Editör Yazısı

TÜSİAD'a ve Ergün Turan Başkana çok teşekkür ediyoruz, Bodrum'a bekliyoruz

Türkiye'de İş Dünyası dergisi Genel Yayın Yönetmeni Celal Toprak yazdı...

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası04.06.2022
TÜSİAD'a ve Ergün Turan Başkana çok teşekkür ediyoruz, Bodrum'a bekliyoruz

Türkiye'de İş Dünyası dergisi Genel Yayın Yönetmeni Celal Toprak yazdı...

Kapakta TÜSİAD Başkanı vardı bir önceki sayımızda. Önemli noktaların altını çizmişti. Özellikle KOBİ'lere yenilik açılımları yapmıştı. Konuyu
TÜSİAD'ın ev sahipliğinde birlikte kamuoyu ile paylaştık. Böylece kapak yazımız da söze dönüşmüş oldu.

Çok da güzel oldu. İSO Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Akar ve İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay ile Türkiye'de İş Dünyası'nın çok değerli okurlarının katıldığı etkinlikte TÜSİAD Başkanı Orhan Turan çok önemli mesajlar vermeye devam etti.

Geçen ay ikinci etkinliğimiz Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan'ın ev sahipliğinde gerçekleşti. Gayrimenkul ve İnşaat Platformu'nun desteği ile dergimizin Mayıs sayısındaki inşaat dosyasını ayrıntıları ile masaya yatırdık.

Ayrıca etkinlik duygusal anlara da sahne oldu. Pandemi sonrası önemli bir buluşmaydı. Yaşar Aşçıoğlu ile TOKİ'de çok başarılı projelere imza atan Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan aylar, hatta yıllar sonra ilk defa karşılaşmışlardı. Başka duygusal buluşmalar da oldu bu etkinlikte…

İki önemli etkinliğe ev sahipliği yapmak tabi en çok Yazı İşleri Müdürümüz Hüsne Pamuk ve ekibini yordu. Bir yandan yeni dergiyi hazırlarken bir yandan da böyle iki önemli etkinliğin gerçekleşmesine katkı verdi. Bu arada belki Hüsne'nin haberi yok ama ekonomi gazetecileri Hüsne'nin bitmez tükenmez enerjisini yakından takip ediyor.

Evet geçen ay bunlar oldu. Şimdi bu sayıda neler var ona gelelim… Kapakta Zeynep Bodur Okyay, tanımaktan büyük onur duyduğum Türk sanayinin kurucu babalarından İbrahim Bodur'u anlatıyor. Aslında anlattığı Türk sanayisi…

Konu sanayiden açılmışken, İSO Meclis Başkanlığı görevini de yürüten Zeynep Bodur Okyay ve İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, İSO’nun 70’inci yılı vesilesiyle 14 Haziran tarihinde görkemli bir Gala Gecesi’nde sanayi çevrelerini bir araya getirecek.

Sonra eğitim dosyası… Bu temposunu sürdürdüğü takdirde önümüzdeki dönemin adından çok söz ettirecek ekonomi muhabirleri adaylarından Rümeysa Kocaman’ın hazırladığı dosyada yok yok… Eğitimin duayeni Mustafa Aydın'dan, sektörün genç isimlerinden Nihat Kırmızı'ya kadar herkes var.

Sonra Gaziantep var. Demet Kalendergil bu kentin ekonomisini Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım’ın ağzından üç soruda ayrıntılı olarak aktarmış.

Elif Attepe en güzel çayı en güzel çay patronu Doğuş Çay Yönetim Kurulu Üyesi Harika Karakan Batallı’nın ağzından aktarmış… Yazıyı okuduğunuzda çay demlemek geliyor içinizden.

Sonra Talip Bayram yine konuşturmuş uzmanlığını. Yılların lezzet şampiyonu Hacı Abdullah’ı anlatmış.

Yani dolu dolu bir dergi ile karşınızdayız. Ve hemen belirtelim. Temmuz'da Bodrum'dayız… Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile birlikte, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ev sahipliğinde 2 Temmuz saat 11.00 ile 13.00 arası Bodrum ekonomisini, Bodrum'un yarınlarını konuşacağız…
Desteklerinize binlerce teşekkür ediyoruz… Bodrum'a bekliyoruz…

Editör Yazısı
Yorum Yaz