Gündem Koridoru

Uluslararası para şirketinden basındaki iddialara yanıt

luslararası para transferi şirketi Wise, "Türkiye'den çekildiği" şekline basına yansıyan haberlere ilişkin açıklamada bulundu.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası23.06.2023

Uluslararası para transferi şirketi Wise, "Türkiye'den çekildiği" şekline basına yansıyan haberlere ilişkin açıklamada bulundu.

Global teknoloji şirketi Wise, 2017 yılından bu yana Türkiye'deki kullanıcılarının daha ucuz, daha hızlı ve daha kolay bir şekilde uluslararası para transfer hizmetini almalarını sağlamak misyonuyla çalışmaya devam edeceğini duyurdu.

Şirketin Türkiye'deki partneri United Payment, basında yer alan haberler sonrası yazılı açıklamada bulundu.

Şirketin yapmış olduğu açıklamaya göre: "Wise, 22 Haziran 2023 tarihi itibarıyla Türkiye’deki yeni regülasyonlar nedeniyle sadece ülkedeki çalışma biçimini değiştirdi. Kullanıcılar şu anda da, 30 Ağustos‘tan sonra da Wise aracılığıyla para alıp göndermeye devam edebilecekler. Yalnızca işlem yapılan hesap “multicurreny” yani çoklu para birimi hesabı olamayacak ve Wise’da bir hesabı olmayacağı için bakiye de tutulamayacak. Kullanıcılar, Wise hesabından değil Wise aracılığıyla banka hesabından transfer sürecini yürütecektir. Önümüzdeki süreçte regülasyonda bir değişim olması durumunda, kısıtlanan hizmetlerin tekrar açılması gündeme getirilecektir."

Şirket, "Wise, tıpkı ilk günkü gibi Türkiye kullanıcılarına şeffaf, uygun komisyon oranlı ve hızlı uluslararası para transferi hizmetini vermeye devam ediyor. Wise ile 50’den fazla ülkeye para transferini sorunsuzca yapabilirsiniz.” açıklamasında bulundu.

Şirket Haberleri
Yorum Yaz