Türkiye'de Gündem

SGK'da hizmet kalitesi en üst düzeyde

Sosyal Güvenlik Haftası’ kapsamında açıklamalar yapan SGK Başkanı Raci Kaya ulaşılabilir hizmete dikkat çekerek dijital dönüşümle birlikte hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarmıştır” dedi.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası18.05.2024
SGK'da hizmet kalitesi en üst düzeyde

Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) ‘Sosyal Güvenlik Haftası Buluşması’ programı düzenlendi. Programda bir açılış konuşması gerçekleştiren SGK Başkanı Raci Kaya, önemli açıklamalar yaptı.

GÜÇLÜ SOSYAL GÜVENLİK İŞ DÜNYASININ REFAHINI ARTIRIR

Sigortalıların ve işverenlerin katkıları olmadan sosyal güvenlik sisteminin tam anlamıyla işleyemeyeceğini söyleyen Kaya, “Sigortalılarımız emeklerinin karşılığını alırken, işverenlerimiz de çalışanlarına sağladıkları imkanlarla ülke ekonomisine katkıda bulunurlar. Sosyal güvenlik sisteminin güçlendirilmesi, bireylerin yanı sıra iş dünyasının da refahını artırır. 

İşverenlerle devlet arasındaki iş birliği, kayıtlı istihdamı teşvik eder ve iş ortamlarını geliştirir. İşletmelerin sürdürülebilirliği, ekonomik kalkınma ve sosyal refah için zaruridir. İstihdam oluşturan işletmeler, ekonominin can damarlarıdır. 

Bu bilinçle, işverenlerin stratejileri ve yatırımlarının, ekonomik kalkınma ve sosyal refah açısından hayati öneme sahip olduğuna inanıyoruz. İşletmelerin istikrarlı büyümesi ve istihdam oluşturma kapasitelerinin artırılması, sosyal güvenlik sisteminin sürdürülebilirliğini sağlar. Bu vesileyle, tüm sigortalılarımıza ve işverenlerimize teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ DESTEKLİYORUZ

Sosyal Güvenlik Kurumu olarak, paydaşlara daha etkili hizmet sunabilmek adına sürekli olarak hizmet kalitelerini arttırmak için çaba sarf ettiklerini söyleyen Kaya, “Bu kapsamda, teknolojik altyapımızı güçlendiriyor, dijital dönüşümün sunduğu imkanları en iyi şekilde kullanarak sigortalı ve işverenlerimize daha hızlı ve etkili hizmet sunuyoruz.

Yatırımlarımızı bu yönde yapılandırarak, vatandaşlarımızın ve işletmelerin iş süreçlerini kolaylaştırmayı ve zamanlarını daha verimli bir şekilde kullanmalarını sağlamayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

HİZMET KALİTESİ EN ÜST DÜZEYDE

Kaya, geçmişten bugüne, sosyal güvenlik alanında Türkiye’de gerçekleştirilen reformlar ve yapılan yatırımlar sayesinde, Türkiye’nin dünya çapında bir örnek haline geldiğini söyleyerek “Ülkemizin her köşesine ulaşılabilir, adil ve kaliteli hizmet sunma misyonuyla hareket eden kurumumuz, dijital dönüşümle birlikte hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarmıştır. Ancak, bu başarılar elde edilirken yaşadığımız zorlu süreçleri de unutmamak gerekir. 

Pandemi, deprem felaketi, küresel ekonomik kriz gibi olumsuzluklarla karşı karşıya kaldık. Bu zorlu dönemlerde dahi sosyal güvenlik sistemimiz milletimizin güvenini kazanmış ve dünya ülkelerinin takdirini toplamıştır” diye konuştu. Program, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın konuşmasıyla devam etti.

Türkiye'de Gündem
Yorum Yaz