Yazarlar

“İş Dünyası” bu sayısında Kültür-Sanata dokundu

Çıkardığı her sayı ve ele aldığı her konuyla ekonomi ve iş dünyasında adından söz ettiren Türkiye’de İş Dünyası dergisi, 10’uncu sayısında Kültür-Sanat ekonomisini mercek altına aldı. Her ay olduğu gibi Ağustos sayısına dair de bir buluşma gerçekleştiren dergi, iş ve ekonomi çevrelerinden önemli isimleri bir araya getirdiği buluşmada, Kültür-Sanata katkı sağlayan isimlere de teşekkür sertifikası verdi.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası04.08.2022
“İş Dünyası” bu sayısında Kültür-Sanata dokundu

Çıkardığı her sayı ve ele aldığı her konuyla ekonomi ve iş dünyasında adından söz ettiren Türkiye’de İş Dünyası dergisi, 10’uncu sayısında Kültür-Sanat ekonomisini mercek altına aldı. Her ay olduğu gibi Ağustos sayısına dair de bir buluşma gerçekleştiren dergi, iş ve ekonomi çevrelerinden önemli isimleri bir araya getirdiği buluşmada, Kültür-Sanata katkı sağlayan isimlere de teşekkür sertifikası verdi.

Türkiye’de İş Dünyası dergisinin 10’uncu sayısının tanıtımı dün (3 Ağustos) Şişli’de yer Grand Cevahir Hotel ve Kongre Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Etkinliğe Şişli Belediyesi Başkanı Muammer Keskin, Esenyurt Belediyesi Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Rıza Evren Kılcı'nın yanı sıra çok sayıda iş insanı ve sanatçı katıldı.

İhlas Medya Grubu bünyesinde yayınlanan ve 10’uncu sayısına ulaşan derginin bu sayısında Leyla Alaton kapak röportajında yer aldı. Her ay ekonomi ve iş dünyasına ışık tutan derginin bu sayısında kültür ve sanat konularına ağırlık verildi. Kültür ve Turizm Başkan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ın da katkılarıyla hazırlanan ‘kültür ve sanat dosyasına birçok isimden özel katkılar geldi. Aynı dosyada dünyaca ünlü dokuma sanatçımız Fırat Neziroğlu da keyifli bir röportajla yerini alanlar arasındaydı.

Etkinlikte açılış konuşmasını yapan derginin Genel Yayın Yönetmeni Celal Toprak, “Zaman çok hızlı geçiyor, ilk sayıyı çıkardığımızı dün gibi hatırlıyorum, oysa şimdi 10’uncu sayımızı tanıtıyoruz. Bugüne kadar yaptığımız gibi bu sayımızda da dosya konumuzda çok önemli bir konuyu ele aldık ve “Kültür-Sanat”ın ekonomisini işledik. Bu anlamda Kültür-Sanatla ilgili önemli isimler sayfalarımızda yerlerini aldı. Aynı zamanda Kültür-Sanatın başkenti Şişli’de Belediye Başkanı Muammer Keskin bu konuda değerlendirmeler yaptı. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ın kültür sanat ekonomisiyle ilgili çok önemli bir değerlendirmeleri de var dergimizde. Kapakta Leyla Alaton var, kadınlar açısında bir rol model. Bu sayının kaçırılmaması gereken sayılardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim” dedi.

Gelecek sayılardaki konular üzerine de kısa bir açıklama yapan Toprak, “Yola çıkarken ekonomi, girişimcilik, çevre ve sürdürülebilirlik konularına odaklanacağımızı söylemiştik, önümüzdeki dönemde tarım konularına da değineceğiz, okuyucularımızı tarım ve gıda içerikleriyle bilgilendireceğiz” diye konuştu.

“ZOR DÖNEMLER KÜLTÜR SANATIN KIYMETİNİ HATIRLATIYOR”

Derginin etkinliğinin Şişli bölgesindeki bir otelde gerçekleştiriliyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Şişli Belediyesi Başkanı Muammer Keskin, “Sizleri bölgemiz sınırlarında ağırlamak çok keyifli. Aslında bir nevi ev sahibi benim. Zor geçen dönemlerde sanatın ve kültürel gelişmelerin kıymetini daha net anlıyoruz. Geçtiğimiz iki yılda da bunu çok daha iyi kavradık. Bizler bölgemizde bu bilinçle pandemide dahi açık hava konserleri, sokak konserleri, söyleşiler düzenledik. Tğrkiye’de İŞ Dünyası dergisinin de böyle bir konuyu ele aldığı için son derece memnun oldum” diyerek, konuşmasını sonlandırdı. Keskin ayrıca, hazırlamış oldukları Şişli bölgesinin kültür rotalarının yer aldığı kitapçığı katılımcılara hediye etti.

“ARTIK AİLEDEN BİRİYİM”

Keskin’e teşekkürlerini ileten Toprak, daha sonra sahneye Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’u davet etti. Sözlerine artık aileden biri olduğunu dile getirerek başlayan Bozkurt, “Dergi ekibiyle birlikte sanıyorum bu katıldığım 3’üncü etkinlik. Artık kendimi aileden biri olarak görüyorum ve dergiyi de ilgiyle takip ettiğimi söylemek istiyorum. İş dünyası için kıymetli işlere imza atan dergimizin değindiği her konu çok kıymetli ve alanında etkin isimlerle görüşüyor. Kültür-Sanat ekonomisi konusunda da yine dolu dolu bir içerik hazırlamışlar. Katkı sağlayan ve beni dinleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Umarım sonraki organizasyonlarda da bir arada oluruz” diye konuştu.

Sertifika verilen isimler şöyle;

Şişli Belediye Başkanı: Muammer Keskin

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün adına Başkan Yardımcısı: Dr. Rıza Evren Kılcı

Arnica Yönetim Kurulu Başkanı: Senur Akın Biçer

Dokuma Sanatçısı: Fırat Neziroğlu

OTİAD Başkanı: Eda Arpacı

Hacı Abdullah Lokantası Sahibi: Abdullah Korun

Cevahir Otel Genel Müdürü: Ahmet Küçükbaşkan

Doğaner Finansal Danışmanlık Kurucusu ve OSTİM Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi: Berra Doğaner

İMMİB Genel Sekreteri: Armağan Vurdu

L’Oreal Türkiye Bilimsel Danışman: Fügen Soykut

Muratbey Peynirleri Kurumsal İletişim Direktörü: Gülnur Uluğ

İstanbul Reklamcılar Esnaf Odası Başkanı: Gülay Şele

Bizden Haberler
Yorum Yaz