Yazarlar

İstanbul'da İtalyan Esintisi

Geçmişi çok eskiye dayanan ve tüm dünyada kabul gören İtalyan mutfağı, ülkemizin de en çok sevdiği lezzetler arasında yer alıyor.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası16.05.2023
İstanbul'da İtalyan Esintisi

Geçmişi çok eskiye dayanan ve tüm dünyada kabul gören İtalyan mutfağı, ülkemizin de en çok sevdiği lezzetler arasında yer alıyor. İtalyan mutfağının köklü geçmişi ile birlikte ele alınması gerektiğini söyleyen Fiore Pizzeria Italian Kurucu Şefi İsmail Cephe, bu mutfağa olan merakını şu sözlerle anlatıyor; “Bizim İtalyan mutfağına olan ilgimiz yaklaşık 30 yıl öncesinde başladı. Belki de hikaye benimle başladı diyebiliriz. Benim üniversite dönemlerinde İtalyan mutfağına olan ilgim giderek arttı, bu ilgi zamanla hobiye ardından da tutkuya dönüştü. İtalyan mutfağı tutkum da bizi bu lezzetleri farklı insanlara taşımaya sevk ettik. Fiore Pizzeria Italian olarak işletme hayatına başladık. Burada en önemli özelliğimiz; misafirlerimize şık ama rahat bir ortam sağlamak.”

“YILLAR İÇİNDE MÜDAVİM KİTLEMİZ OLUŞTU”

Bugüne kadar aldıkları geri dönüşlerin hem kendilerini hem de işletmeyi geliştirmek adına çok kıymetli olduğunu söyleyen Cephe, “Her geri dönüşü detaylı şekilde değerlendiriyor ve üzerine düşünüyoruz. Misafirlerimizden sıkça duyduğumuz şey ise ‘kendimizi özel hissettik’ oluyor. Bizim de amacımız gerçekten bu, misafirlerimize kendilerini özel ve rahat hissettirmek. Bu ideoloji ile yıllar içinde çok değerli bir müdavim kitlemiz oluştu” diyor. Ülkemizde Akdeniz mutfağının her zaman ilgi duyulan ve tercih edilen bir mutfak olduğunu ifade eden İsmail Cephe, kültürel geçirgenlik ve coğrafi komşuluğumuzun burada önemli bir faktör olduğunun da altını çizdi.

Bizden Haberler
Yorum Yaz