Yazarlar

Geleceğin güvenliği için teknolojik çözümler

Yeni nesil teknolojik çözümleri müşterilerine ilk anlatan olmayı kendine amaç edinen Secure Future, Türkiye’de temsilcilikleri bulunan birçok global üreticinin en büyük iş ortaklarından biri haline geldi.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası17.04.2023
Geleceğin güvenliği için teknolojik çözümler

Yeni nesil teknolojik çözümleri müşterilerine ilk anlatan olmayı kendine amaç edinen Secure Future, Türkiye’de temsilcilikleri bulunan birçok global üreticinin en büyük iş ortaklarından biri haline geldi. Yenilikçi çözümlerle siber güvenlik sektörüne yön vermeye devam ettiklerini aktaran Secure Future CEO’su Cem Miraç Kotanoğlu, “Uluslararası birçok sertifikaya sahip Türkiye’nin en güçlü ekiplerinden biriyiz” dedi.

Öncelikle bize biraz Secure Future’nin yola çıkış hikayesinden bahseder misiniz?

Çocukluğumdan itibaren yeni teknolojiyi sürekli takip ederdim. Yeni teknolojiler bende hep merak ve heyecan uyandırmıştır. Bu nedenle üniversitede bilgisayar mühendisliğini tercih ettim. Mezun olduktan sonra ilk olarak yazılım mühendisliği alanında çalışmayı denedim. Ancak, kısa sürede o işin kendine uygun olmadığını fark ettim. Sahada olmayı, hareketli bir iş hayatını istiyordum. Bu sebeple bölgenin lider teknoloji şirketlerinden birinde çalışmaya başladım. Farklı görevlerde 10 yıl kadar çalıştım. Son olarak banka ve büyük şirketlere satış ekibini yönetiyordum. Türkiye’de birçok ses getiren projeye ve ilklere imza attık. Birçok kişi bu başarı nedeniyle kariyerine devamı tercih eder. Ben kendi şirketimi kurma zamanımın geldiğine inandım ve ayrılma kararı aldım. Bu hedef doğrultusunda 2017 yılında tamamen kendi birikimimle Secure Future’u kurdum. Amacımız, özellikle siber güvenlik sektöründe yeni konseptleri Türkiye’de ilk anlatan ve uzman ekibi ile kurumlara danışmanlık veren bir organizasyon kurmaktı.

Kuruluşumuzun üzerinden altı yıl gibi bir süre geçmiş olmasına rağmen ilk günden beri katlanarak büyümeye devam ediyoruz. 2018 – 2019 yılları finansal verilerine göre Bilişim 500 Araştırması'nda “Yılın En Hızlı Büyüyen Siber Güvenlik Şirketi” unvanını almaya hak kazandık. Türkiye’de temsilcilikleri bulunan birçok global üreticinin, ülkemizde, hatta bölgede en büyük iş ortaklarından biri haline geldik. Üst üste iki yıl, veri tabanı ve uygulama güvenliği üreticisi Imperva tarafından Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde yılın en büyük iş ortağı olarak seçildik. Bunların yanı sıra Türkiye’de faaliyet gösteren çok sayıda lider üreticinin en üst seviyede iş ortağı olduk. İleri seviyede uzman mühendis ekibimiz ile sunduğumuz yenilikçi çözümlerle siber güvenlik sektörüne yön vermeye devam ediyoruz.

“TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ EKİPLERİNDEN BİRİYİZ”

Sunduğunuz hizmet ve çözümler nelerdir?

Secure Future, verinin güvenliğini ve performansı yüksek bir şekilde çalışabilmesi için çözüm ve hizmetler sunmaktadır. Sunduğu bu çözüm ve hizmetlerini, Siber Güvenlik (Secure Future) ve Sistem Mimari (Store Future) olmak üzere iki ayrı ekip ile sağlamaktadır. Siber güvenlik çözümlerimiz en güncel ataklara karşı son kullanıcıları, uygulamaları, network ağını ve dokümanları ve veri tabanlarını korumak üzerine kurulmuştur. Çözümlerimizi, sunduğumuz hizmetlerimiz ile kalitesini en üst noktaya taşıyoruz. Özellikle Kırmızı Takımımız ile kurumların en güncel ataklarda karşılaşabilecekleri zararları bertaraf edebilmeleri adına siber zafiyetlerini test edip raporluyoruz. Bu alandan uluslararası birçok sertifikaya sahip Türkiye’nin en güçlü ekiplerinden biriyiz. Mavi takımımız ile kurumların siber saldırılar neticesinde veri kaybını engelleyecek şekilde siber savunma mekanizmalarını güçlendiriyor, yeniliyor ve sıkılaştırıyoruz. Yapay zekâ temelli dizayn edilmiş ve insan hatasını minimuma indirmeyi başarmış Güvenlik Operasyon Merkezimizi hizmete sokuyoruz. Amacımız kurumların güvenlik olaylarını 7x24 izleyen, raporlayan ve siber saldırıları bloklayan kurumların zarar görmesini engelleyen adeta kurumların dışarıda özel siber savunma timi olarak görev alacağız. Siber güvenlik alanında Türkiye’de finans, telekom, e-ticaret, enerji ve perakende sektörlerinin liderlerinin ilk tercihi haline gelmiş bulunmaktayız.

Sistem altyapı ekibimiz ile kurumların dijital ve yeşil dönüşüm projelerinde yüksek performanslı ve düşük enerji tüketimli en güvenilir sistem altyapıları kurmaktayız.

KALİFİYE ELEMAN SORUNUNA ÇÖZÜM; ‘SECURE FUTURE AKADEMİ’

Gelecek projeksiyonunuzda neler yer alıyor?

Beş yıllık projeksiyonumuz; Türkiye‘de yakaladığımız başarımızı uluslararası arenada da elde etmek ve özellikle Türki Cumhuriyetler ve Doğu Avrupa'da hizmet veren beş büyük teknoloji entegratöründen biri olmaktır. Hedefimize giderken birinci önceliğimiz, her zaman çalışan ve müşteri memnuniyetimizi korumak olacaktır. Bugün itibari ile Secure Future “Great Place to Work” sertifikalı yüzde 95'in üzerinde çalışan memnuniyeti ve yüzde 93 Net Promoter Score ile müşteri memnuiyetine sahiptir. Bu iki oran bizim için çok önemli ve hep daha yukarı taşımak için tüm gayretimizi gösteriyoruz. Çalışanlarımızı şirket hedeflerini belirlemeleri için KPI (Key Performance Indicator) yönetimden çıkıp OKR‘a (Objective & Key Result) geçtik. Çalışanlarımız başarıya giden yolda kendi ve şirket hedeflerini kendileri belirlediler. Şirketimiz için çok olumlu bir geçiş oldu. Son olarak, sektörün hatta Türkiye’nin genel yaşadığı kalifiye insan kaynağı problemine çözüm üretebilmek adına Secure Future Akademi’yi kuruyoruz. Amacımız üniversiteler ile iş birlikteliğine gidip 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencileri gençlik programımıza dahil edip, onlara hem iş imkânı hem de eğitim vermek olacak. Akademimizi uluslararası standartlar doğrultusunda hizmet verecek şekilde tasarlıyoruz, Secure Future Akademisinin sertifikalarının tanınır ve kurumlar tarafından istihdam sırasında tercih edilmesini sağlayacak yatırımları yapacağız.

Türkiye'de Gündem
İnovatif Bakış
Tekno-Kat
Yorum Yaz