Yazarlar

Kıbrıs'ta yaşamak mı? Yatırım yapmak mı?

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası10.03.2022
Kıbrıs'ta yaşamak mı? Yatırım yapmak mı?

Akdeniz’in keşfedilmemiş incisi olan Kıbrıs hem yaşam hem de yatırım yönünden yabancı  yatırımcıya  daima  göz kırpıyor.

Yumuşak iklimi ve huzur kokan çehresiyle adada yaşamak isteyenleri büyüleyen Kıbrıs, daima yükselen değerleriyle de yatırımcıyı kendine çekiyor. Politik ve ekonomik dalgalanmalara rağmen gayri- menkul, cazip ve talep gören en güvenli yatırım aracı olma özelliğini koruyor. Özellikle Türk vatandaşlarına sağlanan kolaylıklar ile hem adada yaşamak isteyenleri hem de emlak yatırımı yapmak isteyenleri cezbediyor.

Kıbrıs’ta emlak yatırımı yapmak isteyenlerin nelere dikkat etmesi gerektiğini mercek altına alalım. Ön- celikle bilinmesi gereken bir husus vardır ki; yabancı yatırımcılar Kıbrıs’ta bir konut ve bir dönüm arsa ala- bilmektedir. Eğer siz Kıbrıs’ta birden fazla gayrimen- kul alarak yatırım yapmak istiyorsanız uluslararası sermayeli bir şirket kurmanız yasalar tarafından şart koşuluyor. Adada yaşamak için gayrimenkul al-

mayı düşünenleri ise cezbeden bir diğer konu da Kıbrıs’ta ev aldığınızda 1 yıllık oturum izniniz bulunuyor olması. Oturum  iznini tapu ile  her  yıl  yenilemenizin  ardından  3 yıl sonra süresiz olarak da ikamet  iznine sahip olabiliyorsunuz. Adada bulunan okulların sağladığı üst düzey eğitim de Kıbrıs’ın daima tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor. Yatırım yapmak istiyorsanız tüm bu bilgiler ışığında doğru adresin Kıbrıs olduğunu siz de göreceksiniz, geç kalmamanızı tavsiye ederim.

Yazarlar
Yorum Yaz