Gündem Koridoru

İş bulma merkeziyle Türkiye turu

Eleman.net mobil iş bulma merkeziyle Türkiye'yi gezecek.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası14.07.2023
İş bulma merkeziyle Türkiye turu

Ülkemizin mavi yaka ve ara kademe pozisyonlarda en büyük dijital istihdam platformlarından biri olan Eleman.net, kurduğu mobil iş merkezi ile iş arayanlara ve gençlere dijital mecraların dışında birebir görüşmelerle iş arama süreçlerinde destek olmayı amaçlarken, işverenlere de istihdam konusunda hizmet sunmaya çalışıyor. Faaliyetlerine nisan ayında başlayan merkezle ilgili Eleman.net CEO'su Murat Günay, "İşlek caddeler, metro istasyonları, iş hanları ve OSB'ler gibi çeşitli noktalarda hem iş arayanlara hem de işverenlere hizmet sunmayı amaçlıyoruz. Mobil merkezimiz şimdilik İstanbul'da, ilerleyen aylarda ülkemizin farklı şehirlerine de gideceğiz" dedi.

Eleman.net iş arayanların daha verimli iş süreçlerini yönetebilmeleri için özgeçmiş oluşturma, iş ilanlarına erişim ve iş alım uzmanlarından rehberlik alma gibi hizmetleri sunduğu Mobil İş Bulma Merkezi ile hem iş arayanlara hem de işverenlere farklı bölgelerde farklı zamanlarda hizmet sunuyor. Nisan ayında hizmet vermeye başlayan mobil karavanları ile yıl boyunca hizmet vermeye devam edeceklerini belirten Eleman.net CEO'su Murat Günay, "Mobil İş Bulma Merkezi için 10 kişilik özel bir ekip oluşturduk. Burada işe alım uzmanları ve müşteri hizmetleri çalışanlarını bir araya getirdiğimiz deneyimli ve yetenekli ekibimiz profesyonel bir çalışma yürütüyor. Projenin başarılı bir şekilde yürütülmesinden sorumlu çalışma arkadaşlarımızla yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Hedefimiz haftanın her günü aktif olarak öncelikle İstanbul'un en işlek caddelerinde, metro duraklarında, iş merkezlerinde ve organize sanayi bölgelerinde konuşlanarak verimli bir hizmet sunmak, sonrasında ise diğer şehirlerimize de giderek işveren ve iş arayanlara yardımcı olmak" dedi.

Eleman.net CEO'su Murat Günay

MOBİL KARAVAN İLE HİZMET

Eleman.net, Mobil İş Bulma Merkezi kapsamında oluşturduğu karavanı ile dijital mecraların dışından çıkıp hayatın içerisinde yer alarak çalışma çağındaki bireylerle fiziksel ortamda etkileşim kuruyor. Organize sanayi bölgesi çalışanlarıyla birlikte meslek lisesi ve üniversite öğrencilerini de hedef kitlesinde tutan firma aynı zamanda işverenlere de destek sunuyor. Eleman arayan ya da iş ilanı yayınlamak isteyen tüm işletmelerin faydalanabildiği merkez aynı zamanda işe alın süreçleri hakkında rehberlik de sunuyor. Online olarak hizmet veren eleman.net'in fiziksel olarak temsilcileriyle buluşarak etkileşimde bulunma ve destek alma fırsatını sunan merkezle ilgili Günay, "Söz konusu istihdam olduğu zaman birebir iletişimin önemini ikinci plana atamayız. Projemiz kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını anlamamız ve onlara kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmamız açısından önemli bir fırsat. Yüz yüze iletişime olanak tanıyan karavanımızla bir yandan birebir kişiye özel hizmet sunarken diğer yandan da iş hayatına yeni adım atacak genç arkadaşlarımıza rehberlik etme fırsatı yakalıyoruz. Aynı zamanda tüm teknolojik donanımlara sahip karavanımıza uğrayan tüm bireyler kısa bir sürede özgeçmişlerini oluşturup iş başvurusunu pratik olarak yapma imkanı buluyor. Karavanımızla hafta içleri özellikle metro istasyonları, üniversite kampüsleri ve sokaklarda; hafta sonları ise sahillerde, parklarda ve meydanlarda yer alarak olabildiğince fazla insana katkı sunmaya çalışıyoruz. Kısa sürede gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaştık, bu sayede işverenlere özellikle genç çalışanların yoğun olduğu bir zengin aday havuzu da sunabilme imkanına erişiyoruz. İlerleyen aylarda üniversitelerin kariyer günlerine de katılarak daha çok üniversiteli arkadaşımıza ulaşmayı hedefliyoruz" açıklamasında bulundu.

GÖRÜŞME VE REHBERLİK FIRSATI

İşveren firmaların eleman.net platformunu daha iyi tanımasını sağlayacak Mobil İş Merkezi ile özellikle iş merkezleri, sanayi siteleri ve organize sanayi bölgelerindeki işverenlere ulaşmayı hedefleyen eleman.net, firmaların ilan yayınlama ve istihdam yaratma süreçlerini de kolaylaştırmayı amaçlıyor. Şirketler ve işverenlere de fırsat sunmak istediklerinin altını çizen Günay, "Tüm işverenler karavanımızı ziyaret ederek kolayca üyelik oluşturabilir ve ilan yayınlayabilir. Sunduğumuz hizmetle işverenlerin işe alım süreçlerini kolaylaştırırken, iş arayanlara da daha fazla iş imkanı yaratmayı amaçlıyoruz" dedi. Yaz aylarında karavanın daha yoğun bir şekilde hizmet vereceğini dile getiren Günay, "Karavanımız, şirket temsilcilerinin işveren markalarını ve iş ilanlarını tanıtabilecekleri bir platform. Eleman.net'i daha yakında tanımak isteyen şirket temsilcileri karavanımızı ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirler. Özellikle iş merkezlerinde, sanayi sitelerinde ve organize sanayi bölgelerindeki işverenlere ulaşarak iş arayanlar için seçenekleri de artırmayı hedefliyoruz." 

Şirket Haberleri
Yorum Yaz