Türkiye'de Gündem

TÜGİAD’dan yeni üyelerine plaket

Türkiye genelinde bine yakın üyesiyle genç iş insanlarının temsilcisi olan Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD), yeni üye katılımlarıyla gücünü artırıyor. Derneğe yeni üye olan genç iş insanlarına düzenlenen bir törenle plaketleri verildi.

6dk okuma
12.02.2024
TÜGİAD’dan yeni üyelerine plaket

Genel merkez binasında “Bir İstanbul Buluşması” başlığıyla düzenlenen törende konuşan TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım, göreve geldikleri Nisan 2023’ten bu yana yapılan yoğun çalışmaların sonucunda; TÜGİAD’a katılımların her geçen gün arttığına dikkat çekerek, “Türkiye’deki genç iş insanların çatı örgütü olan derneğimiz, yurt içi ve yurt dışındaki yapılanmasına tüm hızıyla devam ediyor. Ülkemizin başarılı genç iş insanlarının aramıza katılmasıyla gücümüz daha da artıyor” dedi.

“GENÇ İŞ İNSANLARIMIZ İLE DÜNYA ARASINDA KÖPRÜ OLACAĞIZ”

TÜGİAD’ın, 2025 yılı sonuna kadar Türkiye genelindeki tüm bölgelerde şubeleşme çalışmalarını tamamlayacağı bilgisini veren Gürkan Yıldırım, “Avrupa’dan Amerika’ya, yurt dışındaki 18 temsilciliğimizi de şubelere dönüştüreceğiz. Önümüzdeki günlerde Çin Halk Cumhuriyeti ve Brüksel şubelerimizle bunun startını vereceğiz. Ayrıca, kuruculuğunu üstlendiğimiz Türk Devletleri Konfederasyonu ile ülkemiz iş insanlarının Türk Dünyası ile tanışması için bir köprü kuracağız. Tüm bu çalışmalarımızla; başta ülkemizin lobi faaliyetleri olmak üzere, TÜGİAD üyesi genç iş insanları ve girişimcilerin yeni pazarlara ulaşması, dünya genelinde yeni yatırım ve iş birliği imkanlarına kavuşması için çalışacağız” diye konuştu. 

GÜÇLÜ BİR GENÇLİK POTANSİYELİMİZ VAR

Avrupa ülkelerinde genç nüfusun azlığının bu ülkelerin en büyük sorunu haline geldiğine vurgu yapan TÜGİAD Başkanı Yıldırım, “Bizim ise çok güçlü, donanımlı ve dinamik bir gençlik potansiyelimiz var. TÜGİAD, sesi olduğu genç iş insanlarının dünya pazarlarında daha fazla yer alabilmesi, ülke ihracatına katkı sağlaması için her konuda destek vermeyi sürdürecek” dedi.

Dernek merkezinde düzenlenen kokteylin ardından TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım, yeni üyelere rozetlerini takarak, plaketlerini verdi. Törenin sonunda Ekonomist Levent Yılmaz ve Gazeteci Metehan Demir, son ekonomik ve siyasal gelişmeler hakkında üyeleri bilgilendirirken, yaklaşan yerel seçimlerin iş dünyası için önemine değindiler.

Türkiye'de Gündem
Yorum Yaz