Yazarlar

Ev ve mutfak sektöründen 3,4 milyar Dolarlık ihracat

Yılsonu 4 milyar Dolar ihracat hedefleyen Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörünün 2021 yılı ihracatı, 3,4 milyar Dolara ulaştı.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası09.12.2022
Ev ve mutfak sektöründen 3,4 milyar Dolarlık ihracat

Yılsonu 4 milyar Dolar ihracat hedefleyen Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörünün 2021 yılı ihracatı, 3,4 milyar Dolara ulaştı. Sektörün buluşma noktası olmaya hazırlanan Ambiyans Ev ve Mutfak Ürünleri İhracat Fuarı, 02- 05 Mart 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi (İFM)'nde gerçekleştirilecek. Türkiye'nin en yeni ev ve mutfak ürünleri fuarı olma özelliğine sahip olan etkinlik, katılımcı firmalarına ihracat paylarını artırma fırsatı ve yeni pazarlara açılma sunacak. 

Ambiyans Fuarcılık, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü olması sebebiyle Türk üreticilerini desteklemek adına Eylül ayındaki fuara katılım gösterecek markalara Mart ayındaki fuar için ücretsiz katılım imkanı sağlayacak. 100 bin metrekarelik alanda düzenlenecek fuar; 30 binden fazla yerli ve yabancı ziyaretçi, 400'den fazla seçkin katılımcı ve yöneticiyi ağırlayacak. Ticaret Bakanlığı'nın belirlediği hedef ülkeler ve öncelikli ülkeler kapsamında çalışmalar yürüten marka, başta Avrupa, Afrika, Asya, Uzak Doğu, Kuzey ve Güney Amerika olmak üzere 39 ülkenin Ticaret elçilerini, profesyonel acentelerini ve satın almacılarını fuarda ağırlayacak.

100'DEN FAZLA ÜLKEDEN ZİYARETÇİ KATILIMI BEKLENİYOR

E-ticaret firmaları, Zincir mağazalar, Horeca, profesyonel satın alma heyetleri, bağımsız perakendeciler, toptancı ve perakendeci kuruluşlar, uluslararası ticaret firmaları, catering ve organizasyon şirketleri, bayi ve distribütörler gibi pek çok sektör için yeni iş ve iş birliği fırsatları sunacak fuarda,  ayrıca sektörün temelini oluşturan önemli STK'lardan da katılım gerçekleşecek. 8 Hol ve 100 bin metrekare alana sahip sektörün buluşma noktası fuara, 100'den fazla ülkeden ziyaretçi katılımı bekleniyor.

Özellikle, global arenada Türk üreticileri ve markalarının önemi her geçen gün artarken marka, son yıllarda büyüme gösteren ihracat oranlarına destek olmak adına Ambiyans Ev ve Mutfak Ürünleri İhracat Fuarı için 30 kişilik bir ihracat ekibi kurdu. Fuara katılacak markaların yurt dışı bağlantılarını sağlayacak ekip, aynı zamanda, yurt dışından hedef pazarda yer alan firmaların fuara katılarak Türk üreticileri ve markaları ile iş birlikleri oluşturmasına zemin hazırlayacak.   

Ambiyans Fuarcılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Tıraş

İŞLETMELERE DIŞ PAZADAN PAY FIRSATI

Ambiyans Fuarcılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Tıraş, "Üretime dayalı yeni ekonomi modellerini destekleyen fuarımız; sofra, pişirme, dekoratif aksesuar, plastik, pratik ev gereçleri ve elektrikli ev aletleri sektör üreticilerini bir araya getirerek uluslararası ticaretin güçlenmesine katkı sağlayacak. Gerçekleştireceğimiz organizasyon, sürdürülebilir kalkınma ile yerli ve çok uluslu markaların inovasyon ve patentlerini dünyaya tanıtarak ihracattaki paylarını artırmayı amaçlıyor. İhracat odaklı olan fuarımız; dünyada ev, mutfak ve yaşam ürünlerini üreten ve bu ürünlere ihtiyaç duyan pazarları hedefliyor. Ayrıca, Türkiye'de üretim yapan yerli ve yabancı küresel markaların yanı sıra ürün ve teknolojileriyle dış pazarlardan pay almayı hedefleyen işletmeler için de önemli fırsatlar oluşturacağız" dedi. 

Şirket Haberleri
Yorum Yaz