vizyon 100 Platformu Kurucusu Berkay Güner ile Fanuc Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit (Soldan sağa)

GSYH’NİN  YÜZDE 75’İNİ OLUŞTURAN KURUMLARIN LİDERLERİ KATILDI

Vizyon 100 ile ilgili bilgiler paylaşan Vizyon 100 Platformu Kurucusu Berkay Güner, 2017 yılında Genel Müdür, CDO, CIO, CFO, CHRO ve CMO gibi farklı seviyelerde yaklaşık 40 yöneticinin mini toplantılarıyla yola çıktıklarını belirtti. Yöneticilerin dijital dönüşüm ve şirket stratejileri, işbirlikleri üzerine iletişim kurmalarına yardımcı olduklarını ifade eden Berkay Güner, “7 yıllık bir zaman içerisinde özel sektör bazında Türkiye GSYH’nin yüzde 75’ini oluşturan kurumların tepe yöneticileri Vizyon 100 aktivitesinde yer aldı. Zirve sonrasında konuşmalardan ortaya çıkan manşetleri rapor olarak paylaşacağız. Ayrıca “Dijital CEO / Gelecek 100 Yıl / 2023” başlıklı kitabı ilk defa bu zirvede katılımcılara basılı olarak sunduk. Bu kitapta 50 değerli yöneticinin görüş sayfaları yer alıyor. Zirve sonrası kitabın Türkçe ve İngilizce dijital versiyonlarını en az 200 bin kişiye ulaştıracağız.  Platform şu an itibarı ile yaklaşık 2000 C- Level seviyesi yönetici ile doğrudan iletişim halinde” diye konuştu.

ZİRVEDE 2 GÜNDE 8 ANA BAŞLIK ELE ALINDI

Bu yıl Çeşme’de düzenledikleri 5. Dijital CEO ve Liderler Zirvesi’ne 300 üst düzey yöneticinin katıldığını ifade eden Berkay Güner, “Etkinliğimizi Cumhuriyetimizin 100. yılı teması ile gerçekleştirdik. 2 tam günde sanayi ve üretim, perakende, finans ve ödeme sistemleri, teknoloji ve altyapı, insan ve sağlık, ulaşım ve otomotiv, kargo ve lojistik ve girişimcilik olmak üzere 8 ana başlık ele alındı. Her bir ana başlıkta sektörel olarak hangi fırsat ve tehditlerin olduğu konuları işlendi. Hangi alanların şirketlerin asıl gündem maddeleri olması gerektiği vizyonu çizildi” dedi.

GLOBAL YOLCULUK 2024’TE BAŞLIYOR

Şu ana kadar 4 zirve gerçekleştirdiklerini, 5. Dijital CEO ve Liderler Zirvesi’nin ise Cumhuriyetimizin 100.yılı nedeniyle özel bir anlam içerdiğini kaydeden Berkay Güner, “Bu zirve bizim için aynı zamanda bir başlangıç olacak. Vizyon 100 Platformu’nu 2024 yılından itibaren sadece ülke içerisindeki yöneticilerin katıldığı bir platform olmaktan çıkararak, dünya çapındaki CEO’ların katılacağı bir platforma dönüştürüyoruz. Bundan sonra her yıl Ekim ayı başında Dijital CEO ve Liderler Zirvesi’ni Çeşme’de gerçekleştireceğiz” dedi. Bu zirve ile birlikte Vizyon 100 global yolculuğuna başlayacağına dikkat çeken Berkay Güner, “Bu anlamlı yılda bu şekilde başlangıç yapmak çok önemli. Özellikle önümüzdeki yıllarda global şirketlerinin ve global yatırımcıların dünya yöneticileri bu zirvede yer aldıkça; ülkemizin çekim gücüne katkı sağlanacak. Şirketlerimizin ve girişimlerimizin değerleri artacak. Türk yöneticiler dünya çapında daha da değerli hale gelecekler” dedi.

“PLATFORM DÜNYADA OLUP BİTENLERİ FARK ETMEMİZİ SAĞLIYOR”

Vizyon 100 Platformu’nu büyük bir puzzle olarak değerlendiren platform üyesi ve Fanuc Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit ise, “Platformumuz içerisinde finans, lojistik ve enerji sektöründen çok sayıda yönetici arkadaşımız var. Her birimizi birer Puzzle parçası olarak değerlendirirsek, ortaya neticede tek bir resim çıkıyor. Parçaların çok güzel birleştiğini söyleyebiliriz. Ayrıca günümüzde farkındalık kavramını oldukça önemli hale geldi. Öyle bir dünya içerisindeyiz ki; her şeyi fark etmemiz çok zor. İşte Vizyon 100 Platformu bizim dünyada olan bitenleri fark etmemizi sağlıyor” diye konuştu.

DİJİTAL CEO VE LİDERLER ZİRVESİ FİKİR ORTAMI OLUŞTURUYOR

Bugünün iş dünyasında rekabet her ne kadar gerçekliğini korusa da şirketler için belirli konular özelinde ortak paydada buluşmanın, birlikte büyümenin temelini oluşturduğuna dikkat çeken Teoman Alper Yiğit, “Bu doğrultuda Vizyon 100 platformu çatısı altında gerçekleştirilen Dijital CEO ve Liderler Zirvesi, iş dünyasının üst düzey yöneticilerini buluşturup bir fikir ortamı oluşturması bakımından çok kıymetli. Ülke olarak yarının dünyasına soru soran, merak eden, tartışan, irdeleyen zihinler sayesinde ulaşabiliriz. Zirvemiz de bu bakımdan kendi alanının öncü markalarından üst düzey yöneticileri bir araya getirmesinden dolayı fikirlerin ilerlemek için çarpıştığı bir ortam yaratıyor. İş dünyasının fikirlerine son derece geniş bir perspektiften bakarak kendi alanımıza dair yeni fikir ve görüşlerle karşılaşmak, bize de katkı sağlıyor. Karşılıklı yapılan fikir alıverişleri “birlikten kuvvet doğar” anlayışı çerçevesinde iş dünyasının yarınını şekillendiriyor” diye konuştu.

Özellikle dünyayla rekabette geniş bir vizyon, doğru planlama ve uygulama ile elde edilen sonuçların değerlendirilmesinin büyük önem taşıdığını ifade eden Teoman Alper Yiğit, “Çünkü doğru bir sebep-sonuç ilişkisiyle kurgulanan her kısa-orta-uzun vadeli planlamanın başarıya ulaşmama gibi bir şansı yoktur. Zirvedeki yöneticilerin kendi alanlarına olan hakimiyeti ve uzmanlık alanları da düşünüldüğünde konuşulan her başlık altında öne sürülen fikirler, sektörleri aynı olsun veya olmasın her katılımcı için önemli bir fırsat. Bu yıl Cumhuriyet’in 100'üncü yılına yakışır bir programla gerçekleştirilecek zirvenin, Cumhuriyet’imizin ikinciyi yüzyılına yakışır bir projeksiyon çizmesini temenni ediyoruz” dedi

Türkiye'de Gündem
Yorum Yaz