Yazarlar

İTO’nun mevzuat komisyonu başkanı belirlendi

İstanbul Ticaret Odası’nın 21 dönemde mevzuat komisyonunda görev yapacak başkan ve başkan yardımcısı seçildi. Seçiminde, Katı yakıt komitesi meclis üyesi Hüseyin Akarçeşme Mevzuat komisyonu başkanlığına , Toptan gıda temizlik komitsi üyesi Emrullah Öz de başkan yardımcılığına seçildi.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası29.12.2022
İTO’nun mevzuat komisyonu başkanı belirlendi

İstanbul Ticaret Odası’nın 21 dönemde  mevzuat komisyonunda görev yapacak başkan ve başkan yardımcısı seçildi. Seçiminde, Katı yakıt komitesi meclis üyesi Hüseyin Akarçeşme Mevzuat komisyonu başkanlığına , Toptan gıda temizlik komitsi üyesi Emrullah Öz de başkan yardımcılığına seçildi.

TO Yönetiminin meclis başkanlığına sunduğu 7 kişilik liste (Emrullah Öz, Eyyüp Topal,Hüseyin Akarçeşme, İshak Koçoğlu, Mahmut Kara, Mustafa Paça ,Veysi Cengiz Balçık) meclis üyelerinin tasvibine sunularak Meclis başkanlığınca önerilen yedi kişilik liste oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra seçilen yedi meclis üyesi kendi aralarında toplanarak başkan ve başkan yardımcılarını belirledi. Eyüp topal seçim öncesi başkanlığa aday olduğunu açıklarken. daha sonra çekildiğini bildirdi. Yapılan oylamada başkanlığa aday olan Hüseyin Akarçeşme 6 oy, emrullah Öz de yine altı oy alarak başkan ve başkan yardımcısı seçilmiş oldular.

Türkiye'de Gündem
Yorum Yaz