Bizden Haberler

Türkiye’de İş Dünyası 1 yaşında

2021 yılının Kasım ayında ekonomi yayıncılığına yeni bir soluk getirme vizyonuyla çıktığı yolda 1’inci yılını tamamlayan Türkiye’de İş Dünyası dergisi, yeni yaşına ilişkin buluşmasını Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirdi. İş dünyasından, yerel yönetimlere birçok ismin katıldığı lansman triOnStage’in müzik performansıyla renkli görüntülere sahne oldu.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası03.11.2022
Türkiye’de İş Dünyası 1 yaşında

2021 yılının Kasım ayında ekonomi yayıncılığına yeni bir soluk getirme vizyonuyla çıktığı yolda 1’inci yılını tamamlayan Türkiye’de İş Dünyası dergisi, yeni yaşına ilişkin buluşmasını Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirdi. İş dünyasından, yerel yönetimlere birçok ismin katıldığı lansman triOnStage’in müzik performansıyla renkli görüntülere sahne oldu.

İhlas Medya Grubu bünyesinde yayın hayatına başlayan ve “Daha yaşanabilir bir dünya istiyoruz” diyerek yola çıkan Türkiye’de İş Dünyası dergisi, 1’inci yılını geride bıraktı. Dergi, günümüze ulaşan yolculuğu boyunca her sayısında; sürdürülebilirliğin, kadın hareketine olan desteğinin ve yerel yönetimlerle olan iş birliği çalışmalarının altını çizdi.  

Her sayısının kapağına ülkemizin en önemli iş insanlarının dünya standartlarındaki çalışmalarını taşıyan dergi, Bülent Eczacıbaşı ile başlayan yolculuğuna; Tuncay Özilhan, Demet Sabancı Çetindoğan, Sadettin Saran, Nurten Öztürk, Hamdi Akın, Orhan Turan, Zeynep Bodur Okyay, Feyhan Yaşar, Leyla Alaton, Süleyman Onatça, Murat Erkan ve son olarak da Ümit Boyner ile devam etti.  Her sayısında okurlarını başka bir yolculuğa çıkaran İş Dünyası dergisi, eğitimin öneminden kültür sanatın birleştirici gücüne kadar birçok konuyu gündeme getirdi ve doğru bilgiyi bizzat konunun ehlinden alarak sundu okuyucularına. Başarı hikayelerine geniş şekilde yer vermeyi önemseyerek dünyada kendini kanıtlayan bir başarı hikayesi yazan Getir’i, olmayanı yapan Quick Sigorta’yı, tamirci çıraklığından otomobil imparatorluğuna yürüyen Erbakan Malkoç’u da bu sebeple taşıdı sayfalarına. 

İŞ DÜNYASININ KALBİ ÇIRAĞAN’DA ATTI

1 yılı geride bırakan Türkiye’de İş Dünyası dergisi 1’inci yılına ilişkin kutlamasını 2 Kasım Çarşamba günü (dün) Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirdi. Etkinlik İhlas Medya Grup Başkanı Aslıhan Ören başta olmak üzere, iş ve medya dünyasından önemli isimler ve çok sayıda davetlinin katılımıyla kutlandı.

Türkiye'de İş Dünyası'nın ilk yılını doldurması sebebiyle gerçekleştirilen kutlamaya; Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi & Alvimeca Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Alaton, Shopsa.com.tr Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği Başkanı ve Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM) Başkan Vekili Ahmet Fikret Kileci başta olmak üzere iş ve siyaset dünyasından önemli isimler katıldı.

“ÖNEMLİ BİR OKUR KİTLESİNE ULAŞTIK”

Etkinliğin açılış konuşmasını Türkiye’de İş Dünyası dergisi Genel Yayın Yönetmeni Celal Toprak’ın yaptığı buluşmada Toprak, dergi olarak kadının iş hayatında daha fazla yer alması, gıda güvenliğinin sağlanması, sürdürülebilirlik, kent hayatının iyileştirilmesi, sağlık gibi konuları temel alarak yayın yaptıklarını belirtti. 1 yıl boyunca önemli mesajlar verme iddiası ile yola çıktıklarını söyleyen Toprak, “Dergimizin 1 yılını geride bıraktık. Bu süreçte çok önemli mesajlar verdik. İddialarımız arasında kadın hareketine pozitif ayrımcılık yapmak vardı ve bu konuda hiç taviz vermeden çalıştık. Yeşili çok önemsedik, çıkışımızı Bülent Eczacıbaşı ile yapmıştık ve Ümit Boyner ile bu iddiamızı devam ettiriyoruz. Dünyanın olumsuz gidişine ‘dur’ diyenlerden biri olmaya gayret ettik. Biz bir iş dünyası, ekonomi dergisiyiz ama kriterlerimizi ve dünyadaki yaşam standartlarını yukarı çekmek için farklı bir tavır ortaya koyduk. Kadın hareketinde Leyla Alaton’un görüşlerine başvurduk. Sosyal sorumluluk projelerinde ise Demet Sabancı Çetindoğan’ın yol göstericiliğini çok önemsedik. Aynı zamanda yerel yönetimlerin çok önemli olduğunu düşündük ve dergimizde de sık sık bu konuyu işledik. Kalkınmanın gelecekte yerelden başlayarak yayılacağını benimsedik. Her şeyin dijitalleştiği günümüzde basılı bir dergi fikri için 'acaba' diyenler vardı. Ancak biz, pandemide dokunmanın önemini daha fazla anladık ve bu fikre sıkı sıkıya sarıldık. Çok önemli bir okur kitlesine ulaştık. Bizi okuyan ve destek veren tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından İhlas Holding Medya Grup Başkanı Aslıhan Ören, dergiye emeği geçenlerle birlikte 1'inci yıl pastasını kesti.

Bizden Haberler
Yorum Yaz