Yazarlar

Murat Ülker'in 3’üncü kitabı raflarda yerini aldı

GODIVA ve pladis Yönetim Kurulu Başkanı, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker 3’üncü kitabını yayınladı. Ülker’in kişisel blogunda ve LinkedIn profilinde yazdığı yazılar Sabri Ülker Vakfı Yayınları tarafından kitap haline getirildi.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası03.08.2022
Murat Ülker'in 3’üncü kitabı raflarda yerini aldı

GODIVA ve pladis Yönetim Kurulu Başkanı, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker 3’üncü kitabını yayınladı. Ülker’in kişisel blogunda ve LinkedIn profilinde yazdığı yazılar Sabri Ülker Vakfı Yayınları tarafından kitap haline getirildi.

Murat Ülker'in üçüncü ve en yeni kitabı Hayatın İpuçları 3’te, “Sürdürülebilir iş modelleri”, “Çeşitli sektörlerde geleceğin nasıl şekilleneceği”, “Beslenmeyle alakalı yanlış bilinenler” ve son olarak yazarın “Kişisel gelişim, toplum, din, sanat ve gezi notlarını” okuyacaksınız.

“Sürdürülebilir başarı için kurumlarımız hem her an makine gibi tıkır tıkır işlemeli ve değer üretmeli hem de çevreye uyum sağlayarak, başta insanın değişimine göre gerekli düzeltmeler yapılmalı.”

Günümüzde 72 binden fazla çalışanıyla 4 Milyar nüfuslu bir coğrafyada faaliyet gösteren Yıldız Holding’i uluslararası bir şirkete dönüştüren başarılı iş insanı Murat Ülker, daha önce birinci cildi yayınlanan ve kısa sürede büyük ilgi gören yazılarına devam ediyor. Okuduğu metinlerden ya da katıldığı konferanslardan yola çıkarak kendi gözlem ve tecrübeleriyle zenginleştirdiği yazılarında hem başarılı olmasını sağlayan prensiplerin ipucunu veriyor hem de geleceğe dair pek çok öngörüde bulunuyor.

Hayatın İpuçları 2 kitabında “Kovid-19 sonrası dünya ekonomisinin yeni düzeni”, “Yöneticilikte ve liderlikte modern yaklaşımlar”, “Murat Ülker’in sanata duyduğu kişisel ilgisi ve eser yorumları” ve ‘Otobiyografisi’ni ele alan Murat Ülker, “Hayatın İpuçları 3” kitabında dört farklı temayı ele alıyor.

  • Sürdürülebilir İş Modelleri

İş dünyasında devam eden ve sürdürülebilir olması önemli başarılı iş modellerinin nasıl oluşturulması gerektiği anlatılıyor.

  • Geleceğin Dünyası

Bu bölümde çeşitli sektörlerde geleceğin nasıl şekilleneceğine dair fikir sahibi olacaksınız.

  • Gıda Güvenliği

Gıda sektöründe oldukça tecrübeli olan Murat Ülker, beslenmeyle ilgili bilinen yanlışları ve gelecekte hayati sorunlardan biri olan “gıda güvenliği” ile ilgili önemli noktalara da vurgu yapıyor.

  • Kişisel Notlar

Son bölümde yazarın kişisel gelişim, toplum, din ve sanat alanlarındaki görüşleriyle birlikte seyahat yazılarını da okuyacaksınız.

2021 yılının Temmuz ayında yayımlanan ilk kitabı “Hayatın İpuçları - Zor Konuların Yalın Anlatımı”  ile Platin İş Kitapları Ödülleri’nden “Yılın En İyi İş Kitabı” ödülünü alan Murat Ülker, sıra dışı iş insanı profili çizerek, tecrübelerini ve beslendiği kaynakları bizlerle paylaşarak ufkumuzu açmaya devam ediyor.

Murat Ülker kimdir?

Ülker aile şirketinin ikinci nesil yöneticisidir. İlk olarak 1984 yılında Yıldız Holding bünyesine katılmış, yıllar içinde çeşitli işletmeler kurmuş ve yönetmiş, babası Sabri Ülker’in yerine geçmiştir. Sonraki yıllarda genel müdür yardımcılığı ve ardından genel müdürlük görevlerini üstlenmiştir. İcra Komitesi Üyesi ve gruptaki çeşitli şirketlerin Yönetim Kurulu Üyesi olarak bir dizi mihenk taşı yatırıma liderlik etmiştir. Murat Ülker 2000 yılında icra kurulu başkanı olmuş ve sekiz yıl başkanlık yapmıştır. 2008 yılında ise Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur.

29 Ocak 2020 itibarıyla Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Ali Ülker’e devreden Murat Ülker, Yıldız Holding’e bağlı şirketlerde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini aktif olarak sürdürmeye devam etmektedir.

Hâlâ pladis ve GODIVA Chocolatier Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Murat Ülker, modern sanata ve hat sanatına olan ilgisi ile tanınmaktadır.

Eşi ve üç çocuğuyla yelken yapmaktan ve seyahat etmekten hoşlanır.

Şirket Haberleri
Yorum Yaz