Şirket Haberleri

Migros'tan dev yatırım hamlesi

Türkiye'nin dev market zinciri satıldı Geçtiğimiz yıl İzmir'de 26 şubesi bulunan market zinciri Hobi Parfümeri'yi satın alan süpermarket devi Migros, şimdi de Türkiye'nin büyük marketleri arasında yer alan Kent Gross'u satın almak için anlaşmaya vardı.

6dk okuma
14.05.2024
Migros'tan dev yatırım hamlesi

Geçtiğimiz yıl rekor seviyede satış ve kar sayılarına ulaşarak dikkatleri üzerine çeken süpermarket devi Migros, yeni alımlar için çalışmalarını sürdürüyor.

Migros, 2023 yılında İzmir merkezli üretim yapan ve kent genelinde 26 şubesi bulunan Hobi Parfümeri'yi satın alarak sektördeki varlığını güçlendirmişti. Şimdi ise İstanbul ve Konya'da toplam 6 şubesi bulunan Kent Gross'un satın alım işlemleri için adım attı.

REKABET KURUMU ONAYINI ALDI

Rekabet Kurumu'na yapılan başvurunun onaylanmasıyla birlikte, Migros ve Kent Gross arasındaki satın alma süreci ilerliyor. Taraflar arasında yürütülen sürecin önümüzdeki haftalarda tamamlanması bekleniyor. 2017 yılında hizmete başlayan Kent Gross marketler, kısa sürede büyüyerek sektör devlerinin dikkatini çekmişti.

YENİ SATIN ALIMLAR BEKLENİYOR

Özellikle Migros'un yemek ve sanal market uygulamalarındaki başarısı göz önüne alındığında, şirketin fiziki mağazacılık tarafında da satın alım hamlesine devam etmesi bekleniyor. Geçtiğimiz yıl elde edilen başarının devamı hedeflenirken, yeni satın alma işlemlerinin gelmesi muhtemel görünüyor.

Migros, rekabetçi fiyatlama stratejisiyle meyve-sebze, et ve hızlı tüketim ürünleri dahil tüm kategorilerde geniş bir müşteri kitlesine erişerek pazar payını artırdı. Online ve fiziki mağazalarıyla yaygınlığını artıran Migros, geçtiğimiz yıl günde ortalama 1 mağazanın üzerinde açılış yaparak bir rekora imza attı.

Şirket Haberleri
Yorum Yaz