Yazarlar

Junioshow heyecanı 11 Ocak’ta başlıyor

Bursa’da bebek ve çocuk konfeksiyon sektörü için önemli olan Junioshow Fuarı, 11-14 Ocak 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek. BTSO öncülüğünde KFA Fuarcılık şirketinin güçlü organizasyon tecrübesiyle, BEKSİAD, UTİB ve UHKİB destekleriyle düzenlenecek fuar, dinamik yapısıyla sektör temsilcilerini buluşturacak. Sektörün kalbinin attığı fuara yurt dışından 1.000’den fazla yabancı iş profesyonelinin gelmesi beklenirken, modernize edilen fuar alanında ziyaretçilere trend alanları, seminerler, defile ve açık diyalog alanlarıyla yeni nesil bir fuar deneyimi yaşatılacak.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası21.12.2022
Junioshow heyecanı 11 Ocak’ta başlıyor

Bursa’da bebek ve çocuk konfeksiyon sektörü için önemli olan Junioshow Fuarı, 11-14 Ocak 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek. BTSO öncülüğünde KFA Fuarcılık şirketinin güçlü organizasyon tecrübesiyle, BEKSİAD, UTİB ve UHKİB destekleriyle düzenlenecek fuar, dinamik yapısıyla sektör temsilcilerini buluşturacak.  Sektörün kalbinin attığı fuara yurt dışından 1.000’den fazla yabancı iş profesyonelinin gelmesi beklenirken, modernize edilen fuar alanında ziyaretçilere trend alanları, seminerler, defile ve açık diyalog alanlarıyla yeni nesil bir fuar deneyimi yaşatılacak.

Türkiye’de bebek ve çocuk konfeksiyonu üretimin yaklaşık yüzde 60’ını tek başına karşılayan Bursa’da sektörün en önemli buluşması olan 11. Uluslararası Bebe, Çocuk Hazır Giyim ve Çocuk İhtiyaçları Fuarı Junioshow için geri sayım başladı. Sektörün ihracatçı kimliğe kavuşmasında önemli bir rol üstlenen fuar, 11-14 Ocak tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar Merkezi’nde ziyaretçileriyle buluşuyor. BTSO’nun iştiraki olan KFA Fuarcılık şirketinin yeni vizyonuyla kurgulanan fuar, BEKSİAD, UTİB ve UHKİB destekleriyle düzenlenecek. Fuarın basın lansmanında konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye’nin kalkınma hedefleri doğrultusunda kente kazandırılan her bir projenin kent ekonomisine yüksek düzeyde katkı sağladığını ifade etti. Ticaret Bakanlığı’nın destekleriyle potansiyel firmaları küresel pazarlara açmak amacıyla bugüne kadar 32 UR-GE ve HİSER projesi geliştirdiklerini belirten Burkay, ilk UR-GE projesini 2015 yılında bebe ve çocuk konfeksiyonu sektöründe hayata geçirdiklerini söyledi.

“KFA FUARCILIK VİZYONUYLA FUARIN KİMLİĞİ GÜÇLENİYOR”

İlk UR-GE projesini 34 firmayla gerçekleştirdiklerini belirten Burkay, projedeki firmaların yüzde 82’sinin ilk kez yurt dışı fuarına katıldığının altını çizdi. Bebe ve çocuk konfeksiyonu UR-GE Projesi kapsamında 20 alım heyeti organizasyonu ile 3.000’den fazla nitelikli alıcıyı Bursa’da firmalarla buluşturduklarını kaydeden Başkan Burkay, buluşmalarda yaklaşık 25.000 iş görüşmesi gerçekleştiğini söyledi. Bebe-çocuk sektör temsilcilerinin üstün gayretleri ve talepleri neticesinde Junioshow Fuarı’nın doğduğunun altını çizen Burkay, “Firmalarımızın artan talepleri, sektörümüzün güçlü potansiyeli ve Bursa’mızın ulaştığı vizyon, mevcut başarılarla yetinmek yerine yeni hedeflere odaklanmamızı sağladı.  Sektörde moda ve trendlerin belirlendiği fuarımızı, Bursa Food Point, Bursa Textile Show ve HOMETEX Fuarı tecrübesine sahip KFA Fuarcılık şirketimizin organizasyonunda düzenleyeceğiz.” dedi.

YENİ NESİL FUAR DENEYİMİ

Junioshow Fuarı’nın Ocak ayında KFA Fuarcılık imzasıyla çok daha güçlü ve donanımlı bir nitelik kazandığını belirten Burkay, “Modernize ettiğimiz fuar alanımızda, trend alanlarımızla, çocuk modasına ilişkin yenilikçi, akıllı ve sürdürülebilir üretim için farklı bakış açılarının değerlendirileceği seminerlerimizle, Junio Fashion Show’umuzla, açık diyalog alanlarımızla, Bursa’da yeni nesil bir fuar deneyimini hep birlikte gerçekleştirmiş olacağız. Fuar kapsamında yaklaşık 1.000 yabancı alıcı sektör temsilcilerimizle bir araya gelecek. Yurt içinden alım heyetlerini de fuarımızda ağırlayacağız. Uluslararası markaların çocuk departmanlarının yöneticilerini alım heyetleri kapsamında Bursa’ya getireceğiz. Fuarımızla eş zamanlı olarak ayrıca B2B organizasyonu düzenlenecek. Sektörün bir ve beraber olması, firmaların fuara ciddi anlamda destek olması organizasyonun gelişimi için itici güç olacaktır. Bu buluşmalardan önemli iş birliklerinin doğacağına inanıyorum.” diye konuştu.

“FUAR SEKTÖR İÇİN STRATEJİK ÖNEME SAHİP”

UTİB Başkanı Pınar Taşdelen Engin, 3 bin 162 üyesi ile 160'tan fazla ülke ve bölgeye ihracat yapan birlik olarak sektörün ihracatını artırmaya yönelik çalışmalara yoğun şekilde devam ettiklerini söyledi. Sektörlerin dünya trendlerini belirleyici konuma gelmesinde fuarların katkısının çok büyük olduğunun altını çizen Engin, “Bu anlamda Junioshow Fuarı da sektörün ihracat potansiyelinin karşılığını bulması noktasında stratejik önemi yüksek bir organizasyon. BTSO iştiraki olan dünyanın en büyük fuarlarından HOMETEX’i organize etme başarısını gösteren KFA Fuarcılık’ın düzenleyeceği fuar; yeni kreasyonlar, alım heyeti organizasyonları, trend alanları ve defile programlarıyla çok daha iyi noktalara gelecektir. UTİB olarak fuarın paydaşı olmanın heyecanını yaşıyoruz. Sektörde trendlerin belirlenmesine öncülük edecek olan Junioshow, iş bağlantılarıyla firmalarımızın dış ticaret hedeflerine büyük katkılar sağlayacaktır.” dedi.

170 ÜLKEYE İHRACAT

UHKİB Başkanı Nüvit Gündemir, tekstil ve hazır giyim sektörünün Türkiye ekonomisinin en önemli bileşenlerinden birisi olduğuna işaret ederek, “Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği olarak 170’e yakın ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu başarıya ulaşmamızda en önemli etkenlerden birisi de ulusal ve uluslararası fuarlardır. Junioshow, Bursa başta olmak üzere, ülke genelinde bebek çocuk hazır giyim sektörünün dünyaya açılan kapısı haline geldi. Junioshow 2023 Fuarı’nın, öncekilerde olduğu gibi, çok başarılı geçeceğine, sektörümüze ve ülkemize önemli kazanımlar sağlayacağına inancımız tam.” ifadelerini kullandı.

“BAŞKANIMIZ İBRAHİM BURKAY'DAN TAM DESTEK”

BEKSİAD Başkanı Ömer Yıldız, BTSO’nun öncülüğünde sektörün ihracatına güç katan Junioshow Fuarı’nın Ocak ayı itibariyle KFA Fuarcılık tecrübesiyle yapılacağını belirterek, “BTSO Yönetim Kurulu Başkanımız İbrahim Burkay sektörümüze önemli bir destek veriyor. KFA Fuarcılık ile yeni bir döneme girdik. Önümüzde yoğun bir çalışma süreci var. Fuarımızın sektörümüze hayırlı olmasını temenni ediyorum.” Açıklamalarında bulundu.

“ULUSLARARASI ARENADA DAHA GÜÇLÜ"

BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, Bursa’nın son yıllarda küresel arenada önemli bir başarı hikayesi yazarken, bebek çocuk konfeksiyonu sektörünün şehrin sürükleyici güçlerinden birisi olmayı başardığını söyledi. Sektörde dünya ticaretindeki payını her geçen yıl artıran firmaların uluslararası rekabet içindeki konumunu da önemli ölçüde güçlendirdiğini belirten İsmail Kuş, “Odamız tarafından yürütülen UR-GE projeleri ve KFA Fuarcılık’ın çalışmaları kapsamında bu yıl rekor sayıda yabancı iş dünyası temsilcisini firmalarımızla buluşturacağız. Başta Ticaret Bakanlığımız olmak üzere Junioshow’un gerçekleştirilmesinde emek harcayan ve fuarımızı destekleyen tüm kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Türkiye'de Gündem
Yorum Yaz