Sektörel Panorama

Lawyer Team Türkiye’nin yapay zekalı ilk hukuk otomasyonu oldu

2000 yılında Hukuk sektöründeki ilk “Dava Takip” yazılımını geliştiren TJS Yazılım, geçen 21 yıllık tecrübe sonrası “Hukukun Teknolojisi” sloganıyla yola devam ediyor.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası28.12.2021
Lawyer Team Türkiye’nin yapay zekalı ilk hukuk otomasyonu oldu

2000 yılında Hukuk sektöründeki ilk “Dava Takip” yazılımını geliştiren TJS Yazılım, geçen 21 yıllık tecrübe sonrası “Hukukun Teknolojisi” sloganıyla yola devam ediyor.

Son 3 yıllık geliştirme sürecini tamamlayan şirket, Yapay Zeka kullanmaya başlayan Lawyer Team Hukuk Yazılımları ile bir hukuk bürosunda A’dan Z’ye yapılan tüm işleri eksiksiz bir şekilde tek bir yazılımla yönetme imkânı sunuyor.

Lawyer Team bütün bu işleri tek bir yazılımda ve birbiri ile entegre olarak takip edilebilen tek yazılım olma özelliğini de taşıyor. Kendisi de Avukat olan sistemin yaratıcısı Av. Kenan BÜYÜK, “Bizim işimiz iş takibi değil, daha derin bir bilgi ile müvekkillerimizin hukuki sorunlarına çözüm bulmak, yol açmak. Zaten işimizin en keyifli kısmı da bu. Yazılımı yaparken, yazılımımız meslektaşlarımızın asıl işlerini ve bilgi birikimlerini kullanabilecekleri bir çalışma ortamını sağlamalı diye yola çıktık.” diyor.


Türkiye’de ilk kez bu kadar kapsamlı UYAP entegrasyonu olan Lawyer Team Hukuk Yazılımları bilgi girişi sorununu ortadan kaldırıyor. Yazılım UYAP altyapısının izin verdiği tüm bilgiyi yazılımın içine otomatik olarak indiriyor ve ilgili alanlarına yerleştiriyor. UYAP dan indirilen ve yazılımdaki yerlerine yerleştirilen bilgiler, mevzuatı bilen sistem tarafından işe dönüştürülerek sorumlu avukatın ajandasına iş olarak otomatik ekleniyor ve günü gelmeden hatırlatmalara başlıyor. Hukuk bürosu yönetimi açısından yetkilendirmeye izin veren sistem, Yönetici avukat, sorumlu avukat, iş takipçisi gibi her kademenin işini kendisine ve yöneticisine iletiyor.

Dava, Soruşturma, Danışmanlık, İcra, Sözleşme, Arabuluculuk, Arabuluculuk Vekilliği, Ulusal ve Uluslararası Tahkim, Hukuk Muhasebesi ve Call Center yazılım modüllerini birbiri ile tam entegre olarak veya ihtiyaca göre ayrı ayrı çözümler olarak sunan Lawyer Team, hukukçuların gereksinimlerine göre hazırlanmış kullanıcı dostu bir sistem. Kurumsal ve Bireysel UYAP kullanımlarına tam otomatik olarak entegre olan Lawyer Team, her alandaki hukuki verilerin işlenmesi yanında; artık verilerin yorumlanıp anlamlandırılarak hukukçular için bilgi haline getirilmesini de sağlıyor. Tüm sektörlere yönelik Hukuk Yazılım ürün ve çözümleri sunan TJS Yazılım, Bankalar, Sigorta Şirketleri, Enerji Şirketleri, Finans Kurumları, Belediyeler, Resmi Kurumlar ve Özel Şirketlere özel ara yüzler ve jargonlarla hazırlanmış menü ve formlar içeren uygulamalarıyla dikkat çekiyor.

Sektörel Panorama
Yorum Yaz