Kim nerede?

Raffles İstanbul’un genel müdürü değişti

Raffles Hotels & Resorts, Nisan ayı itibarıyla Andrew Steele'nin Raffles İstanbul Zorlu Center Genel Müdürü olarak atandığını duyurdu.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası25.04.2022
Raffles İstanbul’un genel müdürü değişti

Raffles Hotels & Resorts, Nisan ayı itibarıyla Andrew Steele'nin Raffles İstanbul Zorlu Center Genel Müdürü olarak atandığını duyurdu.

Steele'in kariyeri Asya'da başladı. Daha sonrasında ise Avustralya, Jakarta, Hindistan ve Maldivler’deki Mandarin Oriental, Shangri -La, Fairmont gibi lüks otel markalarının üst düzey yöneticilik pozisyonlarında yer alarak konaklama sektörünün içinde edindiği 30 yılı aşkın deneyimini şimdi de Raffles İstanbul için sunacak. Kariyer hayatının bir döneminde 6 yıldan uzun süre Endonezya'da girişimci olarak çalışan Steele, bir konaklama ve yiyecek-içecek markasının hızla büyümesini sağlarken, markanın Hong Kong ve Singapur'da yerel ve uluslararası düzeydeki gelişimini de yönetti.

Raffles ailesine katılmadan önce Steele, 2020 yılından beri Maldivler’ deki Fairmont Hotel’de Genel Müdür pozisyonunda çalışmaktaydı. Sürdürülebilirlik ve çevre konularında da kayda değer başarılar elde etmiştir.

Raffles Hotels & Resorts, Andrew Steele’den şu şekilde bahsediyor: “Andrew kendini işine adamış bir profesyonel. Rehber ilkeleri misafir memnuniyeti, hizmet kalitesi ve ayrıntılara gösterilen özendir ve bunların tümü Raffles Hotels & Resorts'un duygusal lüks felsefesiyle mükemmel bir uyum içindedir. Oldukça kapsamlı bir deneyim geçmişine sahip olmasının yanı sıra yiyecek-içecek kavramları gibi konularda etkileyici bir uygulamalı yaklaşımı da beraberinde getirmektedir. Steele, bu özelliklerinin her ikisi çok iyi bildiği bu şehirde, Raffles İstanbul'un sağlıklı büyümesinin devamına yön vermede katkı sağlayacaktır.”

Sn. Steele, atandığı yeni pozisyon hakkında şöyle konuştu: “Ailemle birlikte muhteşem bir şehir olan İstanbul’a taşınmaktan ve Zorlu Center’da Raffles Istanbul gibi etkileyici bir marka için çalışma fırsatı bulmaktan mutluluk duyuyorum. Açıldığı günden beri sayısız başarılara imza atmış bu otelin harika ekibiyle yeniliklere imza atmak için sabırsızlanıyorum.”

Andrew Steele, İsviçre’deki Les Roches Bluche okulunda Otel ve Restoran Yönetimi bölümünden Sosyal Bilimler Lisans Derecesi ile mezun olmuştur.

Kim nerede?
Yorum Yaz