Yazarlar

Türk teknoloji firmaları İTÜ ARI Teknokent’in Innogate Programıyla İngiltere pazarına açılıyor

Yerli teknoloji firmalarına, global pazara açılmaları için büyüme stratejilerini geliştirmeleri amacıyla; eğitim, koçluk destekleri sunan ve firmalara uluslararası bağlantılara erişim, müşteri ve yatırımcı tanıştırmaları yapan Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı’nın ikinci aşaması Londra’da başladı.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası19.06.2023
Türk teknoloji firmaları İTÜ ARI Teknokent’in Innogate Programıyla İngiltere pazarına açılıyor

İTÜ ARI Teknokent tarafından 17’ncisi düzenlenen Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı’nın Türkiye’deki ‘Global Büyüme Modelleme’ adımı tamamlandı. Ticaret Bakanlığı’nın Tekno-Hızlandırıcı İhracat Proje Desteği ile gerçekleştirilen Innogate programının ikinci adımı Londra’da başladı. Seçilen 13 Türk teknoloji firması, 12-23 Haziran 2023 tarihlerinde İngiltere pazarına güçlü bir adım atacak. Bu süre zarfında firmalar, Londra’nın en büyük teknoloji etkinliği olan London Tech Week’e katılacak, İngiltere pazarına girişte kendileri için kolaylaştırıcılık sağlayacak uzmanlarla tanışacak, potansiyel müşteri ve yatırımcılarla buluşacaklar.

Yerli teknoloji firmalarına, global pazara açılmaları için büyüme stratejilerini geliştirmeleri amacıyla; eğitim, koçluk destekleri sunan ve firmalara uluslararası bağlantılara erişim, müşteri ve yatırımcı tanıştırmaları yapan Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı’nın ikinci aşaması Londra’da başladı. 2014 yılından beri İTÜ ARI Teknokent tarafından 17 kere gerçekleştirilen Innogate programına katılan firmalar, bugüne kadar globaldeki büyümelerini 4’e katladı; Amerika’daki büyümelerini ise 15’e katladı. Teknoloji firmalarına somut ihracat artışı sağlayan programa bu yıl seçilen 13 Türk teknoloji firması, 12-23 Haziran tarihleri arasında Londra’da olacaklar. Firmalar bu süre boyunca Londra’nın en büyük teknoloji etkinliği olan London Tech Week’e de katılım gösterecek,İngiltere pazarına girişte kendileri için kolaylaştırıcılık sağlayacak uzmanlarla tanışacak, potansiyel müşteri ve yatırımcılarla buluşacaklar.

 İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Attila Dikbaş, İTÜ ARI Teknokent olarak sadece teknoloji geliştiren yeni startupları desteklemekle kalmayıp, aynı zamanda bu startupların global arenada başarıya ulaşması ve ülkemiz için ekonomik katma değer sağlayan gurur verici başarılar elde etmesinin de hayati önem taşıdığını belirtti. Bu nedenle İTÜ ARI Teknokent olarak Innogate Programı aracılığıyla ve T.C. Ticaret Bakanlığı’nın da değerli katkılarıyla globalleşecek teknoloji firmalarına destek olmak için tüm güçleriyle çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini vurgulayarak global ölçekte programların çeşitlenerek artacağını dile getirdi.

TÜRK TEKNOLOJİ FİRMALARI INNOGATE İLE GLOBALLEŞİYOR

Geçen yıl gerçekleştirilen 16. Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı doğrultusunda katılımcı firmaların İngiltere pazarını tanıma ve deneyimleme fırsatı yakaladıklarını, pek çok potansiyel müşteriye eriştiklerini ifade eden İTÜ ARI Teknokent Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Arzu Eryılmaz, ayrıca programın 2014 yılından bu yana 213 firmaya fayda sunduğunu ve bunlardan 131’inin Innogate Programının ikinci adımını da tamamlayarak globalleşme yolunda çok büyük adım atmış olduklarını, yüzde 80’inin ise global yolculuklarını büyüyerek sürdürdüklerini belirtti.

INNOGATE UK PROGRAMINA KATILACAK 13 TÜRK TEKNOLOJİ FİRMASI

Innotage UK programında yer alan Türk teknoloji firmaları; Archi’s Academy, BuyBuddy, Fansupport, Florawise, Kaizen Teknoloji, Medicasimple, Myth Ai, Poilabs, Sechard, SIGNandGO, Tahsilist, Uniqgene, Witwiser 12-23 Haziran tarihleri arasında Londra’da olacaklar.

Tekno-Kat
Yorum Yaz