Yazarlar

Girişimcilik Vakfı Fellow Programı'na başvurular 18 Haziran'a kadar devam ediyor

Girişimcilik Vakfı'nın, liderlik ve girişimcilik potansiyeli yüksek gençleri fiziksel ve dijital ortamda hibrit bir sistemle bir araya getirerek Türkiye'deki girişimcilik ekosisteminden ve birbirlerinden beslenmelerini sağladığı burslu programı Fellow Programı'nın başvuruları 18 Haziran'a kadar devam ediyor.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası05.06.2023

Türkiye Girişimcilik Vakfı'nın, liderlik ve girişimcilik potansiyeli yüksek gençleri fiziksel ve dijital ortamda hibrit bir sistemle bir araya getirerek Türkiye'deki girişimcilik ekosisteminden ve birbirlerinden beslenmelerini sağladığı burslu programı Fellow Programı'nın başvuruları 18 Haziran'a kadar devam ediyor. Programa seçilen öğrenciler bir yıl boyunca her ay 1.250 TL burs alma, girişimcilik alanında ilham kaynağı olan rol modellerle tanışma, girişim elçileri olarak farklı etkinlik ve projelerde yer alma ve uluslararası girişim ağına katılma şansı yakalayacak.

Girişimcilik Vakfı'nın, liderlik ve girişimcilik potansiyeli yüksek gençleri fiziksel ve dijital ortamda hibrit bir sistemle bir araya getirerek Türkiye'deki girişimcilik ekosisteminden ve birbirlerinden beslenmelerini sağladığı burslu programı Fellow Programı'nın başvuruları 18 Haziran'a kadar devam ediyor.

Girişimcilik Vakfı'nın, Fellow Programı'yla gençlerin girişimcilik bakış açısıyla sorunlara çözüm üretmesine katkı sağlayarak Türkiye'nin kalkınmasını desteklediğini söyleyen Girişimcilik Vakfı Genel Müdürü Mehru Aygül, “Fellow Programı'ndan mezun olan gençler bakış açıları, çalışma şekilleri ve kurdukları girişimlerle sürdürülebilirlik odağında çalışıyorlar. Giveback kültürüyle kazandıklarını ve edindikleri deneyimi hem kendileri gibi gençlere hem de topluma geri veriyorlar. Dünyadaki sorunlara çözüm üretmek için yeni teknolojileri kullanmayı, çözüm odaklı yaklaşımı ve Türkiye'nin gelişmesini destekliyorlar” dedi.

Fellow ve challenger olarak iki ayrı alt program olacak
Bu yıl 10'uncu dönemi olan, Türkiye'nin tüm üniversite ve bölümlerinden başvuru yapılabilen Fellow Programı, fellow ve challenger olarak iki ayrı alt program şeklinde girişimcilik potansiyeli yüksek olan gençler için özel olarak hazırlandı. Fellow Programına katılmak ve GİRVAK fellow'u veya challenger'ı olmak isteyen öğrenciler, 18 Haziran'a kadar https://girvak.bonapply.com/  adresindeki başvuru formunu doldurarak başvurularını gerçekleştirebiliyor.

Programın seçim süreci beş aşamadan oluşuyor
Dünyada ve Türkiye'de eşi benzeri olmayan, bilimsel ve yenilikçi seçim süreci beş aşamadan oluşuyor. Önce online doldurulan CV'ler puanlanıyor, ikinci aşamada Girişimcilik Vakfı Fellow Programı'na dâhil olmak için “Motivasyonun ne?”, “Neden bu programda olmalısın?” sorularının cevaplarının anlatıldığı, maksimum üç dakikalık bir YouTube veya TikTok videosu hazırlanıyor. Ardından adaylar ön seçim komitesiyle online olarak mülakat yapıyor. Sonrasında bir kişilik envanteri testi dolduruyor ve ardından yönetim kurulu üyeleriyle yüz yüze mülakat gerçekleştiriyor.

Fellow Programına başvuru kriterleri neler?
Fellow Programına, Türkiye'de ikamet edip T.C. vatandaşı olan, bir üniversiteye girmeye hak kazanmış ve kayıt yaptırmış, üniversitelerin hazırlık, 1, 2, 3 ve 4. sınıflarında okuyan 17-24 yaşları arasındaki tüm gençler katılabiliyor.
Üniversitelerin hazırlık, 1. ve 2. sınıf öğrencileri online ve bursuz olan Challenger Programı, 2. ve 3. sınıf öğrencileri ise hibrit ve burslu olan Fellow Programı'na dahil oluyorlar.

Program kapsamında gençleri neler bekliyor?
Fellow Programı'na katılma şansı bulan gençler, program kapsamında ulusal ve uluslararası bir ağın parçası oluyor. Her iki ayda bir rol model alabilecekleri başarılı girişimcilerle bir araya gelerek onların hikâyelerinden ilham alma fırsatını yakalayacak olan girişimci adayları, üniversitelerinde girişim elçileri olarak görev alıyor.

Gündem Koridoru
Yorum Yaz