Gündem Koridoru

Hibrit çalışmayı kolaylaştıracak teknolojiler

HP, kullanıcıların diledikleri yerden mutlu bir şekilde çalışabilmeleri için tasarladığı cihaz ve çözümlerinin tanıtımını gerçekleştirdi. HP’nin sergilediği ürünler içerisinde yazıcıdan kurumsal bilgisayarlara ve aksesuarlara kadar pek çok cihaz bulunuyor.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası19.10.2022
Hibrit çalışmayı kolaylaştıracak teknolojiler

HP, kullanıcıların diledikleri yerden mutlu bir şekilde çalışabilmeleri için tasarladığı cihaz ve çözümlerinin tanıtımını gerçekleştirdi. HP’nin sergilediği ürünler içerisinde yazıcıdan kurumsal bilgisayarlara ve aksesuarlara kadar pek çok cihaz bulunuyor.

Günümüzün hibrit çalışma dünyasında başarılı olmak için kurumların hızlı bir şekilde adapte olması ve çevik kalması gerekiyor. Hibrit çalışma stratejilerinin farklı lokasyonlarda çalışan bireyler ve ekiplerin uyum içinde çalışmasını destekleyecek teknoloji, cihaz, çözüm ve hizmetleri içermesi bu nedenle önem taşıyor. Daha iyi iş birliği, daha fazla üretkenlik ve esneklik hedefiyle çalışan kurumlar rekabet avantajı yakalayabiliyor. HP’nin cihazları, çözümleri ve uzmanlığı işte tam bu noktada devreye girerek bireyler için mutlu bir şekilde çalışmayı mümkün kılarken iş gücünü ve kurumları hibrit çalışma dünyasında başarılı olmaya hazırlıyor.

HP Türkiye Genel Müdürü Emre Alaman

HER 10 ÇALIŞANDAN NEREDEYSE 8’İ HİBRİT ÇALIŞMAYI TERCİH EDİYOR

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki çalışanlar, kazandıkları esneklik sayesinde hem kendilerine hem de kurumlarına verimlilik katmalarını sağlayan hibrit çalışmadan mutluluk duyuyor. HP’nin yaptığı “İşin Geleceği Araştırmasına" göre çalışanların yüzde 60'ı nerede ve ne zaman çalışacakları konusunda esneklik istediklerini söylüyor. Yüzde 77'si yani her 10 çalışandan neredeyse 8’i ise hibrit çalışma modelini tercih ediyor. PwC tarafından açıklanan “İnsan Kaynakları Liderlerinin Gündemi” raporuna göre ise Türkiye’de İK yöneticilerinin yüzde 94’ü hibrit çalışma modelini, yüzde 76’sı uzaktan çalışma yöntemlerini, yüzde 71’i ise esnek çalışma saatleri ve programını destekliyor. 

“ÜRÜN, ÇÖZÜM VE HİZMETLERİMİZLE HİBRİT ÇALIŞMAYI DESTEKLİYORUZ”

Basın toplantısında konuşan HP Türkiye Genel Müdürü Emre Alaman, “Bir sonraki sismik değişimleri tahmin etmek imkansız olsa da esnekliğe sahip şirketler, gelecekte ortaya çıkabilecek zorluklarla mücadelede kendilerine daha fazla güven duyacaktır. HP olarak biz de teknoloji endüstrisinin iş dünyasında hibrit çalışma kültürüne geçişi kolaylaştırmada kritik bir rol oynadığına inanıyor; hibrit vizyonumuz doğrultusunda geliştirdiğimiz teknoloji, ürün ve hizmetlerimizle bu hibrit çalışma modelini destekliyor, gerek şirketlerin gerekse çalışanlarının mutlu bir şekilde işlerini yapmalarını mümkün kılıyoruz. Bu kapsamda insan merkezli ve çalışan deneyiminde esnekliğe odaklanma taahhüdümüzde kararlı adımlarla ilerliyoruz” şeklinde konuştu. 

“ÇALIŞMA DÜZENİNİ TEKNOLOJİNİN GÜCÜ İLE YENİDEN TASARLAMAK GEREKİYOR”

Hibrit çalışmanın gelip geçici bir trend olmaktan ziyade iş dünyasının yapı taşlarından biri olacağına inandığını ifade eden Alaman, “Uzaktan çalışma ile başlayan ve hibrit çalışma modeli ile devam eden devrimi memnuniyetle karşılayan çalışanlar, nerede çalışırlarsa çalışsınlar üretkenliklerini koruyarak dayanıklılıklarını ve esnekliklerini kanıtladı. BT ve iş dünyası liderleri için şimdi yapılması gereken, günümüz dünyası için çalışma düzenini teknolojinin gücünden faydalanarak yeniden tasarlamak ve iş gücünü, her yerde ve her zaman en iyi şekilde çalışmalarına yardımcı olacak yeni teknoloji ve çözümlerle güçlendirmektir. Bunun için ise şirketlerin tüm iş birimleri genelinde işleyen bir hibrit çalışma sistemi oluşturmalarını sağlayacak teknoloji, süreç ve kültürü harmanlaması gerekiyor. Biz de HP olarak çözümlerimiz ve uzmanlığımız ile şirketleri ve iş gücünü hibrit bir çalışma dünyasında başarılı olmaya hazırlıyoruz.” dedi.

Alaman konuşmasında hibrit çalışma nedeniyle güvenlik risklerinin arttığına da dikkat çekerek şirketlerin bu konuda yapmaları gerekenleri ise şu şekilde özetledi: “İster birlikte ister ayrı olsun, ekiplerin bağlantı kurmasına, bağlantıda kalmasına ve iş birliği yapmasına yardımcı olacak şekilde doğru teknolojiyi kullanarak verimli ve üretken çalışmak mümkündür. Bunları yaparken siber güvenliği sağlayan ürünler tercih etmek de çok kritiktir. HP olarak hibrit çalışma düzeni için sunduğumuz tüm ürünlerde güvenlik kriterine büyük önem veriyoruz. Gerek çalışanlar olsun gerek İK yöneticileri olsun ürünlerimizi güvenlikten endişe duymadan gönül rahatlığı ile kullanabilir.” 

Gündem Koridoru
Yorum Yaz