Yazarlar

Online süpermarket pazarı 'istegelsin'de önemli atama

istegelsin, üst düzey yönetim kadrosuna başarılı bir ismi daha ekledi. Alanında uzman olan isim Özlem Topçakan, CIO’luk görevine atandı.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası07.04.2022
Online süpermarket pazarı 'istegelsin'de önemli atama

istegelsin, üst düzey yönetim kadrosuna başarılı bir ismi daha ekledi. Alanında uzman olan isim Özlem Topçakan, CIO’luk görevine atandı.

20 seneyi aşkın tecrübesiyle sektörün başarılı isimlerinden olan Özlem Topçakan, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra kariyerine 1997-1999 yılları arasında Neptun Bilgi İşlem'de internet üzerinde uygulamalar geliştirerek başlamıştır. Ardından bankacılık sektörüne adım atan Topçakan, 1999-2002 yılları arasında Fortis Bank'ta bankacılık uygulamaları ve iş zekâsı ekiplerinde teknoloji çözümleri geliştiricisi olarak çalışmıştır.

2002-2015 yılları arasında telekom sektöründe çalışan Özlem Topçakan, öncelikle Aria'da Kıdemli Datawarehouse Uzmanı olarak çalışmış, ardından Aria ve Aycell birleşmesi sonrasında da BI ve Datawarehouse Çözümleri Bölüm Müdürü olarak görevine devam etmiştir. Takip eden dönemde Avea'da CRM ve Satış Geliştirme Bölüm Müdürü, Satış Çözümleri ve İş Süreci Bölüm Müdürü olarak görev almıştır. 2015-2017yılları arasında Türk Telekom grubu bünyesinde Avea (mobil), Türk Telekom(sabit) ve TTnet (geniş bant) operasyonlarının birleştirilmesi sırasında ve sonrasında sorumlu İş Analizi Direktörü ve Gelir Yönetimi çözümlerinden sorumlu Birim Müdürü olarak görev yapmıştır. 2018 yılında Türk Telekom'dan ayrıldıktan sonra Kafein Teknoloji şirketinde Vodafone Projelerinden Sorumlu Müdür olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2018 yılından bu yana da Kron Telekom şirketinde Ürün Yönetimi Direktörü olarak görev yapan Özlem Topçakan, 2022 Nisan ayı itibariyle istegelsin CIO'su olarak atanmıştır.

Şirket Haberleri
Yorum Yaz