Gündem Koridoru

Fibrcement levhalar yaşam konteynerlerini suya ve yangına karşı korunaklı hale getiriyor

Ön üretimli yapı sektörünün öncü kuruluşu Vefa Group çatısı altında, yapı malzemeleri alanında faaliyet gösteren Ekobord’un ürettiği suya ve yangına dayanıklı, çevre dostu, yüksek mukavemetli, iklim şartlarına uygun ve montaj kolaylığı sağlayan fibercement levhalar, yaşam konteynerlerinin taban ve tavanında kullanılmaktadır.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası23.05.2023
Fibrcement levhalar yaşam konteynerlerini suya ve yangına karşı korunaklı hale getiriyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerle oluşan acil barınma ihtiyacı, yaşam konteynerlerinin önemini bir kez daha öne çıkardı. Yaşam konteynerlerinin temel bileşenlerinden fibercement levhaları üreten az sayıda firmadan biri olan Ekobord, bu süreçte kapasitesinin tamamını yaşam konteyneri üretimine yönelik kullanıyor.

Ön üretimli yapı sektörünün öncü kuruluşu Vefa Group çatısı altında, yapı malzemeleri alanında faaliyet gösteren Ekobord’un ürettiği suya ve yangına dayanıklı, çevre dostu, yüksek mukavemetli, iklim şartlarına uygun ve montaj kolaylığı sağlayan fibercement levhalar, yaşam konteynerlerinin taban ve tavanında kullanılıyor. Bunun yanında prefabrik yapılarda duvar izolasyonu sağlayan fibercement levhalar betonarme ve çelik yapılarda ise dekoratif cephe malzemesi olarak da kar

Bilecik’teki üretim tesisiyle Ekobord, yaşam konteyneri üreten Vefa Group şirketlerinden Vekon’a kalite, tedarik hızı ve montaj kolaylığı ile katkı sağlıyor. Ayrıca deprem bölgesindeki acil barınma ihtiyacını karşılamak için kendi tesisinde oluşturduğu üretim hattıyla yaşam konteyneri üretiyor.

“FARKLI İKLİM KOŞULLARINA VE YANGINA DAYANIKLI”

Vefa Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güner, “Ön üretimli yapı sektöründeki 30 yılı aşkın tecrübemizle geliştirdiğimiz Ekobord fibercement levhalar, darbelere, hava koşullarına ve yangına dayanıklılık noktasında örnek niteliğinde sonuçlar sunuyor. Her türlü iklim koşuluna uygun Ekobord fibercement levhalar, afet bölgesi için ürettiğimiz yaşam konteynerlerinin de temel bileşeni olarak konteynerlerin tavan ve tabanında kullanılıyor. Bugüne dek bölgeye gönderdiğimiz 3 binin üzerinde yakın yaşam konteynerinde Ekobord levhaları kullandık. Yerli imkanlarla Bilecik fabrikamızda üretimini yaptığımız fibercement levhalar, yaşam konteyneri üretimimize kattığı hızla da büyük avantaj sağladı. Bölgede yaşanacak iklim şartlarına karşı da konteynerlere büyük bir ısı dayanımı sağlayacaktır. Ekobord’un yeni nesil fibercement levhaları aynı zamanda ısı yalıtımı sağlamak ve dekorasyon amacıyla betonarme binalarda ve çelik yapılarda da kullanılıyor.” dedi.

İkinci fibercement hattını eylül ayı gibi devreye alacak olan Ekobord, kapasitesini %100 artırmış olacak. Yeni ikinci hatla birlikte renkli ürün üretimine de hız vererek yapı malzemeleri sektörünün gelişimine katkı sağlayacak.

ÇEŞİTLİ KULLANIM ALANLARINA SAHİP

Vefa Group’un yapı malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren markası Ekobord, Bilecik’teki fabrikasında son sistem hatlarla ürettiği A1 sınıfı yanmaz, çevreyle dost, sudan etkilenmeyen, yüksek mukavemete sahip ve estetik fibercement levhaları, hem betonarme binaların dış cephe kaplamasında estetik bir ürün olarak hem de ön üretimli yapı sektöründe kritik öneme sahip bir ürün olarak konteynerlerin taban ve tavanında, prefabriklerin duvarlarında izolasyon malzemesi olarak ve hafif çelik yapıların cephelerinde dekoratif malzeme olarak kullanılıyor.

Türkiye’deki üç fibercement üreticisinden biri olan Ekobord, yeni nesil fibercement dış cephe kaplaması ile Türkiye’nin yedi bölgesine yayılmış 20 bayisiyle gerek uygulama gerekse ürün satışıyla faaliyet gösteriyor.

Dış cephelerden iç mekânlara kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan selüloz lif takviyeli presli yeni nesil fibercement levhalar çeşitli desenlerle ve farklı alternatiflerle geniş bir ürün gamına sahip. Ekobord’un ürünleri arasında; ahşap, taş, sıva, çizgili ve düz desenli yüzeyler ve kendinden renkli Ekobord Colorex ürünü bulunuyor.

Şirket Haberleri
Yorum Yaz