Yazarlar

Eleman.net gençleri iş yaşamına hazırlayacak

Eleman.net, yükseköğretim kurumlarından mezun olan öğrencilerin iş hayatına dahil olmada yaşadıkları zorlukların önüne geçmek amacıyla İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu ile işbirliği protokolü imzaladı. Protokol çerçevesinde staj imkanı sunulmasının yanı sıra Eleman.net yöneticileri öğrencilerle bilgi ve deneyimlerini de paylaşacak. 

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası02.02.2023
Eleman.net gençleri iş yaşamına hazırlayacak

Eleman.net, yükseköğretim kurumlarından mezun olan öğrencilerin iş hayatına dahil olmada yaşadıkları zorlukların önüne geçmek amacıyla İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu ile işbirliği protokolü imzaladı. Protokol çerçevesinde staj imkanı sunulmasının yanı sıra Eleman.net yöneticileri öğrencilerle bilgi ve deneyimlerini de paylaşacak. 

Eleman.net, yükseköğretim kurumlarından mezun olan öğrencilerin yaşadıkları zorlukların önüne geçmek amacıyla yeni bir adım attı. İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu ile imzalanan protokol ile öğrencilere staj imkanı sunarak öğrencilerin iş hayatına girişte yaşadığı “deneyim” engelinin önüne geçmeyi hedefleyen Eleman.net, ayrıca öğrencilerle bilgi ve deneyimlerini de paylaşacak. Protokol çerçevesinde öğrenciler Eleman.net’in bilgi merkezleri ve kütüphanelerinden de faydalanabilecek. Protokollerin devam edebileceğini belirten Eleman.net CEO’su Murat Günay, “Gençlerin iş hayatına emin adımlarla hazırlanması ve kariyer yolculuklarına güzel bir şekilde başlayabilmesi için protokollerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Hedefimiz bir yıl içerisinde 100 bin öğrenciye ulaşmak” dedi.

"İSTİHDAMA KATKI SUNMAYA DEVAM EDİYORUZ"

Öğrencilere katkı sunmak üzere gerçekleştirilen protokol çerçevesinde ayrıca Eleman.net ve İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu, Avrupa Birliği (AB) projeleri konusunda da karşılıklı olarak çalışacak. Protokol; konferans, seminer, panel gibi organizasyonlarda da iş birliğini içeriyor. İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu ile gerçekleştirilen protokol ile başarılı sonuçlar alınacağına inandıklarını belirten Eleman.net CEO’su Murat Günay, “Eleman.net olarak yıllardır mezun olan bireylerin iş hayatına dahil olması ya da yeni iş bulmaları konusunda destek oluyor, işverenlere de çözümler sunuyoruz. Bugün, İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu ile imzaladığımız protokolle de istihdama katkı sunmaya devam ediyoruz. Öğrencilerin kariyer yolculuklarına başlayacakları sırada yaşadıkları en büyük zorlukların başında, işverenlerinin çalışan arayışında deneyim araması geliyor. Biz de bu zorluğun önüne geçmek ve hızla işe yerleşebilmelerini sağlamak amacıyla iş birliği gerçekleştirdik. Umuyoruz ki öğrenci arkadaşlarımız için güzel geçen bir staj süreci olur ve iş hayatlarına kolaylıkla dahil olabilirler. Bu konuda çalışmalarımız devam edecek, mesela yakın zamanda Üsküdar Üniversitesi ile de iş birliği gerçekleştireceğiz. Türkiye’deki meslek yüksekokulları ve meslek liseleri aracılığı ile bir yıl içerisinde 100 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz ” dedi.

"ÖĞRECİLERİMİZ İŞ HAYATINA RAHATLIKLA ADIM ATACAK"

Eleman.net ile gerçekleştirilen protokolün öğrencilerin hem eğitim yaşamlarına hem de iş hayatına atacakları ilk adımlara önemli katkılarının olacağına değinenİstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Leyla Anıl Göl, “Yüksekokul olarak ilk ve acil yârdim, anestezi, ameliyathane  hizmetleri, fizyoterapi, elektronörofizyoloji gibi sağlık bölümleri başta olmak üzere 24 bölümde eğitim vermekteyiz.  Her yıl mezun verdiğimiz tüm öğrencilerimiz haklı olarak hemen bir iş bularak meslek hayatına adım atmak istiyorlar ancak aynı anda ülkemizin farklı şehirlerinde aynı bölümlerden binlerce arkadaşları da mezun olduğu için iş bulmaları istedikleri kadar hızlı olamayabiliyor. Bu noktada Eleman.net gibi alanında öncü ve sürekli olarak başarılı işlere imza atan bir marka ile iş birliği gerçekleştirmek bizim için mutluluk verici. Yaptığımız iş birliği sayesinde öğrencilerimiz hem eğitim hayatında staj imkanı bularak mesleki deneyimlerini artırabilecek hem de iş hayatına girmek istediklerinde zorlukları daha kolay aşabilecekler” dedi.  Türkiye'de Gündem
Şirket Haberleri
Yorum Yaz