Yazarlar

Faizsiz evlilik kredisi açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından önemli açıklamalarda bulundu.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası27.09.2023
Faizsiz evlilik kredisi açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından önemli açıklamalarda bulundu. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aile ve Gençlik Bankası kurulacağını ve bu banka üzerinden faizsiz evlilik kredisi verileceğini duyurmuştu. Faizsiz evlilik kredisinin 150 bin TL olacağı öğrenilmişti.

Faizsiz evlilik kredisi şartları 2023 yeniden gündeme geldi. Yeni evlenecek çiftlerin dört gözle beklediği faizsiz evlilik kredisi kampanyası hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından çalışmaların hızlandığını ve kısa sürede pilot bölgelerde uygulamanın yapılacağını duyurdu.

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ ŞARTLARI

Faizsiz evlilik kredisi konusunda en çok merak edilen konulardan birisi de yaş sınırının olup olmayacağı oldu. Konuyla ilgili detaylar henüz paylaşılmazken, evlilik kredisi ile ilgili olarak Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulacağı ve kredinin bu banka üzerinden alınacağı biliniyor. 

150 BİN TL EVLİLİK KREDİSİ

Evlilik kredisine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi;

“Evlenecek gençlerin desteklenmesi projemizle ilgili çalışmayı tamamladık. Önümüzdeki günlerde Aile ve Gençlik Bankası'na dair kanun teklifini Meclis'imizin takdirine sunacağız. Devlet gelirlerinin belli bir kısmını buraya aktaracağız. Gençlere faizsiz kredi imkânı sunacağız. Bu uygulamayı pilot bölge olarak deprem bölgesinde başlatacağız.”

EVLİLİK KREDİSİ NE KADAR?

"Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz". Bu demek oluyor ki, yeni evlenen çiftlere faizsiz, 24 ay geri ödemesiz ve 48 ay (4 yıl) vadeli 150 bin TL devlet destekli evlilik kredisi sağlanacak.”

Gündem Koridoru
Türkiye'de Gündem
Yorum Yaz