Yazarlar

Elite World dört markasıyla sektöre yeni bir açılım getirecek

Elite World Hotels&Resorts, yeni stratejisi doğrultusunda isim hakkı vererek management ve franchise işletme modelleri çalışmalarını yaparak turizm sektörüne kazandırdığı 4 yeni markasıyla Türk yatırımcısının sektördeki gücüne güç katmayı hedefliyor. Türkiye'nin yedi bölgesinde ve yurtdışında isim hakkı vererek büyümeyi hedefliyor.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası01.02.2023
Elite World dört markasıyla sektöre yeni bir açılım getirecek

Elite World Hotels&Resorts, yeni stratejisi doğrultusunda isim hakkı vererek management ve franchise işletme modelleri çalışmalarını yaparak turizm sektörüne kazandırdığı dört yeni markasıyla Türk yatırımcısının sektördeki gücüne güç katmayı hedefliyor. Türkiye'nin yedi bölgesinde ve yurtdışında isim hakkı vererek büyümeyi hedefliyor.

BEZAROĞLU, ''ULUSLARARASI OTEL ZİNCİRİ OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ''

Elite World Hotels & Resorts Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emel Elik Bezaroğlu;

“Biz Elite World Otelleri olarak ülkemizin hedefleri ve çıkarları doğrultusunda turizm sektörünün büyümesi için TURQUALITY Marka Destek Programı’na alınan ilk otel markası olduk. Böylece sektörümüzde önemli bir ilke imza attık. Elite World markası olarak uluslararası otel zinciri olma yolunda emin ve güçlü adımlarla ilerliyoruz. Ayrıca hizmet kalitemizi, başarılarımızı sürdürülebilir kılmak ve mevcut konumumuzu üst seviyelere taşımak için yatırımlarımızı artırıyoruz.

Tüm bu başarımızın altındaki en büyük sır ülkemize olan inancımız. Tabii bir de çalışmak. Bizim için misafirlerimize kaliteli hizmet vermenin yanı sıra onlara farklı deneyimler yaşatmak da çok önemli. Elite World Ailesi olarak misafir deneyimlerimizi devamlı zenginleştirmek bizim en önemli felsefemiz. Bu yolda sürekli kendimizi geliştiriyoruz” dedi.

''İSİM HAKKI VEREREK BÜYÜMEYE PANDEMİ ENGEL OLDU''

İsim hakkı vererek büyüme stratejisine 2019 yılında karar verdiklerini aktaran Bezaroğlu “Ancak pandemi nedeniyle ara verdik.  2021 yılı itibariyle çalışmalarımıza yeniden başladık. Sektörümüze yepyeni bir açılım getireceğine inanıyoruz” dedi.

ORKUN PETEKÇİ: ''2030 SENESİNDE 40 OTELE ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ''

Elite World Hotels & Resorts COO’su Orkun Petekçi;

“Elite World Hotels & Resorts olarak  4 yeni markamız ile yeni stratejimiz doğrultusunda isim hakkı vererek management ve franchise işletme modellerimiz ile yatırımcılara yeni kapılar açıyoruz. Bu doğrultudaki stratejik planlamamız ile 2030 yılında 40 otele ulaşmayı hedefliyoruz. Yeni nesil bakış açımız, yerel tecrübemiz ile Türkiye’nin yerli ve milli turizm değerlerini kendimize misyon edinerek sektörümüzü en üst seviyelere taşımak için çalışıyoruz. Elite World olarak bugüne kadar benzersiz kalite ve hizmet anlayışımızla misafirlerimize alışılmışın dışında bir deneyim yaşattık ve yaşatmaya devam ediyoruz”.

''YURT DIŞINDA ÖNCELİĞİMİZ ALMANYA VE RUSYA''

Yurtdışında otel açma konusuna Almanya ve Rusya olmak üzere iki hedef ülkede görüşmelerinin devam ettiğini ifade eden Petekçi, “Yurt içi yatırımcılardan büyük ilgi görüyoruz. Her hafta mutlaka görüşmelerimiz oluyor. Ancak bu ciddi bir yatırım kararı ve bizim de marka olarak standartlarımız var. 15-20 milyon dolarlık yatırımdan söz ediyoruz. Elbette bu zaman alıyor, ancak görüşmelerimiz çok olumlu gidiyor. 3 ve 4 yıldızlı oteller alanında karlılığı gördükçe yatırımcılara daha cazip geliyor. Aynı biçimde misafirler için de benzer bir durum söz konusu. Bunu geçmiş turizm ve otelcilik deneyimlerimden çok iyi biliyorum” dedi.

''ALMANYA İŞ DİNAMİKLERİ OLARAK BİZE DAHA ÇOK UYUYOR''

Petekçi, ''Almanya’da ki iş dinamikleri bize daha çok uyuyor. Turistik ve iş amaçlı seyahatler ve konaklamalar oldukça yüksek oluyor. Bugün bakarsanız Portekiz, Yunanistan, İspanya ve hatta Fransa’nın belirli bir kısmı sadece turistik amaçlı değerlendiriliyor. Ama Almanya dediğimiz zaman hem turistik hem de iş amaçlı seyahatlerin yoğun olduğunu görüyoruz. Oransal olarak da bakarsak eğer yüzde 50’ye 50 olduğu için 12 aya yayılabilen bir iş hacmine sahip olduğunu görmekteyiz.''

''DOĞRU ZAMANDA DOĞRU YERDE OLABİLMEK''

Petekçi, ''Major şehirleri seçmekteyiz. Köln, Berlin, Münih gibi. Kongre, fuar ve iş ile birlikte turistik amaçlı ziyaretçileri olan bölgelere öncelik veriyoruz. Major şehir ve doğru lokasyon. Başarılı olmak için doğru zamanda doğru yerde olmanız gerekiyor.''

ELİTE WORLD HOTELS&RESORTS 4 YENİ MARKASINI LANSMANDA TANITTI

ELITE WORLD GRAND

İstanbul Basın Ekspres, Küçükyalı ve Sapanca’da faaliyet gösteren Elite World Grand, iş dünyası ve kongre turizmi için ihtiyaçları en iyi anlayan ve en doğru çözümleri sunabilen toplantı alanlarıyla sektörün dinamiklerini değiştiriyor. Yüksek üst segment olarak konumlanan Elite World Grand markası misafirlerine lüksü, konforu, sıra dışı bir hizmet kalitesiyle sunuyor. Elite World Grand, modern gezginlere sadece bir ürün değil, aynı zamanda yerel kültürden alınan ilhamla tasarlanmış otantik bir deneyim yaşatıyor. Elite World Grand, misafirperverlik anlayışımızı ve kalite yaklaşımımızı yansıtacak şekilde tasarlanan otelleriyle büyük şehirlerde büyümeyi hedefliyor. Türkiye’de birçok ilki bünyesinde barındıran SPA, wellness hizmetleriyle misafirlerine benzersiz bir deneyim yaşatırken, sağlıklı yaşam konseptiyle lüks algısını yeniden yapılandırıyor.

ELITE WORLD

İstanbul Taksim, İstanbul Florya, Van, Marmaris’te konumlanan Elite World, restoranları, sağlıklı yaşam konseptleri ile misafirlerine farklı bir deneyim yaşatıyor. Yatırımcılara otel inşa ederken veya dönüştürürken yüksek düzeyde esneklik sağlayan Elite World markası, özgün tasarımlara sahip, üst segment otellerden oluşan bir portföy sunuyor. Elite World, misafirlerine harika lokasyonlarda, en iyi hizmeti aldığını hissettirecek şekilde konumlanıyor.

ELITE WORLD COMFY

Elite World Grubu’nun en yeni markası olan ve orta segmentte yer alan Elite World Comfy;  akıllıca tasarlanmış binaları, şehrin kalbinde rahatça erişilebilen lokasyonları, çağdaş çizgileri, modern ve aile dostu imkanlarıyla yeni nesil orta segment otellerden oluşuyor. Rekabetçi bir fiyat politikasıyla yaşam tarzı odaklı bir yatırım sunan Elite World Comfy, benzersiz bir tasarım estetiği taşıyor. Önceden seçilmiş ve uygulamaya hazır modern mimari ve tasarım paketi sayesinde Elite World Comfy, yatırımcılar için proje geliştirme sürecini yarıya indiriyor.

ELITE WORLD GO

Ekonomi segmenti için geliştirilen Elite World Go, uygun fiyatla erişilebilir konforlu ve şık tasarımlı akıllı otel olarak tasarlandı. Sıcak renklerde dekore edilmiş odaları ile ev konforunda bir rahatlık sunuyor. Uygun yatırım ve işletme maliyetleriyle Elite World Go, yatırımı kısa sürede geri dönüş sağlayacak.

Türkiye'de Gündem
Dünyada Gündem
Yatırım
Sürdürülebilirlik
Şirket Haberleri
Yorum Yaz