Yazarlar

Oppo'nun Tuzla'daki üretimi son buluyor

PPO'nun 50 milyon dolarlık yatırımla kurduğu bu tesisteki üretim beklenen gibi gitmedi.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası26.05.2023
Oppo'nun Tuzla'daki üretimi son buluyor

Çin merkezli telefon markası olan Oppo'nun Tuzla fabrikası kapanıyor

OPPO'nun 50 milyon dolarlık yatırımla kurduğu bu tesisteki üretim beklenen gibi gitmedi. 2022 yılında OPPO, fabrikada çalışan yaklaşık 500 işçiyi, küresel kriz gerekçesiyle işten çıkardı. Oppo, yazılı bir açıklama yaparak artan maliyetler yüzünden böyle bir karar verildiğini duyurdu.

Oppo tarafından yapılan açıklamanın tam metni ise şöyle: “Artan maliyetler hedeflenen üretim kapasitesini etkilemiştir. Ne yazık ki, sonuç olarak, geçtiğimiz günlerde bazı işten çıkarmalar oldu.Dünya genelinde devam eden hammadde ve yedek parça sıkıntısı ve buna bağlı fiyat artışları, Oppo ürünlerinin üretildiği İstanbul’daki fabrikanın da hedeflenen üretim kapasitesini etkilemiştir. Ne yazık ki, sonuç olarak, geçtiğimiz günlerde bazı işten çıkarmalar oldu. Ancak Türkiye, Oppo için önemli bir pazar olmaya devam ediyor ve Oppo bu pazarda uzun vadede kalmayı planlıyor.”

Şirket, Türkiye'nin ardından gözünü Mısır'a dikti. Mısır'daki üretim tesisini 20 milyon dolarlık yatırımla kuracak olan OPPO, 650 kişilik istihdam sağlayacak.

Türkiye'de Gündem
Yorum Yaz