Yazarlar

İlk şarj edilebilir hibrit otomobil

Sakarya'da ikinci nesil yeni C-HR, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından üretilecek.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası30.01.2023
İlk şarj edilebilir hibrit otomobil

Sakarya'da ikinci nesil yeni C-HR, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından üretilecek. Hibrit ve şarj edilebilir versiyonlardan oluşan yeni C-HR Türkiye’de üretilen ilk şarj edilebilir hibrit otomobil olacak. Yeni C-HR'ın, 2025 yılına kadar Toyota'nın Avrupa'da 1,5 milyon adet otomobil satış hedefine önemli bir katkıda bulunması bekleniyor.

Yeni Toyota C-HR, şirketin karbon nötr taahhüdünü yansıtırken yoğun rekabetin yaşandığı ve Avrupa’nın en büyük pazarı olan C-SUV segmentine farklı elektrifikasyon seçenekleri sunacak. Hibrit versiyonuna ilave olarak yerli üretim batarya ile üretilen şarj edilebilir hibrit C-HR, Toyota’nın 2030’daki yüzde 100 elektrikli modeller hedefine önemli bir katkı sağlayacak.

Yeni Toyota C-HR, C-SUV segmentinde Toyota’nın yeni dizayn anlayışını da en çarpıcı şekilde yansıtacak. Bu proje ile Toyota Yeni Global Platform (TNGA2) üzerinde 5. Nesil hibrit ve şarj edilebilir hibrit teknolojisine sahip yeni C-HR, dünyada ilk olarak Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de üretilecek.

ÇEVRE DOSTU FABRİKA OLACAK

Dünyaya ve insana saygı anlayışı doğrultusunda üretim faaliyetlerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, çevreye duyarlı yöntem ve teknolojilerle sektördeki gelişmelere öncülük etmeye devam edecek. Proje ile birlikte kurulacak olan çevre dostu yeni teknoloji boya tesisi ile, Toyota Avrupa’nın 2030 nötr karbon hedeflerine bir adım daha yaklaşılmış olacak.

Türkiye'de Gündem
Yatırım
Yorum Yaz