Söyleşi

Hazır giyimin ağabeyi Abdullah Kiğılı Türkiye’de İş Dünyası dergi ekibi ile buluştu

Sultanhamam’da doğan ve bugün tüm dünyada erkek giyim denildiğinde kült isimlerden biri haline gelen Kiğılı markasının kurucu Abdullah Kiğılı, Türkiye’de İş Dünyası dergi ekibi ile bir araya gelerek, hem hayata hem de iş dünyasına dair önemli anekdotlar paylaştı. Abdullah Kiğılı başarılı bir iş insanı olmanın yanında herkesin yaşamına dokunmuş bir ağabey, bir dost bir uzlaştırıcı olarak tarihe geçen ve tek halkadan altın zincire doğru uzanan yolculuğunu tüm samimiyeti ile anlattı.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası14.09.2023
Hazır giyimin ağabeyi Abdullah Kiğılı Türkiye’de İş Dünyası dergi ekibi ile buluştu

Eylül ayında yayınladığı 22’nci sayısında Kiğılı markasının kurucusu Abdullah Kiğılı’yı kapak konuğu olarak ağırlayan Türkiye’de İş Dünyası dergisi, yayın hayatında ikinci yılını geride bırakmaya hazırlandığı şu günlerde yine dolu dolu bir içerikle okurlarının karşısına çıktı.

Gaziantep’ten dünyaya yelken açan yapay zeka ile önümüzdeki günlerde çıkış yapmasını beklediğimiz Nalan Kurt, içecekte soğuk çayda rekabeti başlatan Oğuz Gıda’nın CEO’su Enes Örer, fabrika yapan makinaların derneği TİAD’ın Başkanı Murat Akyüz, kentleşme konusunda Türkiye’nin en iyilerinden biri olan Şekip Karakaya ve Dossa Dossi markası ile dünyanın tanıdığı bir başarı öyküsünün başrol oyuncusu olan Hikmet Eraslan derginin Eylül sayısında özel röportajları ile yer alan isimler oldu. 

Ve en önemlisi Abdullah Kiğılı vardı, hem de kapakta… Abdullah Kiğılı başarılı bir iş insanı olmanın yanında herkesin yaşamına dokunmuş bir ağabey, bir dost bir uzlaştırıcı olarak tarihe geçmiş bir isim. Türkiye’de İş Dünyası dergisinin Eylül sayısına verdiği özel röportajda başarı basamaklarını nasıl tırmandığını, nasıl canla başla çalıştığını ve hayatındaki dönüm noktalarını anlatan Abdullah Kiğılı derginin 22’nci sayısına dair gerçekleşen lansmanın da ev sahipliği yaparak, “Sektörün Ağabeyi” tanımlamasının altını nasıl doldurduğunu bir kez daha gösterdi.

YURT DIŞI HEDEFİ YOKTU ŞİMDİ DÜNYAYI İSTİLA EDİYOR

12 Eylül akşamı Zorlu AVM’de yer alan ofisinde Türkiye’de İş Dünyası dergisi ekibi ile bir araya gelen Abdullah Kiğılı buluşmada, babasından miras kalan kumaşçılığı, girişimci ruhuyla birleştirip bugünkü markasını oluştururken yoluna çıkan engellere rağmen tekstil sektöründe Kiğılı bayrağını nasıl dalgalandırmayı başardığını anlattı.  Konuşmasında bugün yurt içinde toplam 200 mağazaya sahip olduklarını söyleyen  Abdullah Kiğılı, “İlk bayiliğimizi Beyoğlu’nda açtık. Bugün geldiğimiz noktada ise Kiğılı olarak yurt dışında birçok noktada bayilik ağlarına sahibiz. Tabi yola çıktığımız ilk zamanlar yurt dışı gibi hedefimiz yoktu, tek mağaza yeterli diyorduk. Şu anda neredeyse her ilde şubemiz var. Üç sene evvel ‘yurt dışı pazarına çıkacaksınız’ deseler ‘yok canım’ derdim ama şu an yurt dışındayız. Bayilik sistemi ile genişlemeye başladık. Irak’ta hatta Afrika’da bile bayimiz var. Azerbaycan'ı şu anda istila etmiş durumdayız.” diyerek yurt dışı yapılanmalarından söz etti.

“FAZLA PARA KAZANMANIN SEVDASINDA DEĞİLİZ”

Bu süreçten itibaren Türkiye adına yapabileceği en büyük hizmetin daha fazla istihdam olduğuna dikkat çeken Kiğılı, “Ne kadar çok istihdam yaratırsak o kadar fazla fayda sağlıyor olacağız. Yoksa çok fazla para kazanmanın sevdasında değiliz. Markayı bir yerlere getirdik. Şu anda şirketin başında 3’üncü kuşak temsilcilerimiz var. Kızımla birlikte üç torunum şirketin başında faal olarak çalışıyor. Daha güzel günlerde hep birlikte Türkiye’yi daha ileriye, daha güzel yerlere taşımak için çalışıyoruz. Çünkü Türk insanı her şeyin iyisine layık. Dolayısıyla bu hizmetin içerisinde biz de her geçen gün enerjik bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz” diyerek marka hedeflerinden söz etti.

Kiğılı olarak çağdaş, akılcı ve başarılı erkeklerin tercih ettiği Türkiye’nin erkek giyim markası olduklarına dikkat çeken duayen isim, yıllara meydan okuyan yenilikçi vizyonları ve dünya standartlarındaki koleksiyonları ile her zaman kentli profesyonellerin vazgeçilmezi olmayı sürdürdüklerini dile getirdi. “Moda sektörüne getirdiğimiz yeniliklerle öncü rol üstleniyor, trendleri kendi çizgimizle yorumlayarak erkeklerin beğenisine sunuyoruz” diyen Abdulllah Kiğılı, ayrıca yurt dışında ‘Made in Turkey’ yerine ‘Brand of Turkey’ algısını oturtmak için çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi.

 

“TÜRKİYE’DE İŞ DÜNYASI DERGİSİ REHBER NİTELİĞİNDE BİR YAYIN”

Türkiye’de İş dünyası dergisinin rehber niteliğinde bir mecmua olduğunu dile getiren Kiğılı, “Dergiyi başından son sayfasına kadar iyice inceledim. Gerçek anlamda rehber niteliğinde bir mecmua yapıyorsunuz. Sektörlerinde tanınmış şirketler, ticaret odaları, sanayi odaları, STK’larla yapılan röportajlar, tam manasıyla doyurucu bir nitelikte. Türk ekonomisinin ve iş dünyasının gidişatını aylık olarak yansıtan bir yayın. Özellikle İhlas Gazeteciliğe, Genel Yayın Yönetmeni Celal Toprak’a, Yazı İşleri Müdürü Hüsne Pamuk’a ve bütün ekibe çok teşekkür ederim” diyerek Türkiye’de İş Dünyası dergisine teşekkürlerini iletti.

Kapak Söyleşisi
Yorum Yaz