Şebnem Yüceer, Bulgari Türkiye Genel Müdürü oldu

Uluslararası lüks marka Bulgari, Türkiye operasyonlarında yeni bir döneme başladı. Şirket, deneyimli yönetici Şebnem Yüceer'in Türkiye Genel Müdürü olarak atandığını duyurdu.

6dk okuma
28.03.2024
Şebnem Yüceer, Bulgari Türkiye Genel Müdürü oldu

Şebnem Yüceer, British Airways, Vepa Velar/ Clinique, Estée Lauder, Clinique, Demsa Group, Alarko Turizm Grubu Hillside gibi Türkiye'nin ve dünyanın öncü şirketlerinde uzun yıllar yöneticilik yaptıktan sonra 2006 senesinde Louis Vuitton'da iş geliştirme müdürü oldu ve genel müdürlüğünü 10 sene boyunca sürdürdü.  2014 yılında, Fransa'nın lüks markalarını aynı çatı altında toplayan Comité Colbert'in Türkiye tanıtım grubuna başkanlık etti. 2020 – 2021 yıllarında ise Türkiye Tanıtım Grubu'nda yönetici müdür görevinde yer aldı. 2021-2024 yılları arasında, iş geliştirme konusundaki uzmanlığından yola çıkarak, Gucci Türkiye'nin kurulmasına ve hızla genişlemesine önderlik etti. Şebnem Yüceer, Bulgari Türkiye Genel Müdürü pozisyonuna 19 Şubat 2024 tarihinde atandı.

Evli ve 2 çocuk sahibi olan Yüceer aynı zamanda eğitim eşitliği, kadının sosyal ve kültürel olarak hayattaki yeri gibi süreçlere önem verirken, Fransız Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Moda Deniz Kulübü Komodor Yardımcılığı görevlerini de sürdürüyor. Tahsilini Pierre Loti Fransız lisesi ve yurt dışında tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitimini sürdürdü, aynı zamanda da Harvard Business School'un ilk kez 2016'da organize ettiği, kadınların yönetim kurullarındaki varlığı konusunda uzmanlık eğitimi aldı.

Yorum Yaz