Yazarlar

İZODER yeni yönetim kurulunu belirledi

İZODER’de gelecek dönem başkanlık yapacağı ismi belirlendi. Emrullah Eruslu Başkan Seçildi

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası17.03.2023
İZODER yeni yönetim kurulunu belirledi

İZODER’de gelecek dönem başkanlık yapacağı ismi belirlendi. Emrullah Eruslu Başkan Seçildi

İZODER’in, Olağan Seçimli Genel Kurul toplantısı üyelerin geniş katılımıyla gerçekleştirdi. Yeni yönetimin belirlendiği genel kurulda İZODER mevcut yönetimde Başkan Vekiliyken 14. dönemin ortasında Yönetim Kurulu Başkanlığını devralan Emrullah Eruslu, oy birliği ile 15. Dönem İZODER Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Emrullah Eruslu, yaptığı açılış konuşmasında, “Cumhuriyetimizin 100’üncü, İZODER’in de 30’uncu yılına girdiği bu dönemde, 15. Dönem Yönetim Kurulu olarak İZODER’in çalışmalarını daha da ileriye taşıyacağımıza inancımız tam” dedi.

Yalıtım bilincinin Türkiye çapında yaygınlaştırılması ve yalıtım sektörünün gelişmesi için çalışmalar yürüten İZODER’in, 16 Mart 2023 Perşembe günü Radisson Blu Hotel Asia’da yapılan Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, İZODER üyeleri ve sektörün geniş katılımıyla gerçekleştirildi. İZODER Olağan Seçimli Genel Kurul’da 2023-2026 dönemini kapsayan 3 yıllık süreç için yönetim ve denetim kurulları belirlenirken İZODER 14. Başkan Vekiliyken 10 Haziran 2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanlığını devralan Emrullah Eruslu, oy birliği ile Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

Genel Kurul açılış konuşmalarını İZODER (Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Eruslu, TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu yaptı. Açılış konuşmalarının ardından 5,10, 20 ve 30 yılını tamamlayan İZODER üyeleri için plaket töreni düzenlendi.

Genel Kurul açılış konuşmasına tüm Türkiye’yi derinden sarsan Kahramanmaraş merkezli depremlerden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek başlayan İZODER Başkanı Emrullah Eruslu; “6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen deprem felaketi hepimizi derinden sarstı. Depremde hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İZODER olarak depremin hemen ardından resmi kurumlarla iş birliğiyle çalışarak birçok üyemizin de desteği ile depremzedelerin bu çetin kış şartlarından korunmaları için çadır kentlere yalıtım malzemesi gönderimini sağladık. Deprem sonrasında ortaya çıkan olağanüstü durumda özveri ve yardımlaşma ruhuyla çalışan, buradaki vatandaşlarımızın yardımına koşan herkese teşekkür etmek istiyorum. Dernek olarak kurulduğumuz günden bu yana yapılarımızın sağlıklı ve güvenli olması için çabalıyoruz. Deprem sonucunda bir kez daha gündeme gelen güvenli yapılaşma için, yapı endüstrisindeki tüm disiplinlerde sektörümüzle ilgili üzerimize düşen konularda katkı koymaya hazırız. Her zaman olduğu gibi bu felaket karşısında da bir ve bütün olarak, acıların azalmasını sağlayacağız. Ve yine bu acıların yaşanmaması için bir seferberlik haliyle, bilimin yol göstericiliğinde topyekûn hareket etmeliyiz.” dedi.

Başkanlığını yürüttüğü 14. Dönem Yönetim Kurulu çalışmalarına da değinen Emrullah Eruslu, şunları söyledi: “İZODER 14. Dönem Yönetim Kurulu olarak bizden önceki yönetim kurulları gibi İZODER’in misyonu ve vizyonu doğrultusunda ısı, su, ses, yangın yalıtımı branşlarının hak ettiği önemi kamu ve kamuoyu nezdinde görmesi için çalışmalarımızı sürdürdük ve hep bir ileri noktaya taşımaya gayret ettik. Çalışma dönemimizde ülkemizin ve dünyamızın önemli gündem başlıklarından biri iklim değişikliğiydi. 2016’da imzalanan Paris Anlaşması’nın TBMM’de onaylanması Türkiye için önemli bir adım oldu. Biz de İZODER olarak ısı yalıtımının enerji verimliliği ve çevrenin korunmasındaki rolüne dikkat çeken “Tek Yol U Dönüşü Kampanyamızı” hayata geçirdik ve başarıyla tamamladık. Kampanyanın ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 19 Şubat 2022 tarihinde Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle Neredeyse Sıfır Enerji Bina (nSEB) konsepti ile ilgili tanımlamalar mevzuatlarımıza eklendi ve 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren nSEB binalara geçiş başladı. Ayrıca yine bu dönemde mevcut binalarda yalıtım uygulamalarının yaygınlaşması için uzun yıllardır ilgili kurumlarla üzerinde çalıştığımız “Yalıtım Kredisi” konusunda da önemli bir adım atıldı. 6 Haziran 2022’de, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Hazine Maliye Bakanlığı öncülüğünde, İZODER’in desteği ile hayata geçen daire başına 50 bin liraya kadar 60 ay vadeli ve 0,99 faiz oranlı Yalıtım Kredisi, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Katılım bankaları tarafından verilmeye başlandı”.

SEKTÖRÜ DAHA İLERİ TAŞIMAK İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Cumhuriyetimizin 100’üncü, İZODER’in de 30’uncu yılına girdiği bu dönemde, 15. Dönem Yönetim Kurulu’nun Dernek çalışmalarını daha da ileriye taşıyacağına yönelik inancının tam olduğunu ifade eden Eruslu, “Derneğimizin kurucularımıza, İZODER’in kurulduğu 1993 yılından bu yana görev yapan yönetim kurulu üyelerimize ve tüm üye firmalarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Onların kurduğu alt yapı, çalışmalarımızın temelini oluşturdu ve her zaman bizlere ışık tuttu. Yeni dönemde de bize duyulan güven ile sektörümüzü daha da ileriye taşımak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Türkiye'de Gündem
Yorum Yaz