Ana Sayfa Profesyonel Bakış Kimdir?

Kimdir?

0

Türkiye’de İş Dünyası dergisi Genel Yayın Yönetmeni Celal Toprak soruyor, Kimdir?

Kürşad Tüzmen bakan olduğu yıllar… Başta Tüzmen olmak üzere herkesin hayali olan bir proje büyük bir heyecanla anlatılıyor. Bakan Tüzmen’ın konuşması merakla bekleniyor.

Projenin mimarlarından Ziya Altunyaldız herkesin hayali Turquality’i anlatıyor. Türkiye’nin önde gelen iş insanlarının neredeyse tamamı orada. Dikkatle dinliyoruz.

Bizim masa TÜSİAD’ın önde gelen isimlerinden oluşuyor. Siyah ya da koyu renk takım elbiseleri genellikle dünyanın önde gelen markalarından seçilmiş iş insanları Türkiye’den dünya markası çıkarmayı hedefleyen projenin ayrıntılarını dinliyor.

Konuşmaların bir noktasında sahneye o çıkıyor. O günlerde erkek giysisi markalarımızdan biri olarak tanıtılıyor. Genç bir adam. Hazır giyim ihracatçılarının çiçeği burnunda başkanı… Tasarımı anlatıyor. Modada belirleyici olmanın önemini vurguluyor. Herkesin hayalini anlattığı o akşam o da dünya markası olmaktan bahsediyor.

Masadaki koyu renk takım elbiseli iş insanlarından biri (onu çok iyi tanıyorsunuz) şu bilgiyi paylaşıyor masadaki herkesle…

– Bizim çocuklar bu markayı giymeye başlamış…

Herkes şaşırıyor. Çünkü o kesimde genellikle İtalyan markaları tercih ediliyor… O gün onların çocuklarını giydi- ren bu marka büyüyor ve o gece herkesin hayal diye gördüğü dünya markası olma hedefine koşar adım ilerliyor. Önce çocuklarını giydirdiği o babaların ilgisini çekiyor. Şimdilerde İtalyan’da çok sayıda mağazası ile tereciye tere satıyor.

Dahası dünyanın neredeyse her noktasına ulaşma başarısını gösteriyor. Pandemide başarı hikayesi yazıyor. Elazığ’dan çıkan bir ismin dünya modasını belirlediğini konuşuyor herkes.

Son dönemde kendi şirketindeki başarıyı, tecrübeyi Türkiye ile paylaşmayı hedefleyen projelerde yer alıyor. İstanbul’un moda merkezi olması için hiç durmadan çalışıyor. Giyimde inovatif ürünleri devreye sokuyor. Kırışmayan ceketler, en hafif takım elbiseler gibi… Giresun’a kurduğu fabrika başarı hikayesi yazıyor. Ve ortağı kardeşi ile ilişkisi örnek model olarak gösteriliyor. Sanırım bu kadar bilgiden sonra onu tanıdınız…

Cevap: Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu

Önceki haber2022’de GSYH’de büyüme ne olur?
Sonraki haberUluslararası ticaretin merkezi Asya- Pasifik mi oluyor?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.