Yatırım

Halka arz olan YEO’ya 6.6 kat talep geldi

Türk Sermaye Piyasasının öncü kurumlarından Global Menkul Değerler, YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri’nin halka arzını tamamladı. YEO’nun halka arzına 121 bin 489 kişi katılırken; arza 6.6 kat talep geldi.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası01.09.2021
Halka arz olan YEO’ya 6.6 kat talep geldi

Global Menkul Değerler liderliğinde halka arz olan teknoloji ve mühendislik şirketi YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri Anonim Şirketi talep toplama sürecini tamamladı. YEO’nun halka arzına katılan kişi sayısı 121 bin 489 olurken, 31 milyon 993 bin 163 lotluk talep geldi. Buna göre YEO’nun halka arzına 6.6 kat fazla talep geldi. Talepte bulunan kişi sayısı göz önüne alındığında son dönemlerin en iyi halka arzlarından biri olan YEO halka arzı, sermayenin tabana yayılması ve bireysel yatırımcıların yüksek katılımı açısından önem arz ediyor.

Temellerinin atıldığı 1990 yılından bu yana Türkiye’de birçok “ilk” i gerçekleştiren Global Menkul Değerler, 40’a yakın uluslararası ödüle sahip. Kuruluşundan bu yana 100’den fazla kurumun halka arzının gerçekleşmesine aracılık eden Global Menkul Değerler Türk Sermaye Piyasası’na milyarlarca dolar plasman sağladı.

Finans Dünyası
Yorum Yaz