Yazarlar

Her Eve Bir Sanat Gerek

Bu yıl 12’ncisi düzenlenen Bazaart 2023 sanat projesi DenizBank ev sahipliğinde gerçekleşti. Güzel sanatlar öğrencilerine eserlerini görücüye çıkarma fırsatı sunan projenin ana teması “Her Eve Bir Sanat” mottosu oldu.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası16.03.2023
Her Eve Bir Sanat Gerek

Bu yıl 12’ncisi düzenlenen Bazaart 2023 sanat projesi DenizBank ev sahipliğinde gerçekleşti. Güzel sanatlar öğrencilerine eserlerini görücüye çıkarma fırsatı sunan projenin ana teması “Her Eve Bir Sanat” mottosu oldu.

Bu yılki konusu  “Her Eve Bir Sanat” olan Bazaart projesi her dönem olduğu gibi bu yıl da Yeniköy Rotary Kulübü tarafından desteklenen Sanat Komitesi tarafından bizzat yürütüldü. Teması itibarıyla sanatın iyileştirici etkisini yaygınlaştırma kaygısı güden Bazaart 2023’ün bu yılki seçici kurulunda; DenizKültür Yöneticisi Burcu Hancı, Bazaart Projesi Kurucu Üyesi Bengi Cenan Özkan, Küratör Derya Yücel, Sanatçı Elif Uras, Sanat Danışmanı Melis Terzioğlu yer aldı. Ayrıca Bazaart 2023 resmi sayfasından herkesin kolayca ulaşabileceği enkaz altında kalan, artık ulaşılamaz durumda olan ve depremden yoğun olarak etkilenmiş bölgelerden gelen eserlere özel online bir sergiye yer verildi. Amacı sanat öğrencilerinin motivasyonunu artırmak olan Bazaart 2023’ün 12. yılında da proje aracılığıyla sanatçıların eğitimine katkı sağlandı.

“HİSSE SENETLERİNDEN ZİYADE HİSSİ SENETLER”

Bazaart’ın sponsorluğunu Yeniköy Rotary Kulübü Sanat Komitesi’nin yanı sıra DenizBank, Polisan, Mavi Jeans, ABC, İndex Grup, Privée PR ve özel bağışçılar üstlendi.

Sergiye DenizBank Genel Müdürlük binasına ait olan  GaleriDeniz’de ev sahipliği yapan DenizBank'ın Kurucu Genel Müdürü Hakan Ateş günün anlam ve önemine vurgu yapan bir konuşma yaptı.

Kuruluş itibariyle her zaman sanata destekçi olduklarını söyleyen Hakan Ateş, “Hisse senetlerinden ziyade hissi senetler daha önemlidir” diyerek sanata olan bağlılıklarının altını çizdi. “Her evde insanın ruhunu okşayan bir nesne olmalı” diyen DenizBank Genel Müdürü, “Sanat sadece yüksek zümreli kimselere ait olmamalı” dedi. Sözlerini sona erdirirken sergide ismi olan bazı sanatçıların depremde hayatını kaybettiğini ve onların eserlerinin siyah çerçeve ile kaplandığının vurgusunu yaparak 15 Mart’ta kapılarını açan serginin son katılım tarihinin 9 Nisan olduğunu hatırlattı.

BAZAART PROJESİ HAKKINDA

Yeniköy Rotary Kulübü desteği ile yapılan Bazaart Projesi, sanat öğrencilerini sanatseverler ve koleksiyonerler ile buluşturup eserlerini sergilemeyi ve satmayı hedefleyen kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Başlangıcından bugüne kadar geçen süre içinde katılan birçok öğrenci daha sonra Contemporary İstanbul da dahil olmak üzere çeşitli yerel ve uluslararası sanat organizasyonlarına davet edilmiş ve çeşitli ödüller almıştır.

Gündem Koridoru
Yorum Yaz