Yazarlar

MOYSAD, güç birliği ile sektörü kucaklayacak

Türkiye Mobilya ve Yatak Sanayicileri Derneği (MOYSAD), yeni dönemin ilk yönetim kurulu toplantısında yeni kararlar alındı.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası23.03.2023
MOYSAD, güç birliği ile sektörü kucaklayacak

Türkiye Mobilya ve Yatak Sanayicileri Derneği (MOYSAD), yeni dönemin ilk yönetim kurulu toplantısında yeni kararlar alındı.

Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında yeni yönetimini seçen dernek, yaptığı ilk yönetim kurulu toplantısında yeni görev dağılımlarını gerçekleştirdi. Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan’ın başkanlığında yönetim kadrosu belirlendi.

Görev dağılımın ardından söz alan Başkan Davut Doğan, ilk hedeflerinin sektörde birliği sağlamak adına ülkenin tümünde sektörü kucaklayacak bir yapı kurmak olduğunu söyledi. Derneğin önceki Başkanı Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin’in öncülüğünde başlayan çalışmaların kısa sürede önemli noktalara ulaştığını söyleyen Doğan, şu anda 42 ilde yapılandıklarını ve hedeflerinin en erken sürede 81 ilin tamamında Mobilya ve Yatak dernekleri kurarak 7 bölgede 7 ayrı Mobilya ve Yatak Federasyonu kurmak olduğunu kaydetti. Doğan bu çalışmaların sonunda mobilya sektörünün en üst çatı örgütü olarak Konfederasyon oluşturacaklarını belirterek nihai hedeflerinin tüm Türkiye’deki üretici ve perakendecileri aynı çatı altında toplayarak güç birliği elde etmek olduğunu söyledi.

GELECEK ETKİNLİK İSTANBUL'DA

Doğan son olarak geçen yıl başlattıkları “Mobilya Sektör Buluşmaları” etkinliğine devam edeceklerini de belirterek Kayseri, İnegöl, Samsun, Konya ve Çankırı’da toplantılara devam edeceklerini, Haziran ayında ise İstanbul’da büyük bir organizasyonla “Türkiye Mobilya Zirvesi” düzenleyeceklerini söyleyerek sözlerini noktaladı.

Türkiye'de Gündem
Yorum Yaz