Yazarlar

Esnaf için fiyatta rekabet zamanı

Müşterilerine sağladığı dijital tedarik ve hızlı dağıtım süreçleriyle Türkiye’nin her yerinde esnafın rekabet gücünü katlamak için yola çıkan ToptanTR, uygun fiyatlı geniş ürün seçeneklerini online sipariş yöntemiyle ülkenin her noktasına ulaştırıyor. Esnafın güçlenmesini ve mahalle kültürünün yeniden ayağa kalkmasını hedeflediklerini söyleyen ToptanTR.com’un Kurucusu ve Genel Müdürü Sezgin Şener, “Esnafımızın bizden temin ettiği ürünleri rekabetçi fiyattan ve kâr ederek satabilmesine olanak tanıyoruz” diyor.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası15.09.2023
Esnaf için fiyatta rekabet zamanı

Müşterilerine sağladığı dijital tedarik ve hızlı dağıtım süreçleriyle Türkiye’nin her yerinde esnafın rekabet gücünü katlamak için yola çıkan ToptanTR, uygun fiyatlı geniş ürün seçeneklerini online sipariş yöntemiyle ülkenin her noktasına ulaştırıyor. Esnafın güçlenmesini ve mahalle kültürünün yeniden ayağa kalkmasını hedeflediklerini söyleyen ToptanTR.com’un Kurucusu ve Genel Müdürü Sezgin Şener, “Esnafımızın bizden temin ettiği ürünleri rekabetçi fiyattan ve kâr ederek satabilmesine olanak tanıyoruz” diyor.

Geleceğin pazarlama, satış ve dağıtım modellerini yeniden şekillendiren ToptanTR.com ile esnaf, indirim marketleriyle rekabette güç kazandı. Uygun fiyatlı geniş ürün seçeneklerini online sipariş yöntemiyle ülkenin her noktasına dağıtan ToptanTR.com ile birlikte yeni dönemde rekabette güçlü olmak için binlerce market açmak gerekmeyecek. Tek bir bakkal ya da market de ToptanTR.com sayesinde ulaştığı uygun fiyatlı ürün seçenekleriyle indirim marketleriyle rekabet edebilecek.

ToptanTR.com Kurucusu ve Genel Müdürü Sezgin Şener, yerel esnafın rekabetçi koşullara ayak uydurabilmesi için öncelikle uygun fiyatla ürün tedariği yapması gerektiği gerçeğinden yola çıkarak esnafın, müşteri profiline en uygun kategorideki ürünü en doğru fiyata satın almasını ve bu sayede aynı sokakta bulunan on binlerce şubeli marketlerle dahi rekabet edebilmelerine olanak sağladıklarını belitti. Şener, doğrudan üretici firmalar ile iş birlikleri yaptıklarını, onların ulaşamadıkları tüm noktalara ulaşabildiklerini ve üstün teknoloji ile donatılmış depo ve lojistik altyapıları sayesinde bu rekabetçi fiyatları sağladıklarını belirterek, “Üreticiler ile özel kampanyalar düzenliyor, tüketicinin en çok tercih ettiği ürünlere perakendecinin en hızlı, kolay, güvenli ve ucuz yoldan ulaşmasını sağlıyoruz’’ diye konuştu.

“Toptantr.com sosyal sorumluluk projesi gibi bir proje. Esnafa sahip çıkıyoruz. Biz mahalle kültürüyle büyüdük. Eskiden manavı bakkalı, herkes birbirini tanırdı. Şu an kimse kimseyi tanımıyor. Esnafın güçlendiğinde mahalle kültürünün tekrar ayağa kalkacağını düşünüyoruz. Esnafın yeniliklere açık, doğru fırsatları değerlendirebilecek bir kitle olduğunu görüyoruz.”

MÜŞTERİLERE YENİ OLANAKLAR

Bu tarzda bir projenin başka hiçbir yerde olmadığını ifade eden Şener, “Çalıştığımız kişilere aynı zamanda ürünlerini dünyaya tanıtmayı da vaat ediyoruz. Oturdukları yerden hem Türkiye’ye hem de tüm dünyaya markalarını duyurmuş oluyoruz. Şu anda 80 bin üyemiz var. Tüm operatörlerle görüşmeye başladık. Toptan TR kodu ile üreticilerimizin indirimli internet gibi olanaklardan faydalanması konusunda yardımcı olmayı hedefliyoruz. Kendimize ait bir uygulamamız var. Bu uygulama üzerinden veresiye ile ürün alındığında kim ne kadar borcu olduğunu görebiliyor ya da borcu olan kişi kibar bir dille hazır mesaj yolu ile uyarılabiliyor” dedi.

Gelecek hedeflerini aktaran Sezgin Şener, uygulamayı üreticilerin tüm hayatını idame ettirebileceği bir hale getirmeyi planladıklarını söyleyerek, “Uygulamamıza finans ve kredi gibi opsiyonlar da koyup, müşterilerimiz alışveriş yaptığında kolayca harcayabilecek bir limit tanımlamış olacağız. Şu anda tüm bankalar ile çalışıyoruz. Bizim işimiz sokakta gördüğümüz küçük esnafın işini kolaylaştırıp, büyük zincirler ile rekabet etmesini sağlamak. Üreticiler kendi analizini kendi yapıp ürünü kaça satmak istiyorsa sadece kargo maliyetine ürünlerini satıyoruz. Aynı pazarlama yöntemini dünyanın her tarafında yapabilecek gücümüz var. Örneğin Türk bir firma İngiltere’deki bir firma ile görüşmek istiyorsa görüştürebiliyoruz ya da İngiltere’deki bir firma Türk firması ile görüşmek istiyorsa bizler onları buluşturabiliriz” ifadelerini kullandı.

“MAHALLE KÜLTÜRÜNÜ AYAĞA KALDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Türkiye’nin 81 il ve 922 ilçesine hizmet verdiklerini söyleyen Şener, şöyle konuştu; “El birliği ile mahalle esnafını geri döndürülelim istiyoruz. Mahalle bakkalında normal zincir marketler gibi birçok ürün bulunuyor. Tüketiciyi memnun etmek zorlaştı. Paketin ucunda ufak bir hata olsa bile onu geri gönderiyor. Bu anlamda satıcıların da işi zorlaşıyor. 3 bin farklı kalemde ürünlerimiz mevcut. Öncelikli hedefim müşteri sayımı artırmak, kâr etmek benim ikinci planım. Biz yeni nesil B2B alışveriş platformuyuz. Bakkal, market, kuruyemiş, eczane gibi üreticinden direkt olarak mal alamayan ve aracı, komisyoncular üzerinden mal almak zorunda kalan tüm geleneksel perakendecilerine hitap ediyoruz. Aslında ToptanTR.com sosyal sorumluluk projesi gibi bir proje. Esnafa sahip çıkıyoruz. Biz mahalle kültürüyle büyüdük. Eskiden manavı bakkalı, herkes birbirini tanırdı. Şu an kimse kimseyi tanımıyor. Esnafın güçlendiğinde mahalle kültürünün tekrar ayağa kalkacağını düşünüyoruz. Esnafın yeniliklere açık, doğru fırsatları değerlendirebilecek bir kitle olduğunu görüyoruz. Uygun fiyatla mal bulamadıkları için on binlerce şubeli mağazalarla rekabet etmeleri imkânsız. İşte burada ToptanTR.com devreye giriyor. Üreticiler, geleneksel perakendeciye aracısız bizim platformumuz üzerinden ulaşıyor. Bu sayede geleneksel perakendeci de rekabetçi fiyata mal satabiliyor.’’

Gündem Koridoru
Yorum Yaz