Ana Sayfa Dosya “Sanat insan içindir” mottosuyla hareket ediyor

“Sanat insan içindir” mottosuyla hareket ediyor

0

Doqu Home Genel Müdürü Erdem Gündüz; Doqu Home 2019 yılında ev tekstilinin en güvenilir ve zirveyi hedefleyen markası olma amacıyla kuruldu. Şu anda 520 çalışanı ve 30 bin metrekare alanda faaliyetine devam ediyor. Kurulduğu günden bugüne kadar üretiminde kaliteyi ilk sıraya koyarak önceliğini tüketici memnuniyetine vermiştir. Türkiye ev tekstili konusunda dünyada söz sahibi bir ülkedir.

Şu anda 194 ülkeye 3,5 milyar dolarlık bir ihracat rakamları söz konusudur. Doqu Home olarak sektörün genç oyuncularından biri olmamıza rağmen ciromuzun yarısını ihracat yaparak ülkemize katkı sağlamaktayız. Tasarımlarımızı yaparken dünyada güncel trendleri takip ederek en yeni tasarımlarımızı tüketicilerimizin zevklerine hitap edecek şekilde sunuyoruz. Tüketicilerimizin özellikle dijital ortamda beğenilerini de takip ederek çalışmalarımıza bu doğrultuda yön veriyoruz. Ayrıca teknoloji ve dijitalleşmeyi de çok yakından takip ediyoruz. Ağırlıklı olarak kadınlara hitap eden bir marka olarak sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor ve özellikle Instagram gibi görsel açıdan güçlü mecralarda özel çalışmalar yapıyoruz. Bunun yanında müşterilerimizin tüm ürünlerimizi inceleyerek, beklenti ve isteklerine göre en uygun ürüne ulaşmalarını sağlayan mobil uygulamamız da bulunuyor. Yakın dönemde ürünlerimizi evlerinde satın almadan da 3D olarak görebilecekleri ve online siparişle satın alabilecekleri özel bir çalışmayı da hayata geçireceğiz.

Firma olarak değişimi seven, teknolojiyi yakından takip eden ve sadece bununla  da  kalmayıp  geleceğin de içerisinde olmak amacındayız. Bu amacımıza paralel olarak Metaverse projelerini de yakından takip ediyoruz. Ülkemizde ilk Metaverse ev tekstili mağazasını biz açarak sektörde öncülük etmek istiyoruz. Ev tekstili ürün grubunun başlı başına sanatsal bir çalışma olduğunu düşünüyoruz. ‘Sanat insanlar içindir’ mantığıyla bak- tığınızda Doqu Home markası, insanlar ve evleri için sanatsal tasarımlar yapıyor diyebiliriz.

Bu anlamda Londra’nın en önemli sanat merkezlerin- den biri olan Saatchi Gallery’de düzenlediğimiz sergi gibi sanata verdiğimiz değer ve önem artarak önümüzdeki yıllarda da devam edecek. TA London her yıl değişen ve gelişen bir içerikle Türk modern sanatını Avrupa’ya taşıma vizyonu ile Londra’da gelenekleşecek bir organizasyon olmayı hedefliyor.

Markamızın gelişimi için kısa ve uzun vadede hedeflerimiz bulunuyor. 2022 yılında marka ciromuzu yüzde 150 olarak artırma planımız var. Mağaza yapılanmamız çerçevesinde de 2022 yılında 100 adet showroom açmayı hedefliyoruz. Doqu Home önümüzdeki 5 yıl içinde kalitesi ve şıklığı ile ev tekstili sektörünün en çok beğenilen ve güvenilen markalarından biri olacak.

Önceki haber‘Sağlıklı Beslenen Bireyler ile Sağlıklı Türkiye Projesi’ni başlattılar
Sonraki haberPandemiye rağmen yüzde 45 büyüme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.