Almanya'da İş Dünyası

Türkiye'nin her noktasında sizi bekleyen bir araç var

Teknoloji ve dijitalleşmenin etkisiyle tüm sektörler iş yapış süreçlerini bu kavramlar üzerine entegre etmeye başladı. Bu değişime en hızlı ayak uyduran alanlardan biri ise elbette araç kiralama sektörü oldu. Bizlerde değişime hızla ayak uyduran bu sektörü yakından incelemek için TürkeiMietwagen Kurucu Ortağı Zehra Bozanoğlu ile konuştuk…

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası21.03.2023
Türkiye'nin her noktasında sizi bekleyen bir araç var

Teknoloji ve dijitalleşmenin etkisiyle tüm sektörler iş yapış süreçlerini bu kavramlar üzerine entegre etmeye başladı. Bu değişime en hızlı ayak uyduran alanlardan biri ise elbette araç kiralama sektörü oldu. Bizlerde değişime hızla ayak uyduran bu sektörü yakından incelemek için TürkeiMietwagen Kurucu Ortağı Zehra Bozanoğlu ile konuştuk…

TürkeiMietwagen olarak kuruluş hikâyenizden ve hizmet çerçevenizden bahsedebilir misiniz?

Özellikle Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızın günlük ve aylık kiralamaya olan ihtiyaçlarını ve pazar payına olan büyük katkılarını otomobil kiralama sektöründe yıllardır deneyimlemekteydim. Bu bağlamda Almanya’da bulunduğum süre içerisinde edinmiş olduğum deneyim ile aklımdaki projeyi birleştirme imkanım oldu. Bu süreçte Almanya’dan Türkiye gelip de araç kiralamak isteyen kişilerin gerek kiralama adımının en başında gerekse de ilerleyen süreçlerde yaşadıkları zorlukları, sıkıntıları ve bunlardan doğan talepleri gözlemleme şansı buldum. Aslında istenilen şey basitti; güvenilir, şeffaf ve profesyonel bir hizmet almak ve her zaman her koşulda yanlarında olunduğunu bilmek ve her konuda destek almak. Uzun yıllardır otomotiv ve araç kiralama sektöründe yer alan, bu sektörün önde gelen önemli isimlerinden biri olan Zafer Salman’a bu fikri anlattım. İkimizin de tecrübesini birleştirip bu fikri birlikte hayata geçirme kararı aldık ve TürkieMietwagen markasını oluşturduk. TürkeiMietwagen; Dünya’nın neresinde olursanız olun, Türkiye'de kolayca araç kiralama yapmanızı sağlayan bir hizmettir. İster günlük ister aylık, ister sedan ister SUV, ister otomatik ister düz vites ihtiyacınız, beklentiniz ne ise size tam anlamıyla bunu sağlayan, kısacası size “özgürlük”, “uygun fiyat”, “güven” ve “kaliteli hizmet” sunan bir markadır.

TürkeiMietwagen ile dünyanın neresinden gelirseniz gelin, seçtiğiniz lokasyonda sizi bekleyen bir aracınız olacak. Bu da kullanıcılarımız için konfor ve güven hissinin yanında zaman tasarrufu da sağlıyor olacak.

KULLANICI DOSTU WEB SİTESİ

Dünyanın neresinden istenirse Türkiye’den araç rezervasyonu yapılabilmesini sağlayacaksınız. Bunun alt yapısı nasıl işliyor? Araçlar belli lokasyonlarda mı bekliyor?

TürkeiMietwagen'da araç kiralama sürecini mümkün olduğunca rahat ve sorunsuz hale getirmek için çalışıyoruz. Çevrim içi altyapımız, dünyanın her yerinden kullanıcıların kendi evlerinin rahatlığında kolayca araç kiralama rezervasyonu yapmasına olanak tanıyor. Kullanıcı dostu web sitemiz, ister Türkçe ister Almanca, tercih ettiğiniz dil ne ise kolaylıkla sadece birkaç tıkla kolayca rezervasyon oluşturmanıza imkan tanıyor.

Dilerseniz rezervasyonunuzu araç kiralama sektörü konusunda son derece deneyimli müşteri temsilcileri ile İletişim Merkezi üzerinde de telefonla gerçekleştirebiliyorsunuz. 50’den fazla iş ortağımız ve sunduğumuz araç sayısı ve çeşitliği ile her türlü ihtiyaca kesintisiz karşılık verebiliyoruz. Kullanıcılar Türkiye’de 300’den fazla lokasyondan araç teslim alıp, iade edebiliyor. Bu lokasyon en işlek havalimanı olabildiği gibi herhangi bir şehrin ilçesi de olabiliyor. Bu sayede kullanıcılarımıza ekstra özgürlük sunabiliyoruz.

Kiralama yapılması için belli bir gün şartı var mı? Bir de ziyaret etmeden kaç gün önceye kadar kiralama hizmeti sunuyorsunuz? Yani yaz sezonunun aracı kış sezonunda kiralanabiliyor mu mesela?

TürkeiMietwagen olarak araç kiralama rezervasyonu için herhangi bir zaman kısıtlaması olmaksızın esnek kiralama seçenekleri sunuyoruz. İster aylar öncesinden ister son dakikada bir seyahat planlıyor olun, bizimle kolayca online rezervasyon oluşturabilirsiniz. Ne kadar süre araç kiralayacağınız da tamamen size kalmış durumda. Bir gün de kiralayabilirsiniz 11 ay beş gün de… Ancak unutmamakta fayda var, özellikle yaz aylarını kapsayan bir kiralama yapacaksanız ne kadar erken rezervasyon yaparsanız o kadar çok çeşit bulma imkânınız artacaktır. Erken rezervasyonlara yönelik fırsatlar ve kampanyalar da sizleri bekliyor olacak.

Sağladığınız hizmetler için Türkiye’den iş ortaklığı yaptığınız ya da yapmayı planladığınız firmalar var mı?

Bu hizmeti kesintisiz ve güvenilir bir şekilde sunmak için Türkiye’de geniş bir iş ortağı yelpazesi ile çalışıyoruz. Aralarında global çapta da çok büyük firmaların da yer aldığı 50’den fazla iş ortağımız mevcut. Vizyonumuza, hizmet politikamıza uyan iş ortaklarımızın sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu sayede şu an Türkiye’nin neredeyse yüzde 90’ında hizmet verebiliyoruz.

ARAÇ KİRALAMANIN KOLAY YOLU

Böyle bir hizmetin alt yapısını nasıl hazırladınız? Teknolojik süreçlerin ilerleyişinden bahsedebilir misiniz?

Tüm teknolojik imkanları kullanan, yetenekli ve işinin ehli ve tamamı şirket bünyesinde çalışan yazılım ekibimiz, projeyi Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’da kısa bir süre içerisinde yazdı. Projenin kodları unique ve tamamen bize özel. Birkaç tıkla, toplam 2-3 dakikalık bir süre içerisinde takılmadan, zorlanmadan işlem yapılmasına olanak sağlayan sistem, bir uçtan diğer bir uca tamamen online işliyor. Yani siz tamamen güvenli ödeme sistemimiz ile ödeme yapıp rezervasyonu oluşturduğunuz anda, bu işlem direkt olarak iş ortağımıza iletilmiş ve araç rezerve edilmiş oluyor. Teknolojinin artık yaşamımızın her alanına girmesi sebebiyle, işlerimizi kolayca halletmek için hepimiz mobil telefonlarımızı kullanmaktayız. TürkieMietwagen olarak mobil kullanıcı deneyimi de bizim için ayrı bir öneme sahip. Bu yüzden özellikle mobil site geliştirilmesini sürekli daha da ileriye taşıyoruz.

TürkeiMietwagen’ın gelecek planlamalarında neler var? Planlamalarınız ve hedeflerinizden bahsedebilir misiniz?

TürkeiMietwagen olarak gelecek için önemli planlarımız var. Tekliflerimizi sadece günlük ve aylık araç kiralamanın ötesine taşımayı hedefliyoruz. Yakın zamanda Transfer, şoförlü araç kiralama, lüks ve klasik araç kiralama gibi ek hizmetleri de bünyemize katmayı planlıyoruz. Almanya’dan sonra, Hollanda, Avusturya, Belçika, İngiltere gibi diğer ülkelerdeki vatandaşlarımıza da hizmet vermek istiyoruz. Ayrıca rezervasyonlarımızı uçak bileti satışını ve otel konaklamalarını da kapsayacak şekilde genişletmeyi planlıyoruz. Bu sayede kullanıcılarımız tek bir siteden konaklama, uçak ve araç kiralama ihtiyaçlarını kolayca sağlayabiliyor olacaklar.

Söyleşi
Almanya'da İş Dünyası
Yorum Yaz