Gündem Koridoru

KONG Academy’de 21. yüzyıl yetkinlik eğitimleri başlıyor

KONG Academy, 21. yüzyıl yetkinlik eğitimlerini 5’inci yıla taşıyor. Türkiye’de eğitim gören tüm üniversite öğrencilerinin başvurabileceği programa son başvuru tarihi 31 Aralık. Ücretsiz olan programda eğitimler 13 Şubat’ta başlayacak, 5 Temmuz’da sona erecek.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası22.12.2022
KONG Academy’de 21. yüzyıl yetkinlik eğitimleri başlıyor

KONG Academy, 21. yüzyıl yetkinlik eğitimlerini 5’inci yıla taşıyor. Türkiye’de eğitim gören tüm üniversite öğrencilerinin başvurabileceği programa son başvuru tarihi 31 Aralık. Ücretsiz olan programda eğitimler 13 Şubat’ta başlayacak, 5 Temmuz’da sona erecek.

21. yüzyıl yetkinliklerini merkeze alarak eğitim programları tasarlayıp, etki odaklı projeler gerçekleştirmenin yanında LegalTech (hukuk teknolojisi) ekosisteminin büyümesi misyonu ile girişimciler için hızlandırma programları geliştiren Kavlak of Next Generation’ın (KONG), KONG Academy çatısı altında uyguladığı 21. yüzyıl yetkinlik eğitim programlarının 5’incisi için başvurular başladı. 31 Aralık’a kadar Türkiye’de eğitim gören tüm üniversite öğrencilerinin ücretsiz olarak başvurabileceği programda ilk başvuru süreci sonuçları 10 Ocak 2023’te açıklanacak. 25 Ocak 2023 tarihine kadar ikinci aşama başvuruların alınacağı programa seçilen katılımcılar 1 Şubat 2023’te ilan edilecek. 13 Şubat 2023’te başlayacak program, 5 Temmuz 2023’te tamamlanacak.

4 YILDA 122 MEZUN

KONG Direktörü Hilal Gerçek, programa ilişkin şu bilgileri verdi: “Öğrencilerin üniversiteden mezun olduktan sonra dijital dönüşüme liderlik edebilen, multidisipliner ekiplerde çalışabilen ve değer yaratan aktif birer birey olarak iş hayatına atılmasını önemsiyoruz. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz KONG Academy çatısı altında 5 yıldır eğitim programları tasarlıyor ve uyguluyoruz. Geliştirdiğimiz program kapsamındaki Girişimcilik, Dijital Dönüşüm, Etki Odaklı Liderlik, İş Etiği ve Sürdürülebilirlik modüllerinin alt başlıklarıyla kırka yakın eğitim içeriğini tüm üniversite öğrencilerine ulaştırıyoruz. Eğitimlere Türkiye, Almanya, Amerika ve Hollanda’dan özel sektör, girişimcilik ve sivil toplum kuruluşlarından uzman profesyonelleri davet edip, öğrencilerle buluşturuyoruz. DenizBank’ın yeni nesil iştiraki NEOHUB ve Girişim Fabrikası ortaklığında düzenlediğimiz KONG Legaltech Hackathon’u ile öğrencileri girişimcilik bakış açısıyla tanıştırıyor; Demo Day etkinliklerinde ekosistem paydaşlarıyla bir araya getiriyoruz. Bugüne kadar KONG Academy’den 122 öğrencimiz mezun oldu. Bu sayıyı her yıl eklenen yeni öğrencilerimizle daha da artırmayı hedefliyoruz.”

BİRİNCİ OLAN GRUBU ÇEŞİTLİ ÖDÜLLER BEKLİYOR

Türkiye’de üniversite öğrencisi olan bütün öğrencilerin eğitim programına başvurabileceğinin altını çizen Hilal Gerçek, başvuru sürecini ise şöyle aktardı: “KONG Academy’ye başvuran öğrencileri iki aşamalı bir değerlendirme süreci bekliyor. İlk aşamada kişisel motivasyonunu online bir form ile değerlendirdiğimiz katılımcı adayları ikinci aşamada paylaştığımız bir video ile ilgili yorumlarını yazılı olarak, gelecek planlarını ise 3 dakikalık videolarını çekerek bizimle paylaşıyor. Değerlendirme sonrasında başvuranlar arasından seçilen 30 öğrenci programa katılmaya hak kazanıyor. 30 katılımcının 20 tanesi hukuk fakültesi öğrencilerinden 10 tanesi ise hukuk dışındaki bölümlerde okuyan öğrencilerden seçiliyor. Programa kabul edilen öğrenciler herhangi bir ücret ödemeden 5 aylık online eğitim programına katılırken, eğitim programı sonunda düzenlenen LegalTech Hackathonu ile fikirlerini girişimcilik ekosistemi liderleriyle geliştirme fırsatı buluyor. Program sonunda eğitimin yüzde 80’ine katılım gösteren ve eğitim programı sonunda gerçekleşecek LegalTech Hackathonu’na katılıp Demo Day’de 1. olan grubun üyeleri 1 yıllık LinkedIn Üyeliği, 1 yıllık Hubox üyeliği, 6 aylık mentorlük desteği, nakdi ödül ve iş birliği içindeki kurumlarda staj fırsatları ile ödüllendiriliyor. Bunlara ek olarak KONG Alumni topluluğunun bir parçası olan mezunlar yıl içinde düzenlenen etkinliklere katılma hakkı kazanırken, yıl içinde düzenlenecek 2 yuvarlak masa buluşmasına katılarak alanında uzman profesyonellerle bire bir tanışma fırsatı yakalıyor.”

KONG Academy Başvuru Takvimi:

9 Aralık 20221. Başvuru Süreci başlangıcı
31 Aralık 20221. Başvuru Süreci Son Gün
10 Ocak 20231. Başvuru Süreci Sonuçların açıklanması
10 Ocak -25 Ocak 20232. Aşama Başvuru Süreci
25 Ocak - 30 Ocak 20232. Değerlendirme
1 Şubat 2023Seçilen katılımcıların açıklanması
13 Şubat 2023KONG Academy Başlangıç
Gündem Koridoru
Şirket Haberleri
Yorum Yaz